Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mi a bevett gyakorlat a...

Mi a bevett gyakorlat a köldökzsinór elvágását illetően? Várnak míg magától nem pulzál? Kb 3 percet? (idézetet nem fontos elolvasni, így nem hosszú)

Figyelt kérdés

most azt olvasom ha az újszülöttet még a méh alatti szinten tartják és nem vágják el kb 3 percig a köldökzsinórt, addig a gyermek vértérfogata még nőhet 32 %-al, amivel megelőzhető lenne a csecsemőkori vérszegénység.

nincs fogadott orvos, szülés, tehát külön szólnom kellene, vagy bevett gyakorlat hogy legalább megvárják azt hogy leáll a köldökzsinórban a keringés?


"Svéd kutatók szerint a születés után legalább három percet kellene várni a köldökzsinór elvágásával, mert ilyenkor annyi vér megy még át az újszülöttbe a méhlepényből, amennyi segít megelőzni a csecsemőkori vérszegénységet. A születést követő első pár percben ugyanis az újszülött jelentős mennyiségű vért kap még a méhlepényből. A svéd kutatók szerint ha egy időre született újszülöttet 10 centiméterrel a méh szintje alatt tartanak a születést követő 3 percben, akkor vértérfogata átlagosan 32 százalékkal nő. Így ha a köldökzsinórt késleltetve szorítják el és vágják át, vagyis 2-3 perccel a születést követően vagy azt megvárva, amikor már nem pulzál, nagyobb vértérfogatot eredményez, mintha közvetlenül a születés után szakítanák meg a vértranszfúziót "


2015. máj. 12. 21:21
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
és még egy kérdés: a méhlepény állapotáról szülés után szoktak mondan valamit?
2015. máj. 12. 21:24
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ahol nem vágják azonnal, ott mellre teszik, az meg mindenképpen magasabban van, mint a méh (általában félig döntött fekvő helyzetben van a nő).


Kicsit off, de sztorizgathatnékom van:

Orvostanhallgató barátom mesélte, hogy orvosi körökben nagy felhördülést keltett egy eset. A szülők csak félig voltak képben a méhlepénnyel, ők addig jutottak el, hogy a méhlepény jó és nem kell azonnal elvágni a köldökzsinórt (ez valóban igaz 3-5 percig maximum). Otthon szült a nő és rajta hagyták a babán két hétig. Utána látta orvos, már nekrotizálódott és rohadt a lepény, a baba se volt jó bőrben, kórházban mentették meg. (Nem Magyarországon történt.)

2015. máj. 12. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Megnéztem a szülés videót. :) Külföldön szültem egy finn nőnél, és valóban lejjebb fogta a babát míg dörzsölgette, hogy elinduljon a vérkeringés. Aztán tette mellre. Valahogy úgy is volt kialakítva az ágy. Tudom, hogy nem segítettem, mert itthon attól még lehet bárhogy...
2015. máj. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam nem vágták el azonnal a zsinórt, hanem mellre tették a fiam. Kb megvolt a 3-4 perc, utána vágta el apa.

A máhlepényt igen, vizsgálják, nekem meg is mutatta a doktornőm, "milyen szép".


De azt nem értem, miért kell lejjebb tartani a babát. Ha van még keringés, akkor úgyis átpumpálja, ha nincs, nem hiszem, hogy értelme lenne "átfolyatni" egy kis vért.

2015. máj. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Ha valakinek 'feher ajulasa' van, akkor azert fektetik le, hogy az alacsony vernyomas ellenere jusson ver az agyba.

Ugyanezert tartjak alacsonyan a babat. Ha magasan van, akkor nem biztos, hogy elegendo ver jut hozza.


Szoval a keringes az egy dolog, de kell hozza nyomas is.

2015. máj. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Kérés nélkül se vágják el azonnal. Ez már protokoll.
2015. máj. 13. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
odaadták pár percre,hogy lássam,aztán a férjem elvágta
2015. máj. 13. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Rátették a hasamra a fiamat pár percre, csak utána vágta el anyukám a köldökzsinórt, de amig a baba a hasamon volt, a szülésznő folyamatosan tapogatta a zsinórt.
2015. máj. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Majd 4 éve nàlunk hamar elvàgtàk (megyeszékhely kh.), azt hiszem, de nem emlékszem màr rà. A lepényről semmit semmit sem mondtak, igaz nem is kérdeztem. Van ahol meg is mutatjàk. Sajnom hogy nem làttam a miénket :)
2015. máj. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"Orvostanhallgató barátom mesélte, hogy orvosi körökben nagy felhördülést keltett egy eset. "


Ez vagy nagyon régen volt, vagy lyukban élnek az orvosok, hogy így felhördültek egy eseten, mert sajnos évek óta divat az elmebeteg fa-ölelgető, gyolcsot hordó mezitláb kántáló a szobaajtóban/patakban szülő hippik körében, hogy nem vágják el a köldökzsinórt, hanem halál komolyan becsomagolják a méhlepényt, befűszerezik(!) és csak akkor hajlandóak levágni, mikor már teljesen elszáradt és elfeketedett a köldökzsinór, mert hogy addig iszonyú fontos dolgokat vesz fel a baba belőle(szerintük). Egyik még blogolt is erről, nekem nagyon felment a pumpa az egészen, de erről konrétan írta, hogy addigra már büdös is volt a méhlepény mire ide eljutottak, és ők még mindig ezt tartják a normálisnak és természetesnek. Komolyan még az állatok is elrágják és megeszik, pedig azok aztán természetesen csinálják a dolgokat... És a legdurvább, hogy a gyerekvédelem sehol nincs. Persze, ha meghalt volna akkor mindenki mutogatott volna egymásra meg ment volna pár hétig a szörnyülködés, mint az éhenhalt "fényevő" kicsi esetében.

2015. máj. 13. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!