Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti hogyan látjátok: nagyobb...

Ti hogyan látjátok: nagyobb eséllyel avatkoznak bele _feleslegesen_ a szülésbe a fogadott orvosok, mint az éppen ügyeletesek? Pl. Burokrepesztés, infúzió, stb.

Figyelt kérdés

Én a szülés előtti napon (40+3) egy ujjnyira voltam nyitva, másnap az orvos az ügyeletébe behívott, burkot repesztett, infúziót adott, néhány óra alatt hüvelyi úton meglett a kisfiam. Szép élmény volt így is, és semmi neheztelés nincs bennem, de igazából azon kívül, hogy mindenképpen az ügyeletében szüljek és ne másnap, vagyis húsvét vasárnap, nem volt konkrét orvosi oka a szülésindításnak, nem voltak aggodalomra okot adó vizsgálati értékek és a nyákdugó is aznap távozott, talán egy-két napon belül spontán is elindult volna a szülés.


Most a másodikkal azon gondolkodom, hogy talán ügyeletesnél szülnék..... de nagyon rizikós, mert lehet, hogy épp emiatt nem figyelnének oda rám elég lelkiismeretesen. Mik a tapasztalataitok?


2015. júl. 22. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
51%
Igen. Aki pénzt kap, "bizonyítani" akar, és "megdolgozni" a pénzéért. Amúgy is, ha nincs dokid, hajlamosabbak nem figyelni rád, és ez néha előny. Pl. egy komplikációmentes szülés esetén. A szülés nem orvosi esemény, még akkor sem, ha manapság szívesen medikalizálják. Olyan orvost érdemes keresni, aki maga is természetes szülés párti (találni még ilyet, igen :)), és akkor nem kell attól sem félned, hogy elhanyagolnak és attól sem, hogy ok nélkül beleavatkoznak a természetes folyamatokba. Sem a burokrepesztés, sem az oxitocin nem szükséges olyan gyakorisággal, mint ahogy manapság alkalmazzák. Meg van a maguk helye és szerepe, de a napi rutin szerű alkalmazás elképesztő. Teljesen felesleges, egyes tanulmányok szerint káros is lehet (pl. az indított szülések császárstatisztikája jelentősen magasabb a természetesen indultakénál).
2015. júl. 22. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, a pénzt így is úgy is megkapja, akkor inkább az ügyeleti idejében lezavar téged is.

Hiába kedves, aranyos stb veled, neki az a lényege, hogy minél hamarabb meglegyen a gyereked, ezért alkalmaz burokrepesztést, infúzió, oxitocin, mindent, hogy minél hamarabb meglegyen a baba. Emellett, kicsit viccelődik, kedveskedik neked, bemegy a szülés után mindennap megkérdezni, hogy hogy vagy, de ez csak formális látogatás, hogy érezd a törődést, és hogy az amúgy is nagy hálapénz összeget az extra kedvesség miatt még megtold egy pár bankóval. Ugye sok nő el van ettől ájulva, hogy vele milyen kedvesek, hahahahah 80-100 ezerért én is jópofiznék öt percet minden nap egy megszült nővel.

Én ebbe amúgy se mentem volna bele, hogy ő csak úgy random burkot repesszen.

2015. júl. 22. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%
Na igen, egy nagyon fontos tanulság: Mindenre, ami nem életmentő JOGOD VAN NEMET MONDANI (azt pedig csak én teszem hozzá, hogy anyai kötelességed is megtenni). Jogod van a tájékoztatáshoz, hogy miért van valamire szükség, és jogod van visszautasítani mindent, amivel nem értesz egyet. Nem igaz, hogy ő tanult orvosin, ő dönt, te meg fogadd el, mert különben....NEM! El kell tudnia mondani 5 néhány percben azt, hogy mi a helyzet pro és kontra is, minek milyen feltétele és kockázata van, és nem meghozni helyetted a döntést. Mindez akkor igaz, ha nincs sürgős életmentésre szükség (ami tényleg elenyészően ritka). Még a császármetszésről sem dönthet önkényesen. Nem véletlenül iratnak alá veled minden fillefrancot. Bele kell egyezned, hogy a testeddel és a gyermekeddel megtehessenek valamit. Több tájékozódás, több kérdés, több elvárás az orvos felé, több magyarázat és több önbizalom! :) ;)
2015. júl. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha jó orvost fogsz ki, aki törődik a betegeivel, akkor mindegy, hogy ügyeletes vagy fogadott és fordítva is. Egyébként az ünnepnapi ügyeletre (itt nálunk - titoktartás miatt nem írhatom le, hogy hol) 100%-os bérpótlék jár minden óra után az ügyeletesnek. Szóval rendesen meg van fizetve azért, hogy ünnepnapot vállal így nem gondolnám, hogy emiatt nem figyelne a betegekre. Ünnepnap esetén meg is szokták kérdezni, ki akarja vállalni és általában a nem családosok szokták. Én ügyeletes orvost választanék.
2015. júl. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én 40+4 napon szültem a kisfiam. Szintén indított szülés volt. Viszont én nem akartam tovább várni, így is 4140 grammal született, és magas vérnyomásom is volt így Dopegytet szedtem. Nem gondolom, hogy az indított szülés annyival rosszabb lenne. 3 cm-re nyitva volt a méhszáj, burokrepesztés infúzió és 6 óra múlva megszületett.
2015. júl. 22. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam ez nem volt így,pedig 3x szültem(a 2 kisebbet ugyanazon dokinál),és pont ügyeletben voltak(mindhárom szülésemkor).Egyiknél sem indították,nem kaptam "gyorsítót"(oxitocin infúziót),nem tágította kézzel a méhszájat sem.Bár nagyon gyorsan szültem mindhármat.Nem feküdt a hasamra,hogy gyorsabban kibújjon,utána nem rángatta ki belőlem a placentát...szóval nekem csakis pozitív tapasztalatom van.Az 1.-et a Péterfy kórházban szültem,a 2 kisebbet a Szent Istvánban.
2015. júl. 22. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A 6. vagyok:mindháromnál fogadott volt a dokim,és a szülésznőm is.
2015. júl. 22. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Maximàlisan úgy érzem, hogy az orvosom csak annyiban avatkozott be, amivel jól jàrtam. Engem is az ügyeletébe hìvott, de akkor màr a gép mutatott fàjàsokat, csak én nem éreztem. Burokrepesztés utàn erősödtek, rendeződtek a fàjàsok, bő 2 óra múlva babàztunk. Metszés volt, mert a gyerek 2 fàjàsból, 2 nyomàs alatt lett meg, esélyem nem volt màsra.


Egy ismerősöm ugyanezzel az orvossal ünnepnapon szült, mert meg kellett neki indìtani.

2015. júl. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ez orvosfüggő. Az én dokim engem nem sietett, nem avatkozott be feleslegesen stb, pedig a magánrendelésének éppen vége volt, amikor hívták, hogy akció van. Mondjuk én azzal kezdtem, hogy bocsánatot kértem, amiért pont azt a napot valasztottuk, amikor reggelig ügyelt, majd ment a magánrendelésére. Ő csak röhögött, hogy ne foglalkozzak ilyennel. Mondjuk az én dokim tényleg a páciens érdekeit nézi, sokszor a maga érdekei elé helyezve. Nemrég pl spirált akartam felrakatni. Elmentem a magánrendelésére, de még nem volt eléggé meg a menszeszem, így túl szűk volt a.méhszájam, nem akart kínozni azzal, hogy így rakja fel. Megbeszéltük, hogy két nap múlva reggel felrakja, addigra már talán beindul rendesen a folyamat. De mivel a munkahelyemről nem tudtam volna elkérezkedni, ezért bejött reggel fél hétre az sztk-ba és felrakta ott. És nem fogadott el egy Ft-ot sem, pedig szerettem volna adni, hiszen nyolc óra helyett másfél órával ezért előbb bejött. Nah benne a szülésnél is bíztam, hogy nem azt fogja nézni, hogy előbb túl legyünk rajta, az ő ügyeleti idejében szüljek stb. De biztos van az ellenkezőjére is példa, ahogy én is hosszú ideig kerestem, amíg normális dokit találtam.
2015. júl. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#3, igen, joga van nemet mondani, de csak azt felejtsd el, hogy egy orvos donteset laikuskent felulbiralni nem biztos, hogy okos dontes.

Itt nem egy csesze kaverol van szo, amire konnyeden nemet mondhatunk.

2015. júl. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!