Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ceglédi kismamák, milyen...

Ceglédi kismamák, milyen tapasztalataitok vannak? A véleményetekre, tapasztalataitokra vagyok kíváncsi, a ceglédi kórház szülészetével, szobáival kapcsolatban.

Figyelt kérdés

Nem régóta lakom a városban, nem nagyon ismerek senkit, a kórházban is csak a kötelező uh alkalmával voltam, ill. egyszer szülésfelkészítőn. Légyszi írjatok nekem a szülészetről (milyenek a szülésznők, nővérek stb) és az osztályról, ahova szülés után kerülök. Ha jól tudom, lehet babás-mamás és "hagyományos" szoba közül választani. Előnyök-hátrányok? A babás-mamás szobából lehet kérni, hogy adott esetben elvigyék éjszakára a picit?

Minden vélemény, tapasztalat érdekel, Köszönöm.


2009. júl. 21. 17:25
 1/3 anonim ***** válasza:

Már rég nem Cegléden lakok, de ott szültem. Egész jó volt. A szülésznők is aranyosak voltak, sajna, pont az nem akivel én szültem, de dokim tündér volt :) Azt hiszem minden szoba babás. Nem tudom, h most elviszik-e a babát (3 éve elvitték éjszakára, ha kérted, ha nem). A nővérek olyanok, mint máshol, szerintem. Van köztük sok aranyos, és néhány, akivel nem lehet tárgyalni se :)

Jó babavárást!

2009. júl. 21. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!


7 hete szültem Cegléden és nagyon meg voltam elégedve.

A szülőszobán nagyon kedvesek a szülésznők, sokat foglalkoznak a kismamákkal.

A borotválás kötelező, a beöntést viszont már megszüntették, helyette glicerines kúpot adnak. Szülés közben 1 fő végig veled lehet. A szülőszobában van bordásfal és labda.

Az orvosok és nővérek többsége is nagyon aranyos, csak néhány hangulatember van.

A babákat reggel 1/2 6-tól este 1/2 9-ig 3 óránként hozzák szoptatni, ilyenkor kb 40-50 percet vannak kint. Kérheted, hogy veled legyen egész nap, vagy csak nappal. De lehet azt is kérni, hogy ha éjszaka sír, akkor vigyék ki neked megszoptatni. A pici kórházi ruhában van, ha kint van veled akkor nap 5 pelenkát adnak.

A császáros kórteremben 6 ágy van, de itt max 5-en lehetnek egyszerre. Van két 1 ágyas és egy 3 ágyas kórterem, a többiben 6 ágy van. Az 1 ágyas kórterembe akkor tesznek ha előre megbeszélted valakivel (ismerettség), vagy szerencséd van.

A mosdó és zuhanyzó állapota nagyon jó, nemrég lehetett felújítva. A kórházi koszt türhető volt, bár nincsenek tekintettel a szoptatós anyukákra, tehát elég kis adagokat adnak. A reggeli mellé van tea, tej, tejeskávé. Tv csak a "társalgó" részen van.

A látogatók nem jöhetnek a kórterembe, a babát sem lehet kivinni. Ha meg szeretnéd mutatni a babát, akkor szólni kell a csecsemős nővérnek és ő kiviszi az ajtóhoz. De naponta csak egyszer lehet kérni és csak 14-18-ig. Ha ettől eltérő időben kéred, akkor nagyon duzzognak.

5 évvel ezelőtt volt csecsemőultrahang vizsgálat, ahol megnézték a pici összes belső szervét és csípőjét, de ezt sajnos megszüntették mert a TB nem támogatta. Szerintem viszont ez egy fontos vizsgálat, mert ha valami "rejtett baja" van a babának, akkor ezen a vizsgálaton kiderül. Most a Jójárt főorvos úr magánrendelés keretén belül végzi ezt a vizsgálatot, 7000Ft. Ha szeretnéd elvinni a picit, akkor a nővérek adnak egy telefonszámot, ahol be tudsz rá jelentkezni. Ha szerencséd van, akkor még a kórházban tartózkodás alatt kapsz időpontot.

Szülés után az 5. nap engednek haza, a zárójelentéseket általában 11-12óra körül adják oda. A szülés csak akkor számít az első napnak, ha 18óráig megszülsz.

Az utolsó napon kérheted, hogy a csecsemős nővérek kiszúrják a baba fülét, ez 500Ft.


Remélem sok kérdésedre választ kaptál, ha kíváncsi vagy még valamire, akkor nyugodtan kérdezz! :-)

2009. júl. 22. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, sokat segítettetek! Sok kérdésre választ kaptam. :)
2009. júl. 22. 06:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!