Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy történik a gyakorlatban...

Hogy történik a gyakorlatban az orvos ill. a szülésznő fogadása?

Figyelt kérdés

Szóbeli megállapodás vagy írásbeli szerződés is kell hozzá?


Magánrendelésre járok, de orvost nem szeretnék fogadni, csak szülésznőben gondolkozom. Az orvosom ajánlott is szülésznőt, de arról nem esett szó, hogy őt is fel szeretném-e fogadni, jelezzem előre, hogy nem, vagy ha nem állapodtunk meg részletesen, akkor nem veheti automatikusnak?


Mik a tapasztalatok?

Köszi!



2015. jún. 9. 20:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Ahány hely, annyi szokás.

Én a dokimat szóban kértem fel, mondtam, hogy szeretném, ha ő vezetné le a szülésemet. Nem írtunk papírt róla, árat sem mondott rá, ránk bízta, annyit tett hozzá, hogy semmképp se gondolkodjunk nagy összegekben, nekünk nagyobb szükségünk van a pénzre mint neki.

A szülésznőt nálunk viszont írásban kell fogadni a 30. hétig. Ennek az az oka, hogy korlátozva van, hogy mennyi kismamát vállalhat egy szülésznő. Azt nem tudom, hogy feltétel-e, hogy legyen orvos is fogadva, de hallottam, oylat, akinek csak szülésznője volt, dokija nem, úgyhogy gondolom nem feltétele. A szülésznő sem mondott árat, ránk bízta.

Hol fogsz szülni, hátha úgy pontosabb választ kapsz.

2015. jún. 9. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az orvost én csak szóban kérdeztem meg, hogy vállalja-e a terhesgondozásomat, illetve a szülést (aztán azóta is hozzá járok mindennel), és én árat is kérdeztem a szülésért.

Ha jól emlékszem, szülésznőt a 30-32. hétig lehet fogadni. Nálunk a kórházban papírt kell hozzá kitölteni, amit a főnővérrel alá kell íratni, ugyanis van egy havi korlát, aminél többet nem vállalhat el, illetve ezzel igazolja, hogy miért is dolgozik akár munkaidején kívül.

2015. jún. 9. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nálunk nincs írásbeli szerződés. Az orvos felfogadása a magánrendelésen történik, de általában ha hozzá jársz, akkor egyértelműnek veszik, hogy a szülést is levezetik. Ha nem akarsz nála szülni, akkor majd ha bemész a kórházba, szólj külön, hogy nincs vele a szülés megbeszélve, ne hívják be.

A szülésznő választás történhet ajánlás alapján, esetleg szülésfelkészítőn szimpi lesz valaki, de van amikor csak bekopognak a szülőszoba ajtaján, hogy "szeretnék szülésznőt fogadni". Ilyenkor ha valaki az épp műszakban lévők közül el akarja vállalni, akkor megbeszélnek egy találkozó időpontot. Ha nem vállalja be senki, akkor továbbirányítjuk olyanhoz, akiről tudjuk hogy el fogja vállalni.

Az orvost jobb minél előbb felfogadni, a szülésznő fogadás nem annyira sürgető, ráér a 24 hét után is. Van aki bizonyos terhességi kor után nem vállal el, de van olyan, aki akár 40 hetesen, sőt, szülés előtt 1 nappal is elvállal. Az ilyenekről inkább nem írom le a véleményemet...

2015. jún. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!