Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Termeszetes szules kozbeni...

Termeszetes szules kozbeni epiduralis erzestelenites erdekelne? Hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Elso gyermekemet csaszarral szultem, es erdekelne hogy mennyiben mas az erzestelenites termeszetes szulesnel.

Gerincbe adjak, ha jol tudom, de ennel is ugyanugy elzsibbadsz hastol lefele mint a csaszarnal, vagy csak a fajdalmakat szunteti meg?

Itt is katetereznek?

Mennyi ideig kell fekudni utana?

A kitolasnal az orvos szol hogy mikor kell nyomni, vagy arra a szakaszra mar nem kapsz csillapitast?


2015. máj. 21. 22:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem a gerincbe, csak a gerinc mellé adják. Nem zsibbaszt el teljesen, csak a fájdalom enyhül - tehát nem szűnik meg teljesen, érzed a kitolást is. Nem kell kifejezetten feküdni utána.
2015. máj. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
48%
Bár nekem nem volt, de úgy tudom, a kitolási fázisnál már mindent érzel, tehát csak az első fázist érzésteleníti. Én nem akartam ilyet, mert azt mondták a dokik hogy elhúzódhat a szülés, le is állhatnak a fájások akár, a végét meg már úgyis érzem. Ha meg elhúzódik a szülés akkor jön az oxytocin, hát azt jobb elkerülni! Éld meg a szülést, fáj de kibírható.
2015. máj. 22. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Koszi, a kisfiamnal is ugy ahogy megeltem, mert 17 orat vajudtam oxitocinnal, majd a vege csaszar lett, mert nem jol,akart kijonni. Most inkabb kihagynam azt a fajdalmat ha lehet, viszont szeretnem termeszetesen megszulni a lanyomat. Ezert gondoltam erre a verziora.
2015. máj. 22. 08:51
 4/5 anonim ***** válasza:

VBAC-nél nem sokan pártolják az EDA-t. Okkal. ÉRezned kell, mi történik. A nyomásnál pláne. Szerintem beszélgess erről az orvosoddal! Ha igazán VBAC párti, akkor nem fogja ajánlani az EDA-t. Számtalan, nagyon hatékony, nem gyógyszeres fájdalomcsillapítási módszer létezik.


Facebook-on van VBAC csoport, nagyon sok jó orvos, és tipp kering ott, beszélgess olyanokkal, akik erre készültek, készülnek, sokat tapasztaltak, és vannak köztük szakemberek is!

2015. máj. 22. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem természetes szülésem volt EDA-val. Igaz féloldalasan hatott, sajnos van ilyen, gondolom a beadás volt kissé pontatlan. Viszont a vajúdást még így is gyakorlatilag "átugrottam". Nem volt komoly fájdalmam,csak halványan éreztem őket. Azon kaptam magam, hogy jön a kitolás. Na, az viszont már kellemetlenebb volt, mert akkor már nem adtak EDA-t. Bár több helyen kicsit olyankor is adagolnak, de az én orvosom ebben hitt. :) Utána megkaptam a babát, pihiztünk, összevarrtak, s kb. másfél óra múlva már zuhanyoztam. Gondolom a lábra állás attól is függ, hogy mekkora adagot kapsz. Katéter volt szülés közben, de különösebben nem zavart, s az EDA beadása előtt infúziót is adtak, elvileg ez szükséges hozzá. Én nem bántam meg, hogy kértem.
2015. máj. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!