Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Azt olvastam, hogy a 2....

Azt olvastam, hogy a 2. szülés gyorsabb, mint az első. Ez akkor is igaz, ha császár utáni hüvelyi szülésről van szó?

Figyelt kérdés
Hosszú vajúdás után lett császár. Lehet a második gyorsabb szülés?
2015. jún. 13. 15:31
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Ha császáros voltál először, én a helyedben nem igen reszkíroznék az otthoni vajúdással, mert nem tudod, hogy a tested, hogy fog reagálni a dolgokra, és nagyon nem szerencsés ha kinyílik bent a hasfalad.
2015. jún. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jesszusom, ennél azért többet olvastam ám utána a császár utáni szülés témájának. A hasfalam nem fog szétnyílni, a hegszétválás nem ezt jelenti, de nem is ez most a téma. De köszi az ijesztgetést.


A kérdés az, hogy meddig tart a második szülés, nem az, hogy hol érdemes vajúdnom. Szóval, neked meddig tartott a 2. szülésed császár után??

2015. jún. 13. 15:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Ezek abszolút egyéni dolgok. Én dolgoztam szülőszobán. Volt, hogy az anyuka első két gyereke csak úgy kiröppent, a harmadik baba pedig elakadt és maradandó károsodáai lettek (pedig kisebb volt, mint a tesók).

Lehet könnyebb a második szülés, de nem törvényszerű.

2015. jún. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Dolgoztál szülőszobán? Hol? Milyen arányban voltak sikeresek a VBAC-k?
2015. jún. 13. 15:47
 5/10 anonim ***** válasza:
2 Nem volt hüvelyi szülésem, csak császárok voltak. A második gyereket én is hüvelyileg akartam szülni, de pont hegszétválás miatt azonnali műtét mellett döntött az orvosom. Ezért intettelek. Nekem műtét lett a vége, és sokkal gyorsabb volt minden mint az elsőnél.
2015. jún. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

nekem mind a 3 lassú és hosszú volt

ellenben nem volt nagyon fájdalmas

persze azért voltak különbségek ...


szerintem soha nem lehet tudni h milyen lesz sem az első, sem a második, sem a sokadik...


császár után szülni nem jó gyorsan, idő kell h szépen lassan haladjon mert akkor a legkisebb az esélye a sérülésnek

azt tudom h EDA-t spinalist nem kaphatsz

és ha jól tudom oxit sem - max spéci esetben

szal erre készülj

2015. jún. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3 és fél óra alatt szültem meg a kislányomat, az első szülésem császár volt! Nem akartam hüvelyi úton szülni, császárra készültünk, de olyan hirtelen indult meg a szülés, hogy nem volt idő császárra! Nem bántam meg, örülök, hogy átélhettem! Nekem szép emlék, persze akkor ott teljesen másként gondoltam! Az első nekem is elhúzódó vajúdás miatt lett császár!
2015. jún. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kislányom császárral született majd 23 hónap múlva a kisfiam 2 óra 15 perc alatt hüvelyi úton. Én igazából császárra készültem,de mikor mentem a kiírt nap előtt 5 nappal az NST-re már 2 ujjnyira nyitva voltam és a dokim azt mondta menni fog ez simán... :-) Nekem a kislányom azért született császárral mert a nyakára volt tekeredve a köldökzsinór és a fájásoknál leesett a szívhangja.
2015. jún. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Ha az első császár volt, akkor nyilván nem igaz. És egyébként sem mindig igaz, hogy a második gyorsabb.


Az pedig hülyeség, hogy nem kaphatsz epidurált és oxytocint.

Az epidurált ajánlani szoktuk ha valaki császár utáni, ugyanis ha megszülsz spontán, akkor utána betapintást végeznek. Kézzel felnyúl az orvos a méhedbe, megnézi, hogy a heg rendben van-e. És ez fájdalomcsillapító nélkül nem túl kellemes élmény. Ha nem kéred mégsem, akkor vagy vénásan adnak egy adag nyugtató koktélt, amitől még órákig kába leszel és nem tudsz addig a babáddal foglalkozni, vagy felvisznek a műtőbe és elaltatnak, ami miatt szintén órákig kába leszel... A másik dolog ami miatt ajánlani szokták az epidurált, hogy ha az első császár volt, akkor 50%ban a második is az lesz. És ezzel az érzéstelenítési módszerrel meg is tudnak operálni, viszont nem lesz utána fejfájás, ami a spinál után nagyon gyakori.

Oxytocint akkor nem adnak, ha annyira vékony a heg, hogy alapból császármetszésre készülnek (pl. 3mm-nél vékonyabb). Van amelyik orvos még így is megkockáztatja, hogy egy kicsit bekötteti, hogy legalább pár keményedés legyen, mert a baba miatt nem mindegy.

2015. jún. 14. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Utolsó: az orvosom nem így áll hozzá a részletekhez, de köszi, hogy leírtad a véleményed és amiket te hallottál, tapasztaltál.
2015. jún. 14. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!