Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Amióta terhes voltam és...

Reniimage kérdése:

Amióta terhes voltam és megszültem az első babám, aki kislány lett, azóta nem tudok bizonyos ételeket megenni, miért? Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Ilyen pl a rizs (a kedvenc ételem volt, most meg akárhányszor eszem, kb 6-7 óra után vagy másnap, szűntelenül fáj a hasam (mellem alatti résznél), nehezebben kapok levegőt, semmilyen pózbna nem enyhül, majd egyszer csak hányingerrel beszaladok a mosdóba. Tegnap volt az utolsó ilyen eddig, amikor párommal filmeztünk este, amíg a baba aludt és csak tortilla chipset ettünk, de mégis alig kaptam megint levegőt, úgy kapkodtam, majd megint hányni kellett.

2015. ápr. 22. 10:29
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mikor szültél? A gyomrod, beleid, belső szerveid is megérezték, hogy terhes vagy. Hónapok, mire minden a helyére rendeződik.
2015. ápr. 22. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
95%
Én terhesség alatt a csirkehust nem tudtam megenni,és hónapokkal a szülés után tudtam visszetérni rá,és csak fokozatosan.
2015. ápr. 22. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így voltam a paradicsommal. Szülés után kb. 1 évig iszonyatos gyomorgörcseim voltak tőle. Előtte soha nem volt bajom tőle, és most sincs. A mai napig nem tudom mi volt ennek az oka.
2015. ápr. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Kedves első! Augusztusban szültem, de moat próbálom nézni, mitől lehet ez... Talán az összetettebb ételektől... Bár kétlem, meet amit említett a harmadik válaszoló, ebből állapítva kétlem. :( Gondolom elég sok idő kell, hogy a has rendesen visszaáljon (nem a szülés előttire gondolok) :) monduk azóta a menstruációim is előző hóban késett egy hetet, meg most is már van egy hete lassan, hogy késik :(
2015. ápr. 22. 11:40
 5/8 A kérdező kommentje:
Viszont nagyon szépen köszönöm ezeket a megnyugtató válaszokat, most már tudom, hogy nem vagyok egyedül. :) Eddig akit megkérdeztem, mind hülyének néztek, hogy biztos beképzelem meg ilyenek, de ezt az égő, maró fájást szerintem nem kéne oly könnyen venni.:(
2015. ápr. 22. 11:43
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem nem fájt semmim a csirkétől,egyszerüen hányingerem volt a szagától is.
2015. ápr. 22. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, tipikusan olyan tüneteket produkálsz, ami velem is történt szülés után 3 héttel, csak én egy sonka szelettol annyira nem kaptam levegőt, hogy ki kellett hívni a mentőt. de jó is volt így mert bevittek a kórházba, ultrahangon kiderült az epehólyagom be van gyulladva és epehomok keletkezett, ami ha az epevezetekbe kerül, olyan tüneteket produkál mint amit leírtal.

de ezt semmiképp nem szabad elhanyagolni, mert a gyulladás ramehet a hasnyálmirigyre és az nagyobb baj!

akkor fel kellett függeszteni a szoptatást egy hétre, mert erős antibiotikumot kaptam, de fejtem folyamatosan, sikerült egy hét után mindent visszaallitani. nem ehettem zsírosat, csak kókuszzsirt, szinte pirítóson és főtt krumplin éltem. meg kétszer jött elő a gyulladás, mert nem tudtam mindig betartani a diétát, 10 hónapos volt a fiam amikor kivettek az epehólyagot, azóta semmi panaszom nincs, mindent ehetek. a fiam már 3 éves, 27 hónapos korában választottam el :)

azt tanácsolom, sürgősen menj el a sürgősségire valamelyik kórházba, ott rögtön megvizsgálnak, ultrahangoznak stb, nem erdemes házi orvoshoz menni, mert mire kapsz egy beutalot, időpontot a kivizsgálásra nagyobb baj is történhet.

2015. ápr. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nekem is ilyenek az epegörcseim. szülés után hónapokig nagyon durva tüneteket produkáltam, de mire eljutottam uh-ra, már nem láttak semmit. sajnos az ételekre való érzékenység azóta is tart.
2015. ápr. 22. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!