Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mik azok a homeós bogyók és...

Mik azok a homeós bogyók és miért jó szedni őket szülés előtt?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy "hát szedtem a homeós bogyókat", de sehol nem írják, milyen összetevőkből állnak, milyen névre vannak keresztelve, mi a hatásmechanizmusunk, amiért jók és segítettek-e valamiben. Pedig érdekelne, mert szeretnénk a párommal gyereket és kíváncsi vagyok, milyen vitaminokat, más egyebeket érdemes szedni mi az, amit esetleg már terhesség előtt. Tudom, google a barátom stb. ... de nem a reklám érdekel, hanem hogy mi az, ami valóban, tényleg hatott valakinek. Ha ide nyíltan nem lehet szernevet írni, szívesen fogadok privátban is választ.
2015. máj. 11. 13:50
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

A "homeós bogyók" homeopátiás készítmények. Egyénre szabottan adják. Persze, vannak megszokott készítmények adott élethelyzetekre, de egy jó homeopata nem ad csak úgy random szereket.


Keress fel egyet!

2015. máj. 11. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
69%
A homeopátia áltudomány, a homeós bogyók pénzkidobások.
2015. máj. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
0%

Jól megmondtad! :) Egészségedre!


További információk a kérdezőnek: [link]

2015. máj. 11. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
73%

A homeopátia tulajdonképpen placebo. Nem árt, de nem is használ.

Aki hisz benne, ott a placebo hatás működik.


De tudományos alapon, kettős vakteszttel még soha nem sikerült bizonyítani a hatásosságukat, ráadásul a kémia, fizika szabályainak is ellentmondanak a homeopata "gyógyszerek" készítésének a szabályai, feltételei.

2015. máj. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%
Sok ilyen dolog van az életben, amit nem tudsz így bizonyítani, mégis létezik. Sőt, a fontos dolgok többsége ilyen :)
2015. máj. 11. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
De ez nem a gyógyszerekre vonatkozik! A gyógyszereknél alap, hogy tudják igazolni a hatást a placebocsoporttal szemben.
2015. máj. 11. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
9%
A homeopátiás készítmények nem gyógyszerek.
2015. máj. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Azért nem azok, mert nem lehet bizonyítani a hatékonyaságukat a placebocsoporttal szemben. Azonos szinten működnek a placeboval.
2015. máj. 11. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

Hjaj, már! Most komolyan, ha valaki beszed néhány fehér golyót, tegyük fel (szerinted) placebo hatás révén jobban lesz, nem mindegy, mitől? A lényeg, hogy jobban lett, nem?


Őszintén szólva nem értem, mitől vagy így felhúzva. Ő babát szeretne, használja, és ha sikerül örül. Ha nem sikerül, el fog menni orvoshoz és kezelik, ha kezelésre szoruló problémája van. De miért ne lehetne megpróbálni a homeopátiát? Azért, mert egyes szkeptikusok szerint hülyeség?

2015. máj. 11. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Én próbáltam, hittem benne. Nem szüléssel kapcsolatosan, hanem pl. megfázásnál. Sz.rt sem ért!
2015. máj. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!