Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Erőszak után szülés. Hogy ment?

Erőszak után szülés. Hogy ment?

Figyelt kérdés
Réges rég történt velem. Most szülésre készülök és aggódom, hogy feljönnek-e esetleg emlékek, vagy nagyon más lesz a szituáció. A vizsgálatok alkalmával tudatos vagyok, hagyom és másra gondolok, bár gyűlölöm, de szülés közben nem tudom, a fájdalom mennyire nyomja el a jelenlétet és mennyire jönnek elő a félelmek és vajon hogy fog menni, hogyan fogok viselkedni, amikor már nem lesz erőm "viselkedni". Aki átélt hasonlót, sikerült a hüvelyi szülés? Milyen élmény volt?
2015. máj. 11. 17:28
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

Maternityben szültem, lehet előre a szerződésbe is foglalni, hogy mit szeretnél vagy nem szeretnél.

Volt ingyenes szülésfelkészítő tanfolyam, amit a szülésznők tartottak, esetleg megbeszélheted velük akkor tanfolyam után négyszemközt, milyen félelmeid vannak meg hasonlókat. Nekem volt egy nagyon szimpatikus meg unszimpatikus is, majd szülésznők közt is válogass szerintem:)

Ami viszont fontos, h szülést csak 36. héttől vállalnak. Szóval lehet erre is kéne figyelned, hogy olyan dokit válassz, akit más kórházba is be tudsz magadhoz hívni, ha hamarabb jönne a baba (bár valószínűleg minden rendben lesz, jobb félni mint megijedni,legyen B terv, most gondold át ezt is tiszta fejjel, nem amikor hormongőzős terhes vagy).

2015. máj. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim válasza:

Szia!

Hogy ment? Tudnál tanácsot adni? Én is hasonló helyzetben vagyok és pont most írtam ki egy ilyen kérdést.:(

2016. ápr. 28. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 A kérdező kommentje:
Nem sikerült. Egy ujjnyival a teljes tágulás vége előtt leállt a folyamat, és nem ment tovább. Nagyon türelmesek voltak, de 17 óra alatt kimerültem. Császár lett. Nem tudtam lazítani eléggé, kapaszkodtam a valóságba, alig csuktam be a szemem. Így is volt egy-két helyzet, amikor rosszul lettem. A vége felé volt egy hüvelyi vizsgálat, ami nagyon megviselt, remegtem és hánytam utána. A tudat megnyugtat, hogy amit tudtam megtettem. Nem bánom, hogy megpróbáltam.
2016. ápr. 29. 07:27
 24/27 anonim válasza:

Borzasztóan sajnálom.:(

Utólag van valamilyen ötleted vagy tanácsod? Nem tudom,hogy kéne erre lelkileg felkészüljek. Az orvosoknak biztos elmondanám és fogadott dokit választanék. Van olyan,ami ilyen helyzetben segít?

2016. ápr. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 A kérdező kommentje:
Női orvosom volt (tudott róla), szülésznőm és remek dúlám. Szabadon megválaszthattam mindent, fényeket, zenét, testhelyzetet, férjem ott volt, akármit lehetett tényleg. Amit utólag másképp tennék? Eljárnék pszichológushoz már előtte rendszeresen (utólag megtettem), illetve megkérném őket (a segítőket a dúla és a férjem kivételével) hogy menjenek ki. A legtöbbet egyedül a meleg zuhany alatt tágultam. A férjem itthon előtte 2 hónappal elkezdte nekem a gátmasszázst. Nem azért, mert magamnak nem megy, hanem, hogy szokjam az érzést. Sok csodálatos, természetes szülés videót megnéztem. A kitolástól való rettegés sajnos megállította a folyamatot. De ez nem jelenti azt, hogy neked nem fog menni!!! Nekem sem sok hiányzott!
2016. ápr. 29. 15:36
 26/27 anonim válasza:
Tényleg szinte mindent megtettél. A babához gratulálok! Köszönöm a részletes válaszodat és a tanácsot.
2016. ápr. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nagyon nehéz, drukkolok, hogy neked sikertörténet legyen. Valahol nekem is az, mert szembementem a félelmemmel, sokat adott ez az élmény.


Ha lesz időd és energiád, szívesen olvasnám, utólag, hogy hogyan élted meg, hogy sikerült és biztosan lesz más is, aki rákeres erre itt, talán neki is erőt ad más példája, bárhogy is alakult.

2016. ápr. 29. 18:56
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!