Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kórházi csomaggal kapcsolatban...

Kórházi csomaggal kapcsolatban lenne kérdésem? Elsősorban a szőnyi kórház érdekel.

Figyelt kérdés
4 hetem van még hátra elkezdtem bepakolni a táskába a doglokat, amire szükségem lehet, mivel 2 táskába férek bele:( szeretnék úgy pakolni, hogy az egyikben legyenek azok a dolgok, amelyek a szülőszobán is kellenek, a másikban, pedig a többi. Melyek azok amelyek kellenek? Gondolom papucs, köntös, tisztálkodó szer stb. Arra gondolok, hogy hálóing, bugyi, betét stb kell e szülés előtt, után. vagy csak a szobába öltözhetsz fel? Mert több embertől hallottam, hogy ha tele van a szülőszoba, sajnos kiszorulnak kismamák az előtérbe, (gondolom akkor szülés előtt is kell valami ruha) volt akitől azt hallottam, hogy nincs ruha csak takaró... Mit pakoljak, nektek mire volt szükségetek? Minden tanácsot szívesen látok. Előre is köszönöm!
2010. márc. 4. 06:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát nekem csak az I. nőivel van tapasztalatom. Ott a szülőszobán adnak kórházi hálóinget, bugyi nem kell a szülőszobára! Tisztálkodószer, törölköző kellett, mert szülés után én lezuhanyoztam. A betétet is tedd a "szülőszobás" táskába. Ha kiszorulnál a folyosóra, akkor még a köntös fog kelleni. Szerintem a szülőszobára más nem igazán szükséges. Nem tudom máshol hogy van, de oda a babának is kellett vinni a ruhától kezdve, pelenkáig mindent.
2010. márc. 4. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem ott szültem, de szerintem nagyjából mindenhová ugyanaz kell:

Szülőszoba:

papucs

törölköző

hálóing ( szülés utánra )

bugyi ( szülés utánra ) , lehet kapni eldobható hálós bugyit, nekem bevált, jól tartja a betétet

betét ( szülés utánra )nkem tena lady nagy méret

ásványvíz, üdítő

esetleg pár falat keksz

fényképező

kamera


gyermekágyra:

a szokásos kórházi dolgokon kívül ahol én szültem oda pelust, popsitörlőt, és popsikrémet kellett vinni.

Én vittem még egy kistakarót a babának, hogy legalább az legyen neki ismerős, amikor hazamegyünk, meg textilpelust.


remélem nem hagytam ki semmit, ha mégis, akkor még pótolom.

2010. márc. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Én Szőnyben szültem, de már bent feküdtem túlhordás miatt.

Én éjjel pizsamában, nappal szabadidő gatyóban és pólóban voltam a szobában. Amikor beindult a szülés, kaptam kórházi hálóinget. A nyakánál lehetett összekötni, persze elől. Alatta meg szétnyílt, csodás volt:) Bugyi csak szülés után lehetett rajtam.


Szülőszobára vigyél ásványvizet, szőlőcukrot, wc papír, törölköző, tusfürdő, én vittem még nedves törlőkendőt is. Plusz egy kisebb törölköző,amivel a homlokodat hűsítheted. Telefon, fényképezőgép. Ja, és pl. tena betét!!!


Babának vigyél kis sapit, vékony takarót, pelus, popsitörlő.


Hirtelen ennyi jutott eszembe, de kérdezz bátran:)

2010. márc. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Az kiderült, hogy nem nagy csomag kell :) remélem csak rövid ideig kell vendégeskednem ott.

Kedves utolsó, azt szeretném még kérdezni, hogy szülés után mennyi idővel és mennyi ideig lehetett melled a baba? Azt hallottam, hogy mindenképp inkubátorban van egy rövid időre. Ez az alatt az idő alatt van, amikor te a 2 órás megfigyelésen vagy? Ilyenkor veled lehet az apuka? Ha maradt kellő energia a 2 óra elteltével, akkor azt követően lehet kimenni zuhanyozni és saját ruhát ölteni, ha jól értem.

2010. márc. 4. 18:19
 5/6 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Szülés után rögtön a mellkasodra teszik a babát, de csak pár másodpercre. Utána viszik fürdetni, mérni, vizsgálni és igen, inkubátorba kerül. Te meg addig pihensz, apukával.

Én akkor szültem ott,amikor átalakították a szülészetet, és akkor a sebészetre költözött le a szülészet. Utánam szült mégegy kismama, és engem addig kitoltak a folyosóra. Pont a csecsemős szoba elé, az inkubátor szemben volt a bejárattal, így onnan nézhettem a babát, apuka meg adagolta a szőlőcukrot, ásványvizet.

Közben a doki időnként megnyomta a hasamat.

2 óra elteltével betoltak a szobába. Akkor vehettem fel bugyit és tehettem bele betétet. De a szülésznők segítettek, mivel jártányi erőm sem volt. Sajnos előtte 2 napig nem ettem, nem aludtam, nagyon gyenge voltam.

Fél óra múlva hozták a babát, de előtte el kellett menni pisilni, ami nehezen ment. Fürdeni valamikor dél körül mentem, addigra szedtem össze az erőmet. Ja, hajnali 3kor szültem:)

2010. márc. 4. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy válaszoltál!
2010. márc. 5. 06:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!