Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Milyen a szülés?

Lagunabeachlove kérdése:

Milyen a szülés?

Figyelt kérdés

Melyik a rosszabb a szülés vagy a császármetszés?

A gátmetszés nagyon fáj? Minden esetben szükséges ?

Lehet kérni hogy császárral szülj vagy csak az orvos döntheti el? Császármetszés után mennyi idö a gyógyulás? 😊


2015. jún. 25. 16:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
56%

Császárom nem volt, szülésem igen.

Viszonylag gyorsan, brutális fájdalommal, de másnap már semmi bajom nem volt (este 10 kor szültem). Gátmetszésre nem volt idő, szakadtam. (amúgy fájás közben vágnak, szóval nem érzed). De másnap már ültem, nem fájt, kicsit volt csak kellemetlen. Ennyi.

A vajúdóban 2 frissen császározott anyuka volt, még fel sem állhattak, ott kínlódtak. Én szülés után 2 órával magam sétáltam a kórterembe.

Volt velem egy szobában császáros anyuka, 1 nappal korábban műtötték, fájt a sebe, a babáját sem bírta megemelni...


Hogy mennyi a gyógyulás, egyénfüggő. Nővérem 1 héttel császár után vonatozott haza, nem viselte meg különösebben. Van, aki hónapokig szenved, kínlódik, és otthon is segítség kell a baba ellátásához...

2015. jún. 25. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor a szules csak akkor fáj a császármetszés pedig utána..
2015. jún. 25. 16:15
 3/13 Wiky93 ***** válasza:

Igen a szülés akkor fáj, a császár utána.

Nem voltam császáros de nem is örülnék ha a mádodik baba úgy jönne a világra.

Első babámat szültem 6hónapja, hüvelyi úton, csak a vajúdás volt szörnyű, maga a szülés az csak 3-4perc volt, nem éreztem szinte semmit a tolófájásokon kívül. 3710grammos babát szültem és nem volt gátmetszésem, nem repedtem. Aznap, másnap és harmadnap (már csak kevésbé) fájt mikornleültem, aztán semmi :)

Azt nemtudom, hogy lehet-e kérni..de szerintem úgyis azt nobdják, hogy próbálják meg hüvelyi úton (ha az adott körülmények adják a helyzetet) ha pedig valami miatt nem születhet meg term.úton akkor császároznak.

2015. jún. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Kétszer szültem, mindkétszer EDA-val, egyáltalán nem fájt se a szülés, se a gátmetszés, se a gátvarrás.

Imádtam mindkét szülésem, így érzéstelenítővel mindkettő csúcszuper élmény volt :)

2015. jún. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Olvass könyveket:

Ina May Gaskin-t, Marie Mongant, Noll Andrea Nandu-t, és minden kérdésedre választ kapsz!

Ha tényleg szép szülést szeretnél, olvasd el őket és keress természetesség párti orvost.

A természet nem véletlenül alakult így. A szülések min. 98%-ban nincs szükség semmilyen orvosi beavatkozásra. Főleg nem gátmetszésre vagy császárra!

2015. jún. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Azért nem választanám szét ennyire kategorikusan. Én azt mondhatom, hogy szültem, pedig császároztak. Kb. 10 óra vajúdás, 1 óra kitolás után végül a műtőben kötöttem ki, és megjegyzem a tolófájások elviselhetőbbek voltak, mint az azt megelőző 3-4 óra. 12 órát kellett feküdnöm, utána viszont ugyanúgy elláttam a babát, mint bármelyik másik anyuka, aki természetes úton szült. Nem tudtam olyan fürgén felkelni az ágyról és fájt is a vágásnál, azonban nem volt szükségem semmi extra segítségre itthon sem, 1 hetes babával már mentem sétálni.
2015. jún. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Császáros voltam. 7 órát vajúdtam. Brutális volt. Sürgősségi császár lett belőle, mert rossz volt a baba szívhangja. És semmit nem tágultam.

Nem biztos, hogy kimarad a vajúdási szakasz, ha császárral szülsz.

Első 4 nap egy fél órába telt, mire lemásztam az ágyról, de utána nagyon gyorsan meggyógyultam.

Akkor és még most is azt mondom, nem akarok Mégegyszer szülni. 10 hónapos, és imádom 😊

2015. jún. 25. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat 😊 van még valakinek tapasztalata az EDA-val?
2015. jún. 25. 17:51
 9/13 anonim ***** válasza:

Nem volt császármetszésem "hála az égnek" :) Mindig is féltem tőle,lelkiekben és nem is "készültem rá" !


Ezért azt nem tudom melyik rosszabb. Annyit tudok mondani,hogy a nővérem nagyon sokáig szenvedett a császár után. Szegény szobatársam is alig bírt kikelni az ágyból:( de azért a babáját na nem mondom,hogy simán,de meg tudta emelni.

Én ugye simán szültem 16 óra vajúdás,a végén pokoli fájásokkal mikor is azt mondtam az épp akkor megérkező dokimnak,hogy most.. azonnal epidurált:D

Nah a rá következő másfél óra maga volt a mennyország:)

Mindent éreztem csak fájdalmat nem! :)

Pedig nagy Eda ellenes voltam,... JAH.. Amíg nem szültem:)

Azt éreztem,hogy mintha keményedéseim lennének "azok voltak a fájások" Éreztem a feszítő érzést is és tudtam pontosan azt is,hogy mikor kell nyomni!

Ami rossz volt,hogy azt a pár fájást "kb 3-at" kellett kibírni mozdulatlanul míg beadják a fájdalom csillapítót.

Utána kb még 3 fájás ami tényleg fáj,és utána már nevetgéltünk,poénkodtunk minden nagyon már ha lehet ilyet mondani kellemes volt utána:)

Igaza volt a Dokimnak,ha nem muszáj ne szenvedjenek a nők.

Tényleg nem szerettem volna,a természetesség híve vagyok.

De... Ha vállalunk következőt akkor biztos,hogy amint lehetséges kérek EDÁT. Biztos!!! :)

A gátmetszést meg sem éreztem,csak sajnos hallottam:( És éreztem ahogyan a vér folyik végig elnézést de a fenekemen.:) De fájdalmat nem..

A gátvarrás számomra maga volt a pokol. Fájdalmasabb volt mint a szülés... :)

A varratszedés után szuper volt minden:) Én is szépen a saját két lábamon sétáltam be a szobámba. Egyáltalán nem bicegtem jajjgattam,jól voltam,jól éreztem magam, és még csak fáradt sem voltam:) A Babám is rögtön megkaptam tehát őszeségebén csodás emlék és mindenképpen természetes úton szeretnék szülni legközelebb is.

2015. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én csak simán szültem, 2-szer.

Az első 14 óra pokol volt, a második 5 óra alatt minimális fájdalommal megvolt.

Elsőnél volt gátmetszés, nem fájt. Utána kb 2-3 napig volt rossz ülni, picit fájt, de nem nagyon.

EDA: pfff.... Rosszul kötötték be, fél oldalra hatott. Aztán kaptam folyamatos EDá-t, az meg kb 3/4 oldalamra, szóval durva volt így is. De persze ez ritka (remélem). Van akinek full jól adják be és nem érez semmit.

Amúgy igen, kibújik a baba és megszűnik a fájdalom. :)

2015. jún. 25. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!