Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Otthonszülés vs. Abortusz...

Otthonszülés vs. Abortusz logikai bukfenc?

Figyelt kérdés

Több szülésznő is van a baráti körömben, így szakmai szempontból is hallok sztorikat.

Illetve sok helyen olvasom azokat, akik kardoskodnak az otthonszülés mellet. Általában szintén ők rettentően ellenzik az abortuszt elvi okokból.


Az egyik balul végződött otthonszülésnél például két hét terminustúllépésnél is ragaszkodott az anya ahhoz, hogy otthon szüljön. Ok: fúúj kórház, az barátságtalan.

A baba nem élte túl.


Amit nem értek: az ő gondolatmenetükben az embrió már ember, gyilkosság az abortusz. Viszont az rendben van, hogy veszélyeztető tényező ellenére is otthon kockáztat és a magzat/újszülött megy a levesbe? Az belefér?

Amennyire tudom, ilyenkor a jogrendszer se igazán megy utána a dolognak, a fenti esetben például nem történt felelősségre vonás.


2015. márc. 24. 18:09
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
18%
És ilyenkor ki segít a szülésnél? Miért csak az anya hibáztatható?
2015. márc. 24. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
20%
Otthonszülésnél kisebb a halál, sérülés esélye, mint kórházban. Ez bizonyított tény. Csak Magyarországon rossz a sajtója. Ha kórházban hal meg kisbaba vagy anyuka azt nem kapja így fel a média.
2015. márc. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Kijelölt bábák. A bába - amennyire tudom - akkor vonható felelősségre, ha a szülők feljelentést tesznek ellene. A fenti esetben a szülők nem éltek ezzel a lehetőséggel (5 éven belül meggondolhatják magukat, ez az elévülési idő).


De a szülőket sem értem. Próbálták rábeszélni őket (a bába is), hogy a túlhordás miatt legalább egy UH-ra és vérvizsgálatra menjen be a kórházba még a szülés előtt. Hogy neki milyenek az értékei és milyen a köldökzsinórban az áramlás, stb. Ezt is visszautasította.

2015. márc. 24. 18:28
 4/19 A kérdező kommentje:

"Otthonszülésnél kisebb a halál, sérülés esélye, mint kórházban. Ez bizonyított tény."


És ezt ki bizonyította? Belinkelnéd a kutatást/tanulmányt?

2015. márc. 24. 18:28
 5/19 anonim ***** válasza:
92%
Aki ilyen esetben is kardoskodik az otthonsülés mellett, az teljesen hülye. Nem mindegy, hogy egy teljesen hülye ember mit gondol az abortuszról? Vagy egyáltalán bármiről...
2015. márc. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
36%
Se az a nő nem normális aki otthon szül, sem pedig az amelyik elveszi a gyermeke életét. Az eszükhöz kell mérni.
2015. márc. 24. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
82%
jaja én is kíváncsi lennék arra az orvosok és kutatók által hitelesített tanulmányra. A kérdés pedig általánosít. Én abortusz ellenes vagyok, de nincs az a pénz hogy otthon szüljek, és ez által kockáztassam a gyerekem életét. Az a pár nap kényelmetlenség semmi ahhoz képest hogy nagy eséllyel egészséges babával térek haza.
2015. márc. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
#7 - félreértesz. Nem az abortuszellenességgel van a gond. Hanem amikor valaki más módon viszont veszélyezteti a születendő baba életét. Ott nem értem, hogy miként fér meg egymás mellett ez a két elv.
2015. márc. 24. 18:46
 9/19 A kérdező kommentje:
Nekem volt egyébként olyan szülésem, hogy ha az otthon (kórházon kívül) történik azonnal riasztható személyzet és eszközpark nélkül, akkor a baba biztosan meghal, nálam meg attól függ, hogy milyen gyorsan érnek be velem a kórházba. Ha gyorsan, akkor a méhem ugrott, ha lassabban, akkor elvérzek.
2015. márc. 24. 18:47
 10/19 A kérdező kommentje:
Ráadásul nálam a kitolási szakaszig semmi előjel, veszélyeztető körülmény nem volt. Se a terhesség, se a vajúdás alatt.
2015. márc. 24. 18:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!