Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erőszak után szülés. Hogy ment?

Erőszak után szülés. Hogy ment?

Figyelt kérdés
Réges rég történt velem. Most szülésre készülök és aggódom, hogy feljönnek-e esetleg emlékek, vagy nagyon más lesz a szituáció. A vizsgálatok alkalmával tudatos vagyok, hagyom és másra gondolok, bár gyűlölöm, de szülés közben nem tudom, a fájdalom mennyire nyomja el a jelenlétet és mennyire jönnek elő a félelmek és vajon hogy fog menni, hogyan fogok viselkedni, amikor már nem lesz erőm "viselkedni". Aki átélt hasonlót, sikerült a hüvelyi szülés? Milyen élmény volt?
2015. máj. 11. 17:28
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:

Első vagyok! :)

Én úgy kezdeném, hogy:

Doktor Úr! Úgy érzem, hogy a zökkenőmentes szülés érdekében el kell mondanom,hogy..... ez történt velem.

Biztosan azt fogja mondani, hogy nagyon sajnálja ami történt, és jól tetted, hogy szóltál neki.



Egyébként tényleg fájás közben nézik a méhszájat.

Én meg is kérdeztem,hogy muszáj ezt pont most!? Jót mosolygott rajtam az orvosom.

Mondjuk azt észre sem vettem a fájdalom mellett.

2015. máj. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Sajnálom a veled történteket! Borzasztó lehetett átélni...

Mint minden erőszak, ez is traumatikus élmény és az ún. poszt traumás stressz zavart okozhatja. Ez egy olyan állapot, ami tudati beszűkülést, villanóemlékeket, álmatlanságot, pánikrohamokat, súlyos depressziós epizódot, olykor pszichotikus állapotot (a tudat a realitásból kiszakad) hozhat létre. Ezért minden nemi erőszakot átélt embernek nagyon fontos, hogy szakmai segítséget kapjon!

Pszichiáterek, klinikai szakpszichológusok szakosodhatnak az ilyen zavar terápiájára. Ez nagyrészt pszichoterápiás kezelést jelent, indokolt és súlyos esetben pedig gyógyszerest is együtt.


Vannak olyan élethelyzetek és szituációk, melyek ún. triggerként hatnak az ember életében és ezeket az elfeledett és fel nem dolgozott eseményeket aktiválják.

A szülés pont egy ilyen trigger. Ezért nagyon fontos, hogy időben szaksegítséget kapjál!

Az orvosnak mindenképpen célszerű elmondani a történteket és esetleg megkérni a pszichológust, hogy vegye föl az orvosoddal a kapcsolatot. Az orvosnak is tudni kell, hogy milyen rekciók fordulhatnak elő szülés közben és ezt hogy kezelje.

Meggondolandó a női nőgyógyász felkeresése is. Ez egyénfüggő.

Tehát szakember és szaksegítség! A PTDS (poszt traumás zavar) nek speciális terápiája van, mely többlépcsős és egymásra épülő. Ezzel érhető csak el a teljes gyógyulás!

Az is előfordulhat kezeletlen esetben, hogy a szülés után aktiválódik a problémád a gyermekágyas időszakban. Ezt is jó lenne megakadályozni.

pszichológus édesanya

2015. máj. 11. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

Női nőgyógyász nem jöhet szóba?

Esetleg meg lehetne kérdezni az orvostól, hogy van-e olyan szülésznő akivel jól együtt tudnak működni és csak akkor hívná be a dokit ha tényleg orvosi segítség kell.

Dúláknak sem sok értelmét látom, de lehet a te esetedben az is segítene.

A férjed bent lesz? Szerintem ha ott lesz veled az sokat segít, róla biztos nem az erőszak fog az eszedbe jutni.

2015. máj. 11. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Sajnálom ami veled történt. Nekem az egyik barátnőmmel történt ilyen, ő utána pánikrohamot kapott a nőgyógyász hallatán, de még sima háziorvoshoz sem mert elmenni, ha muszáj volt akkor kísérettel ment. Több évbe telt míg valamennyire visszatért az emberek felé a bizalma. Nő orvoshoz járt terhesgondozásra, végül pasinál szült, de állítólag akkor már annyira a babára koncentrált, hogy nem is gondolt másra.

Ha a vizsgálatok alatt másra gondolsz akkor próbálj a szülésnél is. Esetleg fogadj szülésznőt, és vele beszéld meg hogy parázol. Itt nagyon aranyosak, segítőkészek.

Ha jófej a doki, lehet vele beszélni akkor mondd el neki mi történt. Én valahogy úgy kezdeném, hogy nagyon félek a szüléstől, meg a vizsgálatoktól mert... ez és ez történt.

2015. máj. 11. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Nem akarlak elkeseríteni, de lehet, hogy el foglak. Velem nem történt erőszak, hüvelyi szülésre készültünk, viszont tini koromtól volt néhány pánikrohamom egyéb okok miatt, nyilván a szülőszobában is rám jött. Sürgősségi császár lett belőle, mert a kisfiam szívhangja leesett (szerencsére egészséges). Ha már ott leszel próbálj kikapcsolni a kétes pillanatokban, a babák nagyon érzik a stresszt. Ilyen esetben altatásban végzik a műtétet de az előkészítés pár percét nem kívánom a legnagyobb ellenségemnek sem, hogy átélje. Azóta remegve ülök a nőgyógyásznál.
2015. máj. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
Nehogy azt hidd, hogy ha hüvelyi úton szólsz akkor majd beleszólhatsz bármibe is, irányíthatsz bármit is... Sajnos ez itt nem így megy a legtöbbször. Vagyis mehet, kb félmillió forintért egy magánkórházban.
2015. máj. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 A kérdező kommentje:

Bele fogok szólni. Ha fél millióért magánkórházban, akkor úgy, mert az én testem és a babámé, és nem tehetnek vele mások azt, amit akarnak, csak azért, mert nekik úgy kényelmes.


Köszönöm a tanácsokat, hozzászólásokat! Szép napot mindenkinek!

2015. máj. 13. 14:31
 18/27 anonim ***** válasza:

Nekem is volt szülés miatt félelmem, de más jellegű. Mindenesetre mi belekalkuláltuk a magánkórházat, csak úgy jöhetett szóba a gyerekvállalás, hogy az a pénz már megvan rá.

Nem bántam meg, direkt odaállítottak külön egy embert csak arra hogy velem beszélgessen illetve durván részletesen magyarázzon a történtekről, mert tudták, hogy el kell terelni a figyelmem arról amitől félek.

Férjem végig velem volt, bent is aludhatott velem, ez is rengeteget segített.

Bár még így is voltak félelmeim, de azért túléltem illetve ha nincs probléma 2 nap után hazaengednek, nem erőltetik ki az 5 napot mint az állami helyeken, h meglegyen utánad a pénz.

Ja és nem vagyunk gazdagok, még sosem költöttem semmire ennyit, de minden fillér megérte a nyugodalmas szülést.

2015. máj. 13. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
Nagyon megfontolom, amiket itt írtatok, a női orvostól kezdve a kórházig. Szerencsére még van időnk készülni. Köszönöm szépen a tapasztalatod! Megkérdezhetem melyik kórház volt az? Ki volt az orvosod?
2015. máj. 13. 14:41
 20/27 anonim ***** válasza:

:( Sajnálom a veled történteket.

Én elmondanám a helyedben. Mivel orvosi titoktartás is van, nem hinném, hogy vehetné a bátorságot bármelyik doki is, hogy úgy beszéljen rólad a kollegájával, hogy: tudod ez az a nő.... Szép is lenne. :(

A Te esetedben én is meggondolnám a drágább, magánkórházas szülést, mert tényleg nem ártana, ha nem esnél át mégegy traumán. Jársz pszichológushoz? Lehet azt is el kéne kezdeni, aki oldani tudná benned a feszültséget a szüléssel kapcsolatban. Tudom, hogy könnyű így beszélni... ne haragudj, ha én is megbántottalak volna.

2015. máj. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!