Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » 4. császármetszés?

4. császármetszés?

Figyelt kérdés
Olyan anyukákat keresek,akiknek volt már 4. vagy 5. császármetszésük, a tapasztalatukra lennék kíváncsi.Mennyivel gyógyultatok lassabban,volt e szövődmény,illetve mennyivel hamarabb programozta be a doki a műtétet a kockázatok elkerülése érdekében?!

2015. jún. 26. 11:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem 4 volt, viszonylag hamar egymásután, 2006, 2007, 2011, 2013.

Az első volt a legrosszabb, a többi után gyorsan regenerálódtam. Sorban 44., 42., 39., 37.héten voltak a műtétek. Többet nem enged a doki, mert a méhem túlságosan vékony lett a műtétektől, azt mondta, üvegszerűen átlátszó lett, így több babát nem bírna el. El is kötöttek pont emiatt.

De amúgy mindegyik problémamentes volt, csak a gyerekek súlya miatt császároztak, mert már az első is 4850gr volt.

2015. jún. 26. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Bocsi az offért: 44. hétig engedték túlhordani?
2015. jún. 26. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon kizárt! A 41. betöltött hétig szoktak várni, ha minden rendben van, vagy néhány helyen esetleg 41 plusz pár nap, vagy 42. hét, de utána mindenképpen indítanak.
2015. jún. 26. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nekem úgy volt 4 császárom, hogy abból csak 3 volt szülés.

Első a 42. hétre, aránylag gyorsan gyógyultam.

Ezután volt egy vetélésem, amikor is kiylukadt a méhem, és fel kellett nyitni a császármetszés vonalában, hogy összevarrják a méhemet az előző vágásra keresztben. A zárón itt is császármetszés szerepel.

Ezután született még 2 gyerkőc. Mindegyiknél sokszor kellett mennem vizsgálatokra. A 3. műtét a 38. héten volt programozottan. Itt gyógyultam a leggyorsabban, ez viselt meg a legkevésbé. A legkisebb gyerkőccel a terhesség egy rémálom volt, amely a 33. héten ért véget. A 37. hétre lettem kiírva császárra, de levált a méhlepény így sürgősséggel ki kellett venni. A felépülésem nagyon hosszú volt, sokáig olyan fájdalmaim voltak, hogy azt hittem nem élem túl. Volt, hogy fel sem bírtam kelni az ágyból.

2015. jún. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Lehagytam, hogy az első és az utolsó műtét között aránylag kevés idő, pont 5 év telt csak el.
2015. jún. 26. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm,hogy írtatok,várok még ezzel kapcsolatban történeteket. A 44. héten nekem is megakadt a szemem...itthon ilyet még nem hallottam,persze máshol lehet várnak ennyit. Nem tudom. És rendben van a gyerkőc aki a 33.héten érkezett? Remélem minden okés,és jól van. :)
2015. jún. 26. 13:31
 7/14 A kérdező kommentje:
Az 5 év azért már nem kevés idő. :) Nekem az első 36 hétre lett, a 2. 39+5 napra az első után 3 évvel.A 3. megint 36 hétre, a 2. után 5 évvel.
2015. jún. 26. 13:33
 8/14 anonim ***** válasza:

Én megéreztem, hogy túl közel voltak egymáshoz, és az orvosom szerint is lehet, hogy ezért volt sok problémám, hogy nem regenerálódott rendesen a szervezetem. 2008, 2010, 2011 és 2013.

Kislányomnál voltak és vannak kisebb-nagyobb problémák, de ezek szerencsére kezelhetőek, így azt mondom, hogy igen, rendben van. 21 hónapos tündérszép, okos, akaratos kis örökmozgó.

2015. jún. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Örülök,hogy rendben vagytok! :)
2015. jún. 26. 20:45
 10/14 anonim ***** válasza:
Bocsi hogy írok mert nem volt még császárom.de én amikor a kislányomat szültem volt bent egy csaj aki már 43 hétben járt később megtudtam hogy 44-ik hten indult meg a szülése.Ahol én voltam nem indítottak csak ha valami baj volt.
2015. jún. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!