Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Túlhordott babák anyukái,...

Túlhordott babák anyukái, terminust túllépett kismamák, hogy vagytok?

Figyelt kérdés
Öntsetek belém lelket! Meddig normális egy most 4 kg körülinek mért babát hordogatni? Volt, aki ekkorát szült természetesen? 19-re voltam kiírva, és még semmit nem mutat az NST, a méhszáj zárt.

#NST #túlhordás #terminus átlépés
2015. jún. 22. 15:59
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

a 4 kg csak egy sacc. Senki nem tudja pontosan megmondani, hogy tényleg akkora-e.

Ha nincsen baj, akkor a gyereknek is az a jó ha minél tovább bent van. 14nap a maximum míg túlhordható egy baba.

10-ik napon el kell kezdeni a szülés beindítását, és ha nem indul be a 14-ik napon császár.


Èn is túlhordtam a lányomat, mikor 10-ik napon bementünk a szülés indításra magától az UH alatt beindult, 4 kg-s lett.

Második gyerkemet a kiírt nap elött 3 kg alattinak mondták, és mondták, ha nem indul be megidítják mert túl pici. 3400grammal született, nem volt pici.

2015. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Szia! Az elsőt 8 nappal hordtam túl, harmadikat 3 nappal :) Mikor akar indítani a dokid? Nekem picik voltak, úgyhogy ehhez nem tudok sajnos hozzászólni. Énis nagyon rosszul viseltem, minden apró jelet figyeltem. De legyen az a szemed előtt, hogy akár már reggel is babázhatsz :) Kitartást, könnyű szülést! :)
2015. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Tavaly született a kisfiam, 8 nappal hordtam túl. 4360 grammal született természetes úton, nem kellett indítani szerencsére. Ne aggódj, több baba született a környezetemben hasonló súllyal természetes úton. Könnyű, szép szülést kívánok!
2015. jún. 22. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nincs fogadott orvosom, Mohácson fogok szülni, ott az a szokás, hogy 10 napot engednek a terminus után. A legnehezebb, hogy mindenki stresszel körülöttem, és mindent jobban tud, hüledeznek, hogy "még mindig egyben". Folyamatosan a szülés körül jár az eszem, meg azon, hogy nehogy császár legyen, és beképzelem magamnak a tüneteket.
2015. jún. 22. 16:28
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia. Én most szombatra voltam kiírva, NST-n szintén semmi teljesen zárt vagyok, 3,5kg-ra saccolták a kislegényt. Az utolsó 2 hétben minden bajom volt, gyenge voltam, már "terhes volt a terhesség", de nagyjából péntek óta annyi energiám van, hogy nem tudok leállni. Pörgök, teszek-veszek, apát nyüstölöm.. Nem tudom, mi ez, de ideje lenne, ha kibújna a kicsike :D
2015. jún. 22. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
39%
Na és akkor mi van, ha császár lesz ? Neked nem az a fontos, hogy a babád egészségesen szülessen meg? Csak az, hogy nehogy császár legyen? Én 36 hetes vagyok és ha császár kell, hát legyen császár, eszembe nem jutna ilyen butaság, de hát nem vagyunk egyformák, ugyebár.
2015. jún. 22. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Igen, "teljesen jól" érted, rohadt önző módon azt fogom mondani az orvosnak, hogy inkább haljon meg a baba, stb. legyen yx károsodása, csak ne császározzanak meg. Gratulálok az empatikus képességeidhez.

Minden nap járok be a kórházba és látom az anyukákat, akiket hoznak le a műtőből. Borzasztó lehangoló látvány kábán, mosoly nélkül, magatehetetlenül, baba nélkül sokáig, néhány mellett a család vagy az sem, de ők is sík ideg riadt, szomorú fejjel állnak, be sem mehetnek hozzá, csak max. egyenként, pár percre. Bocsi, de nem így képzelem el az ideális szülést, nem erre vágyom, igenis, félek a császártól! De azt, amit te elképzelsz, hogy nem a babám egészsége a legfontosabb, szerintem nem írtam egy szóval se... Ha ingered támad offolni, valahol máshol tedd, szerintem nem is neked szólt a kérdés 36 hetesen.

2015. jún. 22. 20:29
 8/14 anonim ***** válasza:
Huh, 6os, nevetseges vagy. Kiforgatod az ember szavait. Felni a csaszartol nalad tenyleg azt jelenti, hogy nem a baba egeszsege az elso? En mar szultem egy babat termeszetes uton, es igen is be lennek szarva, ha a kovetkezo valami okbol csaszar lenne. Termeszetesen elfogadnam a babam es az en egeszsegem erdekeben, de hihetetlenul felnek tole. Akarki akarmit mond, lassaban epul fel az ember egy csaszarbol. Szules utan a mellkasomon fekudt a babam egy oran keresztul, majd felalltam es elmentem tusolni. Utana leultem a fotelba es szoptattam. 2 nappal a kiirt datum utan szultem, 4200 grammal szuletett a fiam. Az elso perctol enngondoskodtam rola, nem vittek el egy percre sem. Egy csaszaros anyuka -legyen akarmilyen jol is- erre keptelen lenne. Kerdezo, nagyon drukkolok, hogy sikeruljonbtermeszetes uton megszulni a babat es minden rendben legyen. Hidd el, rengetegen vannak, akik egy 2,5 kilos babat se tud megszulni, mas meg megszul egy 5 kilosat is termeszetes uton. Nem ezen mulik.
2015. jún. 22. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Én Angliába élek, kislányomat 10 nappal túlhordtam majd inditottak mert elfolyt a magzatvizem. 3820 grammal és 56 centivel született természtes úton. A szülésznő tapogatás alapján azt mondta hogy normál méretű (itt nincs már ilyenkor ultrahang). Ma vagyok 41 hetes a fiammal, holnap megyek a szülésznőhöz és szerintem ha péntekig nincs semmi akkor inditanak, itt max 12 napot várnak.
2015. jún. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Teljesen átérzem a problémádat. Már idegbajt kaptam a "hogy vagy?" kérdéstől. :D Szarul voltam. Kimentem WC-re és elfáradtam. Óriási voltam, iszonyúan nyomta a baba a hólyagomat, nagyon beödémásodtam, és borzasztóan viszketett mindenem. Rettegtem a császártól. Részletekkel nem traktállak, a lényeg, hogy 2 és fél nap vajúdás után már én kértem, hogy vegyék ki belőlem a babát. Mind a két doki megvizsgált, 6 centire voltam nyitva, a baba még nem volt a szülőcsatornában, én már teljesen ki voltam merülve, így nem maradt más, mint a műtét. Megváltás volt, amikor hatott az érzéstelenítő. Leírhatatlan megkönnyebbülés, amikor tompán éreztem, ahogy kiveszik a babát, és még nagyobb megkönnyebbülés, amikor felsírt. Ne félj a császármetszéstől! És ne keseredj el, ha szükség lesz rá! hidd el, egyáltalán nem tragédia. Még mindig jobb, mintha kierőltetik hüvelyen a babát, és tokától bokáig repedsz. Amikor odaadták nekem azt a kicsi pislogó csomagot, annyira jelentéktelennek tűnt, hogy császármetszésem volt. Meg úgy általában, minden más jelentéktelennek tűnt.
2015. jún. 23. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!