Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott császár hogy...

Programozott császár hogy zajlik? (esetleg valaki győrből? )

Figyelt kérdés
2015. jún. 1. 07:33
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem a Sote-n volt, ott a megbeszélt időpont reggelén adtak egy beöntést, leborotváltak, aztán kaptam egy infúziót, ami szépen lement és a következő palackkal leballagtam a műtőbe. Megmérték a vérnyomásom, megkérdezték, hogy szeretnénk hívni a gyerekeket (tudtuk, hogy lányok, de biztonság kedvéért fiú neveket is kellett mondani), aztán megkaptam a gerincembe az érzéstelenítőt. Nemsoká nem éreztem a lábaim, akkor lefektettek a műtőasztalra és belekezdtek. Annyit éreztem, mintha finoman valaki megnyomná a hasam. Nekem a kellemetlen része az volt, amikor az oxytocint beadták, úgy éreztem, hogy az összes vér a fejembe ment, de egész műtét alatt folyamatosan fújkált az aneszteziológus, hogy hol érzem hidegebbnek a vizet (gondolom ebből tudta, mennyire hat az érzéstelenítő). Nagy locsanás után (akkor ömölhetett ki a magzatvíz) megmutatták a lányokat, de annyira izgultam, hogy nem is tudtam figyelni rájuk ;) Kb. fél óra az egész, utána az intenzívre vittek, fejet nem volt szabad emelni csak forgatni, így bögréből szívószállal fekve kellett inni. Ott adtak fájdalomcsillapító infúziót, mikor a lábaim helyre álltak, fel kellett kelni mosakodni. Másnap kerültem le osztályra és akkor kaptam meg a kicsiket. A másodiknál császárnál már nem izgultam, tudtam, hogy egyáltalán nem vészes. Ne izgulj, minden rendben lesz és egyáltalán nem vészes. Gondolom nagy különbség nincs Győrben sem :)
2015. jún. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi!:)
2015. jún. 1. 08:39
 3/4 anonim ***** válasza:

az első válaszoló jól le írta csak pár kiegészítés:

Mielőtt érzéstelenítettek adtak savlekötőt is nagyon sós ízű az rosszabb volt mint az egész műtét.

Baba 10 perc alatt kint volt nekem odatették hogy meg tudjam puszilni.addig a férjem bent volt utána ő ment babázni.Na a következő 30 perc nem volt jó akkor varrtak pakolgattak 3x majdnem elhánytam magam de adott oxigént az anesztes és így nem lett gond.

Utána 6 óra fekvés.Na ebből egy óra hidegrázás ami rosszabb mint a műtét ekkor távozik az érzéstelenítő.Aztán jön a fájdalom de nem vészes csak köhögésnél, tüsszentéskor.Délután felhozták a babát egy órát velem volt mellre is tudtam tenni szopizott is.Estére kaptam lóadag fájdalomcsillapítót és aludtam 8 órát egybe.Na ez kb egy év múlva sikerült újra elérni :)

Ha jó orvosod van ne félj a műtéttől az semmi ahhoz képest ami utána jön

Kitartás és jó egészséget nektek!

2015. jún. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nálunk nem beöntés van, hanem este és reggel kúp, magadnak is felhelyezheted
2015. jún. 1. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!