Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Aki érzéstelenítés nélkül...

Aki érzéstelenítés nélkül szült milyen okból?

Figyelt kérdés
Nem kaphattál vagy nem kértél? Elviselhető anélkül is? Úgy néz ki a kórházban nincsen ahol szülni fogok, de emiatt kicsit aggódok....
2015. febr. 28. 17:33
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
78%

Annyira gyors volt a szülés és olyan hamar jött, hogy amikor már a szülőszobában voltam, akkor már felesleges lett volna. 2 órán belül megszületett és ebben minden benne volt, az infúzió bekötéstől a köldökzsinór elvágásáig.

Persze, hogy elviselhető az nélkül is. Csak a vajúdás része kínlódós, az meg nekem egy óra volt kb. arra nem is tudom adni lehet e bármit is, amikor már a legvégén jár a vajúdás is.

2015. febr. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
26%
szia nekem beadták az epidurálist császárhoz, de nem várták meg a hatást, túléltem.. de senkinek nem kívánom...
2015. febr. 28. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
24%
Én nem jutottam el a kitolásig, mert sürgősségi császár lett a vége, de elég sokáig vajúdtam előtte. Megbeszéltem a szülésznővel, hogy ameddig bírom, addig nem ad fájdalomcsillapítást. Teltek az órák, de még bírtam. Gondoltam magamban ettől biztos jobban fog fájni, inkább nem kérek. Jött a dokim és kérdezte, hogy jó volt-e a fájdalomcsillapítás. Mondtam neki, hogy nem kértem, mert a fájdalmasabb részekre tartogattam. Meglepődve nézett rám és közölte, hogy ettől már nem lesz rosszabb. Erre megállapítottam, hogy akkor meg már felesleges vele vesződni. Vagy nekem nagy a fájdalomtűrő képességem, vagy kicsit túloznak az emberek a szüléstörténetekkel kapcsolatban.
2015. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
67%
Csak a császárosoknak adnak EDÁ-t a kórházban ahol szültem. Ne aggódj. Nem mondom, hogy nem fáj, mert fáj nagyon természetesen. De túl vagy rajta, ott a babád, és utána már eszedbe se fog jutni a fájdalom, ez tényleg így van.
2015. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
19%
Én nem kértem, mert rosszabbra számítottam.
2015. febr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
28%

Én csak homeós bogyókkal akartam csinálni, szedtem is rendesen. A fájások jöttek, de rendszertelenül. Ha van, aki segít a légzésnél, nem ültetnek 3/4 órákat merev lábakkal pl. egy labdára, tehát módodban áll mozogni közben, ahogy jól esik, akkor ki lehet bírni. Arra gondolj közben, ez nem céltalan fájdalom, hanem az út a babád megszületéséhez. Én addig voltam így, mikor kiderült, nem megy a tágulás, teljesen elakadt az egész, de a fájások már nagyon erősek voltak. Abban a pillanatban tudtam, hogy vmi baj van, onnantól már nagyon szenvedéssé vált a fájdalom, hiszen már nem volt célja, tudtam, hogy nem fog sikerülni a természetes szülés. Az éjszaka közepén császár lett belőle, ahol kiderült, nem is sikerülhetett volna a természetes szülés. Ha mindez nincs, tudom, hogy végig tudtam volna csinálni, mert lélekben teljesen rákészültem a várható fájdalomra is, ami addig nem is volt elviselhetetlen, míg ki nem derült, hogy nem vezet sehová sajnos.

Ne aggódj, ki lehet bírni, amikor ott vagy, csak a CÉL fog a szemed előtt lebegni, amikor kibújik, minden egy csapásra elmúlik és nem számít már semmi sem. :-)

Amúgy egy normál szülésmenet esetén az EDA csak hátráltat és hamarabb fordulhat elő komplikáció. Ne félj, minden rendben lesz!

2015. febr. 28. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
Az előzőhöz még: azért kellett ülnöm 3/4 órát a labdán, mert az éjszaka közepén rám kötötték a CTG-t, azon kényelmesebbnek tűnt ülni, mint az ágyon és valahogy megfeledkeztek rólam, én meg nem mozdulhattam, mert így is elmozdult néha a tappancs a hasamon. Ez nagyon rossz volt. :-(
2015. febr. 28. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
Nálunk a kórházba csak a császárosok kapnak.Vasmegye
2015. febr. 28. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
59%
Őszintén szólva eszembe se jutott akkor, úgy éreztem, ezen túl kell lenni és kész. Pedig nem volt túl gyors a szülésem.
2015. febr. 28. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
69%
Egyrészt nem kérhettem, másrészt eszembe sem jutott. :) Egyébként eléggé félek mindenféle gyógyszertől, ezért még ha lehetne is, csak akkor kérnék ha nagyon indokolt lenne.
2015. febr. 28. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!