Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akiknél kicsi volt a korkülönb...

Akiknél kicsi volt a korkülönbség (1,5-2 év) a gyerekek között, azoknál mennyivel volt könnyebb/gyorsabb a második szülés?

Figyelt kérdés
Valahol azt olvastam, hogy emlékszik a szervezet a szülésre és hamarabb illetve könnyebben megszületik a második baba. Az is igaz, hogy általában nagyobb mint az első? Akik kis korkülönbséggel szültek leírnák a tapasztalatukat?

2015. jún. 5. 23:17
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

A szüléssel kapcsolatban saját tapasztalatot nem tudok írni (sürgősségi császármetszéssel lett a második köldökzsinór-problémák miatt), nagyobb volt, mint az első.

Ha nincs ilyen komplikáció, általában tényleg könnyebb a második szülés, "bejáratódott" az út.:-)

2015. jún. 5. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az első is nagyon könnyű volt. A másodiknál azért volt hosszabb idő a vajúdás, mert a burok nem repedt meg magától. A doki meg nem akarta megrepeszteni, mert a férjemet vártuk (vizsgálatra mentem be és kiderült, 3 ujjnyi a méhszáj). Így aztán az is kb. ugyanolyan hosszú lett, mint az első.


Nálam bejött, hogy a 2. nagyobb, az első gyerekem 2470g volt, a második 3650g, azért ez nagy különbség.

Viszont a tendencia nem folytatódott, a 3. gyerek 3250, a 4. 3300 g lett.

2015. jún. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálam ez abszolút igaz, 14 hónap van a két gyerek közt. Mindkettő természetes úton jött a világra. Lányom 16 óra vajúdás után született 2470 g-mal, fiam 3 óra alatt 3300 g-mal. Lányomnál majdnem végbélig repedtem, aztán vágtak is, hogy megelőzzék, fiamnál pedig csak egy kisebb hátmetszés volt.
2015. jún. 6. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nálunk 2 év 2 hónap van a két fiunk között. Első szülésem nagyon hosszú volt, mer szívhangproblémák miatt indítani kellett, 8 és fél órát tartott mire megszületett gátmetszéssel, kétszer volt a nyakán a köldökzsinór, 3360g-volt. A második fiamnál három perces fájásokkal mentem kórházba, 55 perc alatt született meg, onnét számolva hogy a szülőszobába kerültem. Ha nem gátvédelemmel csináljuk, még hamarabb meglett volna. Ő 4020g volt, de sikerült a gátvédelem. Egy icipici öltésem volt, igazából az sem repedés, hanem szerintem inkább esztétikai okokból. A második szülés után a megfigyelési idő leteltével már simán ültem és sétáltam, a többiek nem akarták elhinni, hogy akkor szültem. A második gyerkőc azért lett ilyen hatalmas, mert terhesség vége felé borzasztóan kívántam a sima kenyeret.
2015. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Első gyermekemet 16 óra alatt szültem meg, EDAval, teljes repedéssel, metszéssel, végén katéterrel. 3900g 56cm. Kislányom két év öt hónapra született 4000g 55cm és két és fél óra alatt megvolt, nem kellett metszeni se, viszont kaptam két öltést hogy ne érezzem már magam olyan jól (a doki szavaival élve). Harmadik gyermekünk rá két évre érkezett nagyjából másfél óra alatt 4000g és 60 cm. Se vágás, se repedés, se öltés. Szóval az én esetemben igaz az állítás.
2015. jún. 7. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! :) Kezdek megnyugodni. Nekem 7,5 óra volt az első, oxival eda nélkül, és szanaszét repedtem a gátmetszés ellenére. Szerencsére minden rendben ment, de nem volt tul jó élmény, így jobban félek mint azelőtt. Csak ebben tudok bízni, hogy gyorsabb lesz, és könnyebb! :)
2015. jún. 7. 15:56
 7/7 anonim ***** válasza:

3gyerekünk van, 27 hónap és 20hónap van köztük.

Az első szülésnél szépen vajúdgattam kb 10órát, ami olyan szépen lassan ment a maga útján, nem is fájt annyira, de már rendszeres fájásaim voltak. Bekerültem a szülőszobára 2ujjnyi méhszájjal és bekötötték az oxyt, onnantól nagyon fájt, bár 3,5óra mulva megvolt a baba. 3790gr/54cm volt. A második gyerek szülése a 38. héten indult be, furcsa derékfájásom volt, így bementem a dokihoz a korházba, küldött is a szülőszobára, mert 3ujjyni volt a méhszáj. Szülőszobán burkot repesztett és 40perc alatt kintvolt a baba. Ő csak 2600gramm lett. A harmadiknál meg lényegében megdumáltuk a dokimmal, hogy a másik két gyereket elhelyezzük, és péntek délután nyugiban bemegyünk szülni. (80km-re laktunk a kórháztól). MIre felértünk a kórházba már 3ujjnyi volt a méhszáj és nagyon enyhe fájásaim is lettek, mondta is a doki, hogy ez ilyen magától indult programozás lett végülis. :)) A lényeg, hogy délután 4kor bekerültem a szülőszobára- ezekkel a nagyon enhye fájásokkal, és 6óra előtt 10perccel már kintvolt a babám. :) 3050grammal.

Első gyereknél volt gátmetszés a másik kettőnél már nem volt semmi, idő sem igen lett volna rá. :)


Én úgy olvastam valahol- hogy átlagban- az első szülés a leghosszabb, a második a legrövidebb és a harmadik-negyedik stb. is könnyű, de kicsit mindig hosszabb, mint a második. :) Nálam ez végülis így volt. Viszotn a másik statisztika nem jött be, hogy nagyobbak a többedik gyerekek, nekem sokkal kisebbek voltak az elsőnél.

TEsómnak is három gyereke van, az első simán szülte, a másik kettő császár lett, így az első kérdésedre nem tudok válaszolni- de a gyerekek súlya ott is úgy alakult, ahogy nálunk: 3590-3100-3450grammosak lettek ebben a sorrendben. :)

2015. jún. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!