Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Vannak itt olyan anyukák,...

Vannak itt olyan anyukák, akiknek a legidősebb és a legfiatalabb gyermekük születése között nagyon hosszú idő telt el? Milyen a viszony a két nagyon különböző korú gyermek között?

Figyelt kérdés
A kérdésre az érdeklődés onnan jött, hogy 41 évesen új házasság előtt nem zárnám ki biztosan az esetleges gyermekvállalást. Viszont egyetemista gyermekeim vannak. Kíváncsi lennék a tapasztalatokra, ha van nagy korkülönbség valamilyen okból.

2015. júl. 14. 15:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Érdekes kérdés. A férjem és a testvére között 7 év van és nincs közös témájuk egyáltalán. Nem valami szoros a viszony. Viszont ismerős családban 21 éves a felnőtt fiú és 7 hós a kislány, és imádják egymást :D LEhet, hogy van egy ilyen mélypont, ahol a férjemék is vannak, majd újra felfelé ível az érdeklődés, nem tudom :))) De szerintem egyetemistaként kistesót kapni egész más, mint kisiskolásként :) Még talán a nagyon nagy korkülönbség szerencsésebb is, mint a közepes :)) Ha vágytok rá, akkor miért is ne? :)) Sok boldogságot! :)
2015. júl. 14. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem az én gyerekeim között van nagy különbség, hanem köztem és a legkisebb(ek) testvérem között. Szintén új párja lett édesanyámnak és úgy döntöttek szeretnének közös gyereket. Kettő is lett. :) Én 27éves vagyok, a kicsik 7 és 5 évesek. Saját gyerekeim 6 és 4. :) Szóval a nagynéni, nagybácsi viszony érdekes :) De az első perctől imádom őket. Nem olyan szoros a viszony köztünk,mint az idősebb testvéreimmel, de szeretjük egymást. Együtt játszanak a sajátjaimmal. Nyilván sosem lesz olyan kapcsolat köztünk,mint az idősebb testvéreimmel, de ez nem is várható ekkora különbség mellett.
2015. júl. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
A pároméknál hasonló a helyzet. A párom 36 éves a testvére pedig 9 :) A mi gyerekeink 5 és 1 évesek. A párom tesója olyan, mintha a 3. gyerekünk lenne. Ha a párom vesz valamit a mi gyerekeinknek, vesz a húgának is. Ha pl. állatkertbe megyünk, visszük őt is. A kislány rengeteget segít a picikkel, de nyílván sosem lesz olyan kapcsolat, mint a párom és a 3 évvel idősebb nővére között. Nálunk inkább kicsit olyan, mintha a tesója születése és a vele való foglalkozás által érett volna meg az apaságra és a kiscsajszival gyakorolt volna :)
2015. júl. 14. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Én és a legkisebb tesóm között 18 év van én 22 ő 4 éves. Nem anyumtól van és apum már szét ment attól a nőtől is. Ez miatt nem nagyon tartom velük a kapcsolatot. Kb 1 évbe egyszer találkozok vele mikor apám jön látogatóba és hozza magával. Nem ő neveli. Amikor itt van eddig jól elvoltunk. Ha közelebb lakna biztos sűrűbben találkoznnék vele 100km távolság van köztünk. Egyébként cuki kislány nagyon :)
2015. júl. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Köztem és a húgom közt 14 év van, tökéletes a viszonyunk. Ő nekem mond el mindent, olyanokat is, amit anyának pl. nem.
2015. júl. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én nagytesó vagyok, a legkisebb 13 évvel fiatalabb nálam. Teljesen normális testvéri viszony lett közöttünk, pedig csak hétvégeken találkoztunk szinte, meg persze nyaranta (kollégista voltam). A férjem és közte több mint 20 év van, nem gond, tök jól elbeszélgetnek bármiről.
2015. júl. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk 10 év van, az nem olyan sok, és nagyon jó a kapcsolatuk. Ők édestestvérek, nem egyneműek.

Barátnőméknél szintén édestestvérek, de 20 és 22 év korkülönbség van a kistestvérek és a nagy közt. Lányok mind, jó a kapcsolat, de felületes.

2015. júl. 14. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
55%

Férjemnek 14 évesen született kishúga. Közös témájuk valóban nincs, de volt kire bízni oviba-suliba hozni-vinni. Emellett nagyon neveletlen, nagyon el van kényeztetve, én néha igencsak a szélén vagyok, hogy ne rángassam meg. 10 éves, de olyan stílusa van, hogy a falat lehet tőle kaparni.

Ezt csak azért írtam le, mert gyakori, hogy a későn született gyerekeket elkapatják, és remélem, hogy te nem esel ebbe a hibába.

2015. júl. 14. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
A bátyám és köztem 8 év van. Sosem kìvánhatnék jobb tesót és ezzel ő is így van :). Mindennap beszélünk, nagyon szoros a kapcsolatunk.
2015. júl. 14. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nálunk 20+ év különbség van, vagyunk hárman felnőttek és van egy 5 éves öcsénk. Az a klasszikus értelemben vett testvéri viszony sosem volt köztünk, mi inkább a pótszülei vagyunk. Sokszor vigyázunk rá születése óta, visszük magunkkal ide-oda. Nem sokkal idősebb a gyerekeinknél, igazából velük van igazán jó viszonyban. Olyan, mintha a bátyjuk lenne.
2015. júl. 15. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!