Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Baj szerintetek, ha pizsit...

Baj szerintetek, ha pizsit viszek a kórházba, nem hálóinget? Foglalkoznak ezzel még valahol? Mondani nem mondtak semmit.

Figyelt kérdés
Nagyon-nagyon utálom a hálóinget, sose tudtam elviselni. Felcsúszik, alám gyűrődik, meztelennek, és nagyon topisnak is érzem úgy magam. Nem bírom, ha nincs rajtam gatya. Eddig se a dokim, se a szülésznők nem mondtak semmit, hogy lenne erre szabály a kórházban, a honlapon sincs semmi. Szerintetek csúnyán néznének rám, ha pizsit vinnék? Gátsebet nem fognak vizsgálgatni, mert császáros leszek. Tudom, császáros sebbel nehéz lesz felszenvedni a pizsigatyát, de inkább az, mint a hálóing, a bugyit is fel kell venni, azt is meg kell oldani.
2015. júl. 1. 17:25
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
27%
éppen a császár miatt lesz nagyon kényelmetlen a pizsi. ugye a hasadon lesz a vágás. Belőle egy drain cső lóg majd ki..a varratok húzódnak...betapasztják...erre jön majd a pizsama gumija amit majd húzgálhatsz hogy ne legyen útban. Ráadásul én császár után konkrétan alig bírtam felvenni egy bugyit is, zuhanyzás után (már pedig ilyen melegben minimum 4-5 óránként zuhanyzol majd) nem hogy még egy nadrággal is bénázzak. amúgy volt egy melegítő gatyám bent, és mikor jöttek látogatni, magamra préseltem, mert nem voltam túl szívderítő látvány a püffedt lábaimmal, de a nővérke jelezte hogy ne hülyéskedjek, vegyem le, mert csak piszkálja a sebet. Ami azt illeti igaza volt, 5 percnél tovább nem bírtam magamon elviselni. Akik természetesen szültek, azok közül volt aki pizsamát hordott, azok nem panaszkodtak.
2015. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
54%
Mondjuk nálunk tilos volt bugyit felvenni. A császár miatt lol "hozzáférhetőnek " kell lenned. Kb fel óránként jönnek ellenőrizni a vérzést. .. Pizsama kizart.
2015. júl. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
36%
Se nadrág, se bugyi nem lehet rajtad - szóval marad a hálóing.
2015. júl. 1. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 anonim ***** válasza:
0%
Sebet vizagálnak majd. Bírd ki a hálóinget. Fogalmad sincs mennyire fog fájni...
2015. júl. 1. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/45 A kérdező kommentje:

Nem közvetlenül a császár utánra gondoltam nyilván, mivel akkor fel se kelhetek, hanem mondjuk másnaptól, azt hittem ez egyértelmű. Aznap tudom, hogy még bugyi se lesz, nemhogy pizsigatya.


A gatya gumija sokkal feljebb van, kb a köldökömnél az nem lesz gáz, minden pizsigatyám ilyen magasra húzható.

2015. júl. 1. 17:38
 6/45 anonim ***** válasza:
53%
Noway. pont a császárseb miatt elképzelhetetlen a pizsamanadrág. Maximum ha lebeg körülötted. Még így, jópár héttel a császár után is fáj, ha rajta van a bugyikorca vagy a nadrág. A kórházban meg a sebből az első nap még lóg ki egy cső, abból jön ki a véres trutyi egy kis dobozba, amit mindenhová vonszolsz magad után, éjszaka az ágyad szélére akasztod. Ezt pizsamanadrágban lehetetlenség. Szóval vigyél hálóinget.
2015. júl. 1. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
50%

Én pont letojtam az ilyen esetleges szabályokat. Szülni utcai ruhában mentem. Gatyát leszedték rólam, pólómat meg feltűrték bordaívig, aztán mindenki matathatott, ahol kellett.


Utána meg pizsamában voltam, egész pontosan rövidgatyában és ujjatlan felsőben (hidegkedvelő vagyok). Ha valaki vizsgálni akart, szépen lehúzta rólam a gatyámat. Jobb esetben visszahúzni is segített.



Egyetlen esetben volt kötelező dress code: hasi műtétem volt és hátulgombolós kórházi hálóinget adtak rám, alatta full meztelennek kellett lenni. Tiltakoztam, de mondták, hogy saját fehérneműben nem vagyok steril, a műtét nem életmentő, úgyhogy vagy felveszem, vagy nincs műtét.

Viszont műtét után ismét rövidnadrág/ujjatlan felsőben voltam. Tény, hogy csípőtől mellig alaposan átkentek jóddal, úgy nézett ki a hasam, mint aki egy Fidesz orgiáról érkezett. Pedig csak a köldökömnél vágtak.

Oké, itt elfogadtam az érvelést, én se akartam elfertőződő sebet magamnak, műtét után meg öltöztem, ahogy akartam.

2015. júl. 1. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
51%

kérdező, nem hogy másnap, még 5. nap is fájt felvenni a bugyit.. gondoltam hogy nem aznapot kérded..én sem aznapra gondoltam a válaszomnál....én egyébként 10 napot voltam bent, de még a 9. napon is zavart a nadrág pedig sosem hordok hálóinget...


1-es


ui: ahol nem engedték a bugyit, ott mégis mi a fene tartotta a betétet??

2015. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
100%

hát őőőő én a császár utáni 2. napon nadrágban voltam, a terhes nacimat húztam fel, amiben nem is volt gumi azt hiszem, marhára nem zavarta a hegemet, igaz, egy év volt, mire felszenvedtem. szerintem nem lehetetlen, vigyél ezt is, azt is. de nekünk már az őrzőben fel kellett kelni, és akkor már át kellett öltözni saját hálóingbe, akkor biztos nem ment volna a nadrág, szóval vinnék hálóinget.

vannak tök jó fazonok, anyagok, amit nem csúsznak fel annyira, szépek stb. tudsz szerintem olyan találni, amiben jól érzed magad, bár halkan megjegyzem, engem az se érdekelt volna, ha meztelenül kell mászkálni, annyira nem ezzel törődtem :)

2015. júl. 1. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
Megtanultál úgy menni, hogy a combod tartja
2015. júl. 1. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!