Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Hogy kellene kezelnem ezt a...

Hogy kellene kezelnem ezt a helyzetet? Hosszú történet.

Figyelt kérdés
A barátommal több, mint 1,5 éve vagyunk együtt, én 24 éves vagyok, ő 25, egy suliba járunk és szeptembertől ahol tanulunk, ott lesz egy közös albink is. A problémám az, hogy amikor mentem hozzájuk az első hónapokban, a nővére (aki nem sokára 30 éves lesz és még a szüleivel lakik, van állása, de esze ágában sincs elköltözni, van barátja is [a családi házba akar majd egyes hírek szerint beszülni, mert ott ki van nyalva a popója]) tök rendes volt velem, de a barátom figyelmeztetett, hogy ne bízzak meg benne. Kételkedtem benne, de beszéltem vele. Csináltunk programokat, de hirtelen, minden ok nélkül ellenem fordult egy éve, senkinek sem mondja el mi baja, a család szerint féltékeny rám, a barátom összes barátnőjét ő paterolta ki a családból. Aztán előjöttek a nővér régebbi barátai, akik elmondták, hogy velük is így lett, érdekbarátságokat kötött. Nem rég elmesélték a más helyen élő rokonok, hogy volt egy balhé, ahol a 2 család a nővér miatt nem beszélt több hónapig, ez több éve volt, azóta sem békültek ki teljesen, kivétel az én barátom, aki a mosolyszünet alatt is gyakran látogatta őket, mert tudta, a nővér harcolta ezt ki és a szülők mellé álltak. A lényeg, hogy a szülők a nővért minden egyes alkalommal megvédték, akármilyen galibát okozott. Csak az a baj, hogy ezt én is megszívom, ugyanis minden hazugságot elhisznek neki. A barátom már fél éve nem beszél vele, kiakarja túrni őt a családi házból a nővér, sőt, lassan a saját szülei is a barátom ellen fordulnak, ugyanis mindent elhisznek annak a nőnek. Velem nem beszélnek, el is mondták, hogy azért, mert ha beszélnek velem vagy mutatják, hogy foglalkoznak velem, akkor a csaj kicsapja a balhét és ezt nem akarják. Amikor ott vagyok, mindig elmosogatok mindenki után, sőt néha fel is mosok, segítek az anyukának sütni, főzni, takarítani, de a csaj ebből is balhét csinált, így szabály szerűen szinte le lettem tiltva a segítésről, amiből az bukott ki mostanság, hogy én mennyire lusta vagyok. Hozzáteszem, mindig erősködök, de nem kérnek ebből... A lány nekiment a barátomnak, úgy fogták le, a saját testvérét megrugdosta, azt mondta, hogy lefogja egyszer szúrni. Az én családomat mindennek elhordta, engem is, pedig a szüleim ha itt volt kiszolgálták, mindent megtettek érte, hogy jól érezze magát. A család többi tagja (elég népes család) azt mondták, hogy a lány mentálisan zavart, csak a szülőknek így kényelmes. Nem rég volt egy veszekedés, az anyuka összerogyott, rosszul lett és sírt, a lány fölé állt és ordította, hogy "síírjál b*zdmeg, még jobban", a barátom úgy lökte arrébb... Mindig azt akarja, hogy a szülei elváljanak. A nővér már hidegen hagy, ugyanis tudom, hogy pszichiátriai segítségre lenne szüksége, csak a szülők nem kezdenek és eddig sem kezdtek vele semmit, így minden így marad, de miatta romlik meg a viszonyunk a szülőkkel is és rosszul esik, hogy miatta "nem szerethetnek" annyira. A saját anyukámat telefonon keresztül leordította, pedig semmit sem tette ellene. Az anyuka csak hallgat ilyenkor. Beszéltem a barátaim szüleivel erről, de az bukott ki, hogy inkább ne zargassam őket, mert akkor csak a vita lesz, mert a nővér akkor hisztit rendez és jobb a családi béke, de egyébként szeretnek, de egyébként "mindig őket zargatom ezzel a problémával és ők már ebbe belefáradtak, senki se nézi, hogy ők mit éreznek". Igen, engem már egy lve nem néznek, hogy nekem ez hogy esik... Letiltottam a csajt, erre kutakodott az anyukája facebookján utánam.. erre van bizonyítékunk is, csak ha ezt elmondjuk a szülőknek, akkor minket fognak megint kihozni hibásnak... A barátom minden hétvégét nálunk tölti, én alig-alig megyek, de ha megyek is, mintha szellem lennék. Mindent a csaj irányít, a barátom elmondta, hogy a szülei félnek tőle. Már sokat veszekedett miattam és maga miatt is, ugyanis a csaj barátját szemmel láthatóan imádják, vele utaznak is, többet van náluk. Ha ott balhé van, én nem mehetek utána addig, amíg a csaj le nem csillapodik, a barátom is észrevette, hogy milyenek velem. Rosszul esik, hogy rajtuk kívül mindenki látja a problémát és lenne rá megoldás, de nem tesznek érte semmit. Hogy kezelhetném a helyzetet?

2014. júl. 28. 14:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj meg rám, de te sehogyan. Egyszerűen nem a te dolgod. Felnőtt emberek, amit tehetsz, az az, hogy te megtartod a három lépés távolságot.
2014. júl. 28. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 tetris ***** válasza:
100%

Nem értelek. Ha ennyire elviselhetetlen a helyzet, akkor mi a csudának mész oda a szüleihez, abba a házba? Találjatok ki magatoknak programokat máshol. A barátod is nyilván meg fogja érteni, hogy nem szivesen vagy náluk a történtek után.

Az pedig elfogadhatatlan, hogy ez a dilis nővér a te édesanyáddal üvöltözzön. Ezt azon nyomban határozottan el kellett volna utasítanod. Mit képzel ez magáról?

Szerintem elég, ha többet a lábad be nem teszed hozzájuk, és csak a legszükségesebb mértékig érintkezel a barátod családjával.

Azt végképp nem értem, hogy mire föl félted te a házat a nővértől, hogy majd "odaszül". Miért ne tehetné? Ha a szülei ebbe beleegyeznek, akkor miért is ne? Tán csak nem azon jár az eszed, hogy majd te fogsz "odaszülni", és elveszi a helyet?

A későbbiekben a lakhatásotokat nektek kell majd megoldanotok. Az örökségre, vagyis a házra pedig ne pályázzatok, mert az nem jár, csak adható. Ha a szülők a nővért látják előbbrevalónak, akkor azt el kell fogadnotok. Ez ellen nem tudtok tenni semmit. Ez a szülők döntésén múlik, hogy ki, miképpen örököljön. Teremtsétek meg saját magatoknak a lakhatás feltételeit. Nem a szülők nyakára kell házasodni.

Fogadd el, hogy nem szívesen látott vendég vagy náluk, ezért ne is menj oda. Kész. Probléma megoldva. Lényeg, hogy ti ketten szeressétek egymást. Minden más másodlagos.

Egyáltalán minek is foglalkozol te azzal a családdal, amikor semmi közöd hozzájuk? Minek akarsz beleavatkozni az ő dolgukba? Ha nekik jó így, hogy dilis a nővér, akkor ne foglalkozz velük.

2014. júl. 28. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
tetris: Éppen ez a bajom, hogy annyi idősen már hova marad a szüleivel? Amint lediplomázunk, húzunk melegebb éghajlatra onnan. Ezt csak azért írtam ki, mert én ezt mindig is elítéltem, ha van az embernek párja, van mindkettőnek elég keresete ahhoz, hogy elköltözzenek, akkor miért nem teszik? Azért, mert kényelmesebb, nekem eszem ágában sincs ezt csinálni, de ha minden adott az elköltözéshez, akkor már eléggé cikinek érezném magam, hogy még mindig a szüleim "nyakán lógok" :) Azért megyek néha hozzájuk, mert a barátom barátaival csinálunk programokat, elutazgatunk, múltkor is a barátom rokonjáéknál aludtunk. Hozzájuk azért megyek, mert ugye anyagilag az én szüleim sem bírnak még egy embert eltartani, így néha én is megyek több napra hozzájuk, bár a szüleim nagyon megértőek és kicsikarják mindenből a legtöbbet, tisztában vannak a helyzettel, ők nagyon jó viszonyban vannak a barátommal, mindkét fél családtagnak kezeli egymást már, ezt el is mondták. Én is nyári munkán vagyok, de ahol élek, hagyjuk is...
2014. júl. 28. 15:49
 4/6 A kérdező kommentje:
Eszem ágában sem volt eddig sem oda beköltözni, beszülni meg végképp nem, hát tisztára égne a pofámról a bőr, hogy miért támaszkodom én másra, ha magamtól is megtudom oldani. A barátom elgondolkozott a dolgon, hogy ő hozzánk költözik, mert már ő sem bírja ott a dolgokat és szánalmasnak tartja az ottani viselkedést. Hozzánk jöhetne, ha több pénzünk lenne, de ő még nem dolgozik, csak alkalmi munkákat vállal el, kemény szakon vagyunk. Jövőre átmegyünk majd levelezőre és elmegyünk dolgozni, rendesen összefogunk már költözni. Azért nem most, mert még rengeteg tárgyunk lesz, ezt még nappalin elvégezzük, jövőre lesz az utolsó évünk, sokkal lazább lesz. Ez így kibírható helyzet, hogy nem látogatom őket soha, csak szimplán rosszul esik, hogy létezik ilyen, hogy minden erőfeszítésem ellenére így bánnak az emberrel...
2014. júl. 28. 16:00
 5/6 omba ***** válasza:

Súlyos, - maradj ki ebből.

Szeptembertől együtt laksz a barátoddal... annak örülj.

Az egy szép, romantikus elgondolás, hogy a te családod, meg az ő családja is szépen összejön, hát ez most nem fog menni.

2014. júl. 28. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!


Mi történt azóta veletek, kérdező?

2018. jún. 28. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!