Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen volt a szules? A...

Milyen volt a szules? A vajudas vagy a kitolas fajt jobban? 21eves lany vagyok!

Figyelt kérdés
2015. máj. 28. 13:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Kemény volt. Legkeményebb dolog életemben. Másfél nap vajúdás után sem sikerült kitágulni eléggé, így császár lett a vége. Nem tudom, milyen a kitolás, de a vajúdás kőkemény volt. Annyira fáj, hogy az ember agya másképp kezd el járni, mintha félkómában lettem volna.
2015. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Talán a vajúdás fájt jobban valamivel, de mivel nekem 3 órás kitolásom volt, így az sem volt egy leányálom. Ez viszont ritka, általában a kitolás sokkal rövidebb.
2015. máj. 28. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Nekem gyors szülésem volt. Mindössze 4 órát vajúdtam, és nem értettem miért van ezért mindenki odáig. Fájt, de én jól el voltam vele. Aztán a kitolási szakaszban már könyörögtem a dokinak, hogy vegye ki, mert belepusztulok. De megérte :)

Szóval ez is mindenkinek más, erre nem igazán tudsz felkészülni.

2015. máj. 28. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Jubilee ***** válasza:
Nekem mindkét szülésemnél a vajúdás fájt jobban. A kitolási szakasz már megkönnyebbülés volt.
2015. máj. 28. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 kloetta ***** válasza:
100%

Anyuka, alkat és babafüggő minden. 4 órát vajúdtam egy óriásbébivel, első szülés egész gyorsan és könnyen. A vajúdás kiszámíthatóbb a végéig, időszakosan jövő fájások, közben tudsz elengedni kicsit. A végén a kitolás már kb 1 nagy fájdalom vagy minimális kis szünet. Nem tudsz készülni, nem tudod hányszor kell nyomni, mikor jön ki,...

arra készülj hogy a végébe belehalsz, ha könnyebb lesz jól jártál, és amint meglátod elfelejted a felét a minimum. Én 4600 gros fiút szültem, brutál utolsó 30 perccel, egy óra múla mondtam hogy jöhet a következő.

2015. máj. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
én 20 évesen szültem, 5 perces fájásokkal mentem be reggel nyolckor. Két órát vajúdtam, ebből az utolsó fél óra egybefolyt... a kitolást komolyan megkönnyebbülésnek éreztem.
2015. máj. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Tobb, mint egy napos vajudasomnak a vege volt csak razos csak, az utolso egy ora. Kitolas 2 oras volt, az brutalis volt, gatvedelemmel szultem, picit szakadtam, de azt konkretan ereztem. Ereztem, ahogy a baba feje szakit szet, huu, nagyon nagyon fajt. 4200 grammos volt a csoppseg. Ami a legjobban fajt, az az erzestelenito injekcio a varrasnal. Egyebkent en meglepodtem, mikor lattam a papiron, hogy 2 ora volt a kitolas. Fel orat tippeltem volna, egyedul az volt gyanus, hogy a ferjem jobban izzadt, mint en, es a szules utan o kert fejfajas csillapitot, nem en :)
2015. máj. 28. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Wiky93 ***** válasza:
Vajúdás fájt de nagyon-nagyon, maga a szülés egyáltalán nem, 2-3 perc alatt kint volt a lányom, meg se éreztem.
2015. máj. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A vajúdás fájdalmassabb volt, de a kitolás lelkileg jobban megviselt.
2015. máj. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 16 órás vajudásom volt. Szinte rögtön 5 percesekkel.

A vége 2 percesek lettek nah az kemény volt. Egymást érték a fájások,pihenni nem tudtam közben,de tán még "levegőt" sem tudtam venni,hogy kicsit felszusszanjak.. kő kemény volt tényleg ..


A kitolás: Az is fájt,olyan érzés volt ,hogy szétszakadok ott lent:) De kb 2 perc volt az egész olyan 2-3 nyomásra meglett a kicsim. Meg voltak lepődve a dokik,hogy "huhh ahhoz képest,hogy első baba jó gyorsan kibújt. :) Jól esett hogy mondogatták milyen ügyes vagyok! Erőt adott:)

Hozzá teszem soha nem jártam semmilyen tornára vagy szülésfelkészítő tanfolyamra. A légzéstechnikákat meg hagyjuk.....:)

2 hét után már mondtam a páromnak,hogy mindenképpen szeretném újra átélni:) Csodálatos:)

2015. máj. 28. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!