Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Az tényleg igaz, hogy ha egy...

Az tényleg igaz, hogy ha egy kismama végig lustálkodja a terhességet akkor nehezen fog szülni?

Figyelt kérdés
A húgom annyira kíméli magát, hogy szinte semmit nem csinál mióta terhes, most 33 hetes és állandóan csak fekszik, alszik. Anya mondta neki hogy nehezen fog szülni ezért. Tapasztalatok?
2015. márc. 26. 19:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
En is ugy hallottam es neha nem artana kis seta neki.
2015. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Igen, igaz. A szülés komoly fizikai igénybevétel, kell hozzá némi izom, és jó erőnléti állapot.
2015. márc. 26. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
72%
az biztos,hogy a medence erősítő meg hasonló kismamatorna jót tesz
2015. márc. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Én is ezt hallottam, ezért állandóan mozogtam, jöttem-mentem. Szülés napján is mentem bevásárolni, még a fülemen is szatyor volt. Ennek ellenére a szülésem nehéz volt és a végén császározni kellett. Ismerősöm, aki úgy állt a dolgokhoz, mint a húgod sitty-sutty pár óra alatt megszült. Szerintem ez genetikai kérdés inkább. Van aki könnyen szül, van aki nehezebben, nem a lustálkodáson múlik.
2015. márc. 26. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
72%
Én, ha logikusan nézem akkor szerintem igaz! 35 hetesen még dolgoztam (ráadásul pont nyáron a 40 fokban...BKV, stb), és burokrepesztéstől számítva 3,5 óra volt míg kibújt! Igaz a rendszeres 5 percesektől a burokrepesztésig eltelt 4 óra (de az semmi volt igazából)! Viszont nyilván vannak kivételek! Olyat is hallottam, hogy a sportolóknak nehezebb szülni. Szóval ez jó kérdés!
2015. márc. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
74%
Én a szülés előtt 1 hónappal dolgoztam, jöttem-mentem sétáltam... Állandó mozgásban voltam, még nagy pocakkal is, mert pont akkor költözködtünk és egyáltalán nem volt "könnyű" illetve könnyebb a szülésem, nem tágultam és császár lett a vége. Az pedig relatív, hogy nehéz a szülés. Minden nő fájdalom küszöbe más és más, ehhez társulnak még alkati tulajdonságok és örökletes dolgok is. Szóval én azt mondom, hogy kell lustálkodni is a várandósság alatt :), viszont ha teheted sétálj nagyokat, mert fontos a mozgás.
2015. márc. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Vagyis ha a testvéred teheti mozogjon is :) (előző voltam)
2015. márc. 26. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
72%
Igazaból ez fordítottan igaz. Az, hogy könnyen vagy nehezen szül valaki nem befolyásolja az erőnlét. Ha valaki könnyen gyorsan tágul mindegy, hogy milyen az erőnléte. Ha viszont hosszú nehéz szülése, hosszú vajjúdása van akkor meghatározó az erőnlét! Bizony amikor 20 órán át bírni kell az ébrenlétet és a fájásokat akinek nincs megfelelő izomzata és terhelhetősége az nem fogja bírni! Hasznos lenne egy kis mozgás de ez az ő dolga meg az orvosáé!
2015. márc. 26. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sincs összefüggés. Én nem vagyok sportos, különösebben nem erőltettem meg magam. Nem is feküdtem egész nap, csak úgy elvoltam, mint máskor. Az igazi fájásoktól kezdve két órán belül megvolt a fiam minden nehézség nélkül.
2015. márc. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
2 vetélés után otthon voltam a 4 héttől. Keveset mozogtam, sokat pihentem. Sétaltam, de azt se nagyon. Nem vagyok sportos alkat, nem hiztam sokat. 4 és fél óra alatt természetes szüléssel fájdalomcsillapitas nélkül könnyű szülésem volt
2015. márc. 26. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!