Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kell e szülészorvost választani?

Kell e szülészorvost választani?

Figyelt kérdés
Kinek mi a véleménye erről a kérdésről?
2015. máj. 27. 07:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen. Szerintem igen. De nem azért, mert mások nem rendesek. Nekem fontos a rendszeres, személyes kapcsolat azzal, aki majd ott lesz. A bizalmam lassan alakul ki, kevés hozzá egy fehér köpeny.
2015. máj. 27. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges. Az orvos kb 5 percet van ott a szülésnél. Szülésznőt érdemesebb.
2015. máj. 27. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha érdekel, leírom az én tapasztalatomat az eddigiekről.

Van egy kislányom (3 éves) és most 23. hetes vagyok.

A első terhességem alatt, jártam terhesgondozásra és magándokihoz. Felkértem szüléshez is, mert azt gondoltam, ha már ő vitte végig a terhességem, szülésnél is legyen jelen, biztos ami biztos.

A terhesgondozást nagyon lelkiimseretesen végezte, viszont a szülésnél.. no komment...! Késett, kb 3x nézett be, egyszer burkot repesztett, kb leszarta a fejem. A szülésznő jött be nézni, h mennyire vagyok tágulva, stb. Szülés után, pedig be sem jött megnézni, h mi van velem, legközelebb a 6 hetes kontrollon találkoztam vele.

Ezután megfogadtam, h kizárt, h magándokim legyen ha esetleg újra babát várnék.

Így lett.. Az első 18 hétben sztk-ba jártam. Ezalatt kb 4 v 5 orvos vizsgált és ezidő alatt mindenki mást monodtt, h melyik hétben vagyok, egyszer szóltam is, h múlt héten még csak 10 hetesnek írtak be, most hogy lennék 13 hetes?? Ezáltal pl alig betölötött 11 hetesen küldtek volna 12. heti gen.uh.ra. A bili nálam a 18. heti uh-n tört el, mikor a szonográfus, aki 5 p alatt letudott, undorító stílusban közölte, h keressek fel egy Uh szakértőt, mert valószínüleg van valami gáz. Ekkor mentem el a jelenlegi orvosomhoz, aki az első vizsg. alatt 45 p-en át vizsgált és megjegyezte, h nem érti, h miért hozta rám a frászt a szonográfus, minden mért adat megfelelő volt és volt szívhang is. (azt, h mit éltem meg a köztes időben nem mondom, mert senkinek nem kívánom)Tehát... összefoglalva, ha nincs orvosod, akkor nagyon mákosnak kell lenned, h kifogj egy lelkiismeretes dokit, aki nem a VIP betegeket fogja behívni még akkoris, ha te már 1 órája vársz a váróban és a másik kismama 5 perce ült le kint, de máris hívják.. :( Valamint, az orvossal kell egyeztetni, h szülésnél legyen biztosan jelen és legyen ott, hiszen ezért fizetsz. Ha az orvos lelkiismeretes, akkor ott lesz, odafigyel rád.

2015. máj. 27. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Elsőre nekem sem jött be a dokim, nekem még a burkot is ügyeletes repesztett, mert tojt a fejemre, magándoki ide vagy oda. Ennek ellenére azt mondom, igen, érdemes fogadni. De normálisat, aki ott is lesz. Mert nem mindegy, hogy olyan pasi jön feléd ismeretlen eszközökkel, akit aznap láttál először és a nevét sem tudod, aztán turkál, ahogy akar, vagy olyan, aki legalább ismer és tudod, hogy milyen ember, és ő is tudja, te hogy állsz a dolgokhoz.
2015. máj. 27. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Jó kérdés! Nekem volt orvosom és szülésznőm is. A szülésznővel szültem és az ügyeletes dokival. Az orvosom nem volt a városban.
2015. máj. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nekem nem volt saját orvosom, de nagyon meg voltam elégedve az ügyeletessel, így én azt gondolom, hogy nem feltétlenül szükséges a fogadott orvos. De szerintem ez függ az adott kórháztól is, ahol a kismama szülni fog. Nálunk bármelyik orvosnál szívesen szülnék, így felesleges választani, jó bárki, aki épp bent van. Más helyeken esetleg akad olyan doki, akit jobb elkerülni, na ilyenkor már elgondolkodnék rajta, hogy válasszak-e előre orvost.
2015. máj. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!