Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ha itthon elfolyik a magzatvíz...

Ha itthon elfolyik a magzatvíz, attòl még a kòrházban kaphatok beöntést?

Figyelt kérdés
2015. máj. 31. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
Miért ne kaphatnàl?A beöntés azért kell,hogy kitisztuljon a beled , és hogy ne ott a szülöágyon jöjjön ki ami a bèlben van.
2015. máj. 31. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Oké. Csak nem veszélyes a baba szempontjábòl? Félnék, hogy előreesik a köldökzsinór.
2015. máj. 31. 10:52
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
A beöntést nem a hüvelyedbe kapod. Miért esne előre a zsinór?
2015. máj. 31. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk engedik, hogy magzatvízelfolyás után sétálj, labdán ülj stb, adnak beöntést is. Én csak itt olvastam, hogy magzatvízelfolyás után le kellene feküdni. Egyébként én nekem rettenetesen kellett nagy WC-znem, így mindegy volt, hogy kapok vagy sem beöntést, anélkül is mentem volna WC-re. Nálam semmi gondot nem okozott, gyorsan, könnyen szültem, komplikáció nélkül. Ha valós veszély lenne, hogy köldökzsinór gondot okoz a beöntés vagy a sétálás, akkor nem engednék szerintem.
2015. máj. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Beöntés során a végbélbe fecskendeznek folyadékot, semmi köze a méhedhez, ahol a baba van.
2015. máj. 31. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy mire beérsz, hol tartasz a tágulással és ez egész szülési folyamattal. Én 2x szültem 1x sem kaptam beöntést, pedig nem itthon folyt el a magzatvizem :), mivel nem volt idő rá. Az elsőt 3 óra alatt a másodikat 1 óra alatt szültem meg. A szülésznő mondta, is a végén, hogy a doki jó, hogy mondta, hogy ne adjon beöntést, mert akkor ott a szülőágyon a babával együtt szültem volna meg "azt is". Egyébként 1x sem csináltam be szülés közben. Mondjuk nekem mindkét szülés előtt már hasmenésszerű tüneteim voltak, így ami volt is bennem az kijött előtte :)
2015. jún. 1. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi, de ennyire nem vagyok hülye, hogy ne tudjam, hova adjàk a beöntést. Csak arra gondoltam, hogy esetleg a wc n való kissebb erőlködéstől is màr előreeshet a köldökzsinór.
2015. jún. 2. 07:33
 8/8 anonim ***** válasza:
A köldökzsinór előreesése akkor fordulhat elő, ha a magzatburok megrepedésekor a kiáramló magzatvíz magával sodorja a méhszájon át néha egészen a szülőcsatornába. A lefelé haladó kisbaba összenyomhatja a köldökzsinórt, ezzel akadályozhatja, vagy teljesen megszüntetheti az oxigén ellátást. Az előreesés ritkán fordul elő.
2015. jún. 2. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!