Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Tényleg függ ettől hogy nehéz...

Tényleg függ ettől hogy nehéz vagy könnyű lesz a szülésem?

Figyelt kérdés
38+3 hetes kismama vagyok. Nekem a hasam alig nőtt (kb 5-6 hónaposnak néz ki) viszont körbe a csípőmre eléggé megszélesedtem. Hallottam hogy van ilyen főleg a lányos kismamák.(Nekem is kislányom lesz)Az egyik rokonom azt mondta lehet nekem nehéz szülésem lesz mert nekem inkább szélességre nőtt a hasam (tehát körbe a csípőmnél) nem előre fele. Ez igaz lehet? Egyébként nekem elég széles alapból a csípőm, nem inkább könnyebb mintsem nehezebb szülést jelent ez, ha már jelent valamit?
2015. jún. 1. 18:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Falusi legenda, unatkozó terhes nőknek. A csípő külső szélessége semmit sem mond el a belső medence szélességről és a baba méretéről, valamint ennek a kettőnek a viszonyáról. ORvosi szempontból is hülyeség az egész, amit hallottál.


Szerintem nem méri fel a pszichés nyomást az, aki ilyen hülyeségekkel terhel egy mindenórás kismamát. Minek az embernek ellenség, ha ilyen jó barátai vannak, nem?

2015. jún. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem számít.

Nekem iszonyatosan széles a csípőm, fiam született, a hasam tipikusan az a fiús has volt, előre csúcsosodó, de nem tudtam természetesen szülni, mert van az a gyerek, aki "így sem fér ki", mint a kisfiam!:) Császármetszéssel született 3960 grammal és 54 cm-el.

2015. jún. 1. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekem két lányom van, és szélesebb a csípőm. Egyikkel "széltében" nőttem, másikkal csúcsos volt a hasam. Egyiket sem tudtam megszülni, sajna császár lett mindkétszer... :(

Na, de a lényeg, hogy teljesen mindegy mekkora a hasad, hogyan áll, hová hízol. Nem ettől függ a könnyű-nehéz szülés.

2015. jún. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36. hetig nagyon kicsi hasam volt, 6 honapos terhesnek saccoltak. Utolso 4 hetben akkorara nottem, mint egy balna, megjelentek a striak is. Alapbol szeles a csipom, terhesseg alatt meg szelesebb lett. Vegul a kiirt nap utan 2 nappal szuletett a fiam 4200 grammal. Iszoyatosan hosszu, megis konnyu szules volt.
2015. jún. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ezt cáfolnám. Nekem sem volt nagy hasam. A csípőm is széles, mégsem tudtam természetes úton megszülni a fiamat. 12 óra vajúdás után vittek császárra, mert nem tágultam. Szülés során a méhszájnak kell kitágulnia. Hiába széles a csípőd ha a méhszájad nem tágul ki, nem tudod megszülni.
2015. jún. 2. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!