Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kötelező hálapénzt fizetni?...

Kötelező hálapénzt fizetni? Többi lent

Figyelt kérdés

Nem fogok szülni,csak érdekelne ez a dolog...

Felháborít,hogy manapság szinte kötelező hálapénzt fizetni.Nem úgy lenne a normális,hogy csak akkor adok hálapénzt,ha tényleg nagyon nagyon meg vagyok elégedve?(na és persze akkor sem 50 meg 100 ezreket).Nekik ez a dolguk,ezért kapják a fizetésüket.Másnak sem fizetek azért még külön,amit alapból is meg kellene csinálnia munkakörén belül.Mi a véleményetek erről?20/L


2015. ápr. 4. 21:43
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
51%
Orvos előre megmondja hogy 50.000Ft - budapesti kórház...
2015. ápr. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem, nem kötelező. A jobb intézményekben el se fogadják.


De ám ne keverd a hálapénzt a fogadott orvosnak adott tarifával!

Az azért jár, ha kifejezetten egy konkrét dokinál akarsz szülni, akkor is, ha éppen ő a megérdemelt szabadságát tölti.

2015. ápr. 4. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Én nem szültem még de 2 hónapja voltam laparoszkópián és ott a doki kerek perec megmondta hogy mennyi az ő tarifája ha őt szeretném. Persze a beavatkozás TB támogatott.
2015. ápr. 4. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
84%

Én felszolgáló voltam. Szóval a fizetésem egy része "hálapénz" volt.


És nekem fogadott orvosom volt. Ő munkaidőn kívül, csak miattam jött be a kórházba, hogy levezesse a szülésem, és utána "rendbe tegyen". Végig bent volt. És volt egy kisebb komplikáció is, amit nagyon jól reagált le, ezért nagyon hálás vagyok neki a mai napig (2 éves a fiam). De nem volt fix tarifája, annyit adtam, amennyit gondoltam. Akkor csak 50.000-t tudtam adni, de többet is megérdemelt volna...


Ha ügyeletesnél szülök, mindenféle komplikáció nélkül (tehát semmi plusz munka sincs), akkor én sem adnék pénzt. Viszont az manapság nagyon "kockázatos", tekintve a mostani kórház/orvos helyzetet... És a gyors, könnyű szülés is ritka.

2015. ápr. 4. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
És mennyi a tarifája ha szabad kérdeznem...vagy úgy általában mennyi egy átlag orvosnál?
2015. ápr. 4. 21:50
 6/18 anonim ***** válasza:
88%
A tarifa nagyon váltózó. Pesten olyan 10-12 ezer / alaklom. Vidéken 4-5 ezer.
2015. ápr. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
65%

Jaj, ez a stílus. "Ha szabadna kérdeznem..."


Szabad. Az én orvosomnak 100000,-. Számlával, legálisan, egészségpénztári tagságra elszámolhatóan.

2015. ápr. 4. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Azért sok minden keveredik sokaknál. Van a hálapénz, amit utólag adsz az ügyeletes dokinak, ha elégedett voltál vele, de nem kötelező. És van, hogy valaki felfogad egy orvost, hogy jöjjön be, ha beindul a szülés, akkor is, ha éjszaka, ha ünnep van.stb. Erre vagy mond konkrét árat a doki vagy nem, de ilyenkor kell fizetni, hiszen nem munkaidejében végzi a dolgát (legtöbbször) és ez extra szolgáltatás. Az én dokim nem mondott árat, annyit mondott, hogy ne nagy osszegekben gondolkodjunk, ne áldozzunk erre túl sokat. Mi 40 ezret adtunk, és nem hiszem, hogy kevesellte, mert azóta is sokat voltam nála és ugyanolyan kedves, odafigyelő mint előtte volt.
2015. ápr. 4. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a részletes választ utolsó! :)
2015. ápr. 4. 22:13
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

"A tarifa nagyon váltózó. Pesten olyan 10-12 ezer / alaklom. Vidéken 4-5 ezer."


Ez a terhesgondozás ára, a szülés ennek rendszerint a 10szerese. Szintén fogadott orvosnál.

2015. ápr. 5. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!