Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Programozott csaszar es kateter?

Programozott csaszar es kateter?

Figyelt kérdés

Programozott csaszarom lesz hetfon, es a katetertol (is) nagyon felek. Nalunk a korhazban erzestelenites elott teszik fel. Mennyire fajdalmas? Mennyi ideig tart mig felteszik? Es a kivetel? Az faj? Ki teszi fel? Szuleszno?

Kerlek irjatok tapasztalatokat!


Koszonom!


2015. máj. 27. 14:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A katéter lesz a legkisebb bajod! Normál esetben gyorsan teszik fel, nem fáj, nagyon meg sem érzed, bár baromi kellemetlen, ahogy valaki ott matat, de ez van. A kivétel sem fáj. Elvileg. Gyakorlatilag nekem túl szűk a húgyvezetékem, életemben kétszer volt katéterem műtétek miatt, mindkétszer fájt, kivétel után pedig hetekig nem tudtam tartani a vizeletem, fel is sértették a falát, csípett, fájt utána. De ez tudom, hogy nem általános, legtöbbször semmi gond nincs vele. A császár már más tészta, az rohadtul tud fájni utána.
2015. máj. 27. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Debrecenben..

A szülèsnő teszi fel, pàr pillanat az egèsz, utànna max kènyelmetlen de nem fàj.

Kivenni pedig..hm nem is emlèkszem mikor vettèk ki azt hiszem valamennyirre mèg zsibbadt voltam, vagy csak èszre sem vettem..

2015. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
A szülésznő teszi fel. Én pl észre se vettem. A kivétel egy picit kellemetlen volt, de nem fájdalmas. Mondjuk az is igaz, hogy nekem sürgősségi csaszarom volt és fajasok között tették fel.
2015. máj. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Utolsò vagyok, mellèkesen megjegyzem nekem semmi rossz èlmènyem nem volt a csàszàrral azon kívül hogy 33hetes terhes voltam, de ezerszer újra csinàlnàm!

A Lènyeg akàr mennyire fàj először mozogni, mozogni mozogni...

Első 2-3 felülès nagyon rossz de utànna javul a dlloh, igaz nekem volt motivació...menni a kicsihez az inkubàtorhoz a korhàz màsik felèbe...de màsnap este igaz görbèn de màr a parkban voltam anyuval, kaptam is az orvostól :-)

2015. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Bocsi 2es voltam
2015. máj. 27. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Nem is fogod érezni. A szülésznő teszi fel, de már annyira rutinosak, hogy pikk-pakk kész lesz. A körülötted való sürgölődésben talán észre sem fogod venni, mikor csinálják. Legalábbis én nem vettem észre.

Valószínűleg azért, mert addigra már kezdett hatni az érzéstelenítő, már tették rám a gépeket, a doki kente a pocakomat fertőtlenítővel...

Az első felállás után, zuhanyozáskor vették ki nekem, az osztályos nővér. Előtte érdemes kicsi vizet locsolni oda, és egy pillanat az egész.

Nekem szerencsére sosem volt utána semmi problémám.

2015. máj. 27. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Én se vettem észre amikor feltették. Utána meg úgyse lehetett mozogni, aztán már kivették. Kivétel inkább kellemetlen volt, mint fájdalmas.

Mondjuk az is igaz, hogy nekem nagyobb a tűréshatárom, voltam ezerszer fájdalmasabb problémákkal is kórházban, mint a császár:(

2015. máj. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
30%
Ugyan nem csàszàrom volt, de nekem ez volt a legkellemetlenebb. Mai napig trauma, pedig tényleg nem fàj, csak kellemetlen, az is inkább a helyzet miatt.
2015. máj. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Koszonom h irtatok!


Es a kellemetlen alatt mit ertetek? Mihez lehet hasonlitani az erzest?


Ma vtam NST-n es megkerdeztem a szulesznomet h mikepp is mukodik ez a dolog. Es elmondta h az elokeszitoben fogja felhelyezni O a katetert, majd onnan kell atmenni a mutobe. Vagyis akkor setalok is egyet azzal. O is annyit mondott h kellemetlen "csak", de kivancsi vok h ki hogyan elte meg ezt a reszet.

2015. máj. 27. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Nálam a kellemetlen azt jelentette, h érzem, h ott van, mintha kicsit irritálna, de nem okoz fájdalmat. Meg nyilván fura,h ott érzed, hogy van valami.
2015. máj. 27. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!