Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Érdemes EDA-t kéreni? Pro és...

Érdemes EDA-t kéreni? Pro és kontra.

Figyelt kérdés
Kérem, leginkább azok válaszoljanak, akik szültek már EDA-val és anélkül is. Nem tudom eldönteni, hogy éljek-e vele vagy sem.
2010. febr. 21. 17:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én nagyon-nagyon féltem tőle, hogy a gerincemet szurkálják. Csak gázt kértem, illetve mikor már úgy éreztem nagyon elviselhetetlen a fájdalom és adjanak még valamit, akkor meg már kifutottam az időből. Nem haltam bele, nagyon szép emlék maradt a szülés, pedig volt kisebb komplikáció. Nem bánom, hogy végül nem kaptam EDA-t, remélem a következő is megy nélküle.
2010. febr. 21. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
76%
Én kértem, de úgy éreztem, nem hat, csak talán tovább bírtam, úgy értem, nem a 90-es fájásoknál akartam meghalni, hanem csak a 130-asnál. A párom és a szülésznő szerint sokat segített.
2010. febr. 21. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
59%

Az eda-nak vannak mellékhatásai, nem kevés, csak ezt nem szeretik elmondani a dokik. Hiszen nekik sokkal kényelmesebb, hogy anyuka vígan van, nem kell esetleg hallgatni, hogy kiabál... Csakhogy ez az egész nem az orvosról szól, hanem a babáról és az édesanyáról. Ha eda-t kérsz, nem tudod segíteni a babádat azzal, hogy ösztönösen, szabadon mozogsz - neki így sokkal nehezebb - nem érzed, hol tartasz, lassúbb a kitolás, stb. Ráadásul a babák gyakran belázasodnak az eda mellékhatásaként, de mivel nem bizonyítható azonnal, hogy attól lázas a pici vagy mástól, így azonnal elkezdik adagolni neki az antibiotikumot, ami azért nem túl jó az úszülöttnek, különösen, ha nem muszáj.

Az már csak a személyes véleményem, hogy ugyan nagyon fáj a szülés, el se tudod képzelni, csak ha már végigcsináltad, de mégis jó és szép a fájdalom is, hiszen a kisbabádhoz visz közelebb minden egyes kontrakció! Végül pedig arra is gondolj, hogy a születés bizony a babának se fáklyásmenet, és hát ő ugye nem kap fájdalomcsillapítót....

Én semmiképp nem kérném, egyet már szültem, 14 órát vajúdtam, majdnem 4 kilós babát hoztam világra, nehéz volt, de végigcsinálnám akárhányszor! Most várom a másodikat, őt is így szeretném megszülni, természetesen, eda és hasonlók nélkül.

Ne félj a szüléstől, az egy csoda, minden fájdalom ellenére! Akard átélni, egy nő életében nincs felemelőbb esemény! Sok sikert, könnyű szülést és sok boldogságot a picihez!

2010. febr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
52%
Szia! Gondolj arra, hogy anno, amikor még nem volt EDA és hasonlók, nagyanyáink a szántóföldön szülték meg szüleinket, mégis 7-8-10 gyereket szültek. Nagymamám mégis a mai napig csodálattal beszél a gyerekszülésről. Nekem sajnos császárom volt-lesz, most gerincessel fogom kérni, de sima szüléshez nem kérném.
2010. febr. 21. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
88%
Én háromszor szültem. Az elsőt gázzal, a másodikat és harmadikat epidurálissal. Én mindenképp az epidurál mellett vagyok, mert az első szülésemből semmire nem emlékszem csak arra, hogy hol hánytam, hol elájultam és hogy nagyon nagyon fájt, majd utána napokig nem bírtam magam összeszedni és rémálmaim voltak, meg a legkissebb fájdalom lehetőségétől is rettegtem. Pedig a végére,mire kiderült, hogy a lepény benn szakadt már elaltattak, mert úgy ítélte meg a doki, hogy az már kínzás lenne, ha nem tenné. Ezért másodjára és harmadjára már csak az epidurállal mertem belevágni, mert előre féltem a szüléstől.A második és harmadik szülés így nagyon könnyű volt és csak szép emlék, pedig a babák 1 kg-al nehezebbek voltak az elsőnél. Egyáltalán nem fájt, de tudtam mikor kell nyomni és tudtam is nyomni. Nem lett egyik babám sem lázas utána és antibiotikumot se kellett kapniuk és én sem voltam rosszul utána. És tudtam is velük törődni, nem aléltan feküdtem napokig. Ugyanakkor én is hallottam olyat akinek csak a fél oldalát érzéstelenítette el.De szerencsére nálam minden rendben volt.Alapjában véve attól függ, hogy bírod a fájdalmat szerintem. Én a tapasztalatok szerint nagyon rosszul.Könnyű és gyors szülést és egészséges babát!
2010. febr. 21. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Én gondolkodtam az eda-n, végül annyira sokáig gondolkodtam, hogy lekéstem. Mire eljutottam oda, hogy elég volt, adjanak valamit, már csak néhány tolás kellett a babának, hogy megszülessen, kb. 10 perc:) tehát szerintem kibírható nélküle is, nem bánom, hogy nem bökdösik a gerincemet tűvel:)
2010. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Nikcsi ***** válasza:
100%

En is szultem eda nelkul es epidurallal.

Az elso babamnal gazt kaptam meg morfin injekciot, 30 ora vajudas, 2 ora kitolasi szakasszal, borzalmasan kimerultem alig birtam megszulni a babat annyira elfaradtam a vegere.

Masodik fiamnal nagyon erosek voltak a fajasaim ezert kertem epiduralt es eletem legjobb dontese volt. Igaz csak az utolso 2 oraban kaptam de igy volt jo. Ereztem a fajasokat, de nem fajtak es a kitolasnal is ereztem a tolofajasokat, tudtam mikor kell nyomnom es mivel nem merultem annyira ki, sokkal ugyesebben meg tudtam szulni a babam. Mellekhatasokrol annyit hogy szerintem ez is embere valogatja, nekem kb. 2 napig volt erzekeny a szuri helye, de se fejfajas, se derekfajdalom, semmi. Nem kampanyolok az EDA mellett, de vannak esetek mikor jo ha elunk vele.

2010. febr. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
0%

Az edának nincsenek mellékhatásai, az elhúzódó vajúdásnak viszont annál több.

Annyi ostobaságot olvasok itt róla, hogy már röhögnöm kell tőle!

A legjobb tanács, hogy menny ki a mezőre szülni! :DDD

2010. febr. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
2010. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
32%

A szülési fájdalmat a felegyenesedett testtartásnak és az ember viszonylag nagy agykoponyájának tulajdonítják. Vagyis mintha maga az emberré válás – a tudás, és a fejlett idegrendszer(érzékelés) – okozná a bajt. Az ember alkalmazkodott a szülési fájdalomhoz, és képes lett elviselni!


Az EDA-nak lehetnek és vannak mellékhatásai!


1. A kitolási szak megnyúlása, a nyomási reflex csökkenése, kiesése

Számos tanulmány igazolta, hogy az EDA alkalmazása a szülés során mérsékelten megnyújtja a kitolási szakot. Ennek oka a nyomási reflex csökkenése vagy kiesése. Ez leggyakrabban akkor fordul elő, ha közvetlenül a kitolási szakot megelőzően adagolunk gyógyszert.

Nem feltétlenül jelent gondot, sőt kedvező hatású koraszüléseknél, farfekvéses magzat születésekor.

2. Motoros blokk a hasfal és az alsó végtag izomzatában

Kiterjedése, erőssége az alkalmazott gyógyszer fajtájától, töménységétől és dózisától függ.

3. Érzéskiesés

4. Sympatikus blokk

Következménye az általános értágulat kialakulása, ami vérnyomás-csökkenést okozhat. Ennek kivédésére adjuk az EDA bevezetése előtt az infúziót.

5. Remegés

A sympatikus blokk miatt kialakuló értágulat fokozott hőleadással jár, csökken az alaphőmérséklet és a szervezet izomműködéssel, remegéssel fokozza a hőtermelést.

6. Szédülés, hányinger, hányás

A sympatikus blokk következtében kialakuló vérnyomáscsökkenés következménye.

7. Viszketés

Kábító fájdalomcsillapítók adagolása után figyelhető meg.

8. Vizeletürítési nehézség

A hólyagot beidegző idegek blokkja miatt alakulhat ki. Megelőzése szempontjából fontos a bevezetés előtti vizeltetés és az érzéstelenítés ideje alatti, legalább 2 óránkénti vizeletürítés.

9. Hátfájás

Kialakulhat a szülés alatti és utáni fiziológiás változások következtében, vagy az epidurálisan bevezetett tű, katéter és a beadott gyógyszer következtében.



Amit a családunkban megtörtént:

Ödémás lett a pici szeme alatti rész--->vírusoknak jó kis tenyészési lehetőség--->arcüreggyulladás már 1 hetesen!

Pincurka megszületése után annyit aludt tőle, hogy esze ágában nem volt enni, mikor épp kint volt az anyjánál---tápszeres lett, mivel nem lett elég tejcsi.

MIvel nem mozoghatott a húgom, így nem segítette a helyes szülési útba való beilleszkedést kislánya buksjának ugrálással vagy pozícióváltással!

--------------------->Császár lett belőle 8 órás epidurális érzéstelenítés után!!! És ez az egész elkerülhető lett volna, ha befogadja a fájdalmat, és segítő mivoltát felismeri, hisz ezek által kerülünk egyre közelebb gyermekünkhöz! :)

2010. febr. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!