Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Fogadott dokim közölte, hogy...

Fogadott dokim közölte, hogy nála mennyibe kerül a szülés. A kérdés az, hogy ha nem tud ott lenni a szülésnél, vagy a baba megszületése után ér csak be, vagyis más vezeti le az egészet, akkor is illő kifizetni az orvosom?

Figyelt kérdés
Különben jó szakember, megbízom benne, de tőle független okokból is alakulhat úgy, hogy nem ér be. Én július 13-ra vagyok kiírva, ő még szabin lesz 6-án, és ha korábban megindulna a szülés, nem biztos, hogy van értelme feljönnie a pl. a Balaton mellől, hisz mire felér, addigra meglehet a baba.

2015. máj. 18. 19:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Hogy lenne mar illo kifizetni, ha ott sincs a szulesednel? Nem is ertem, hogy fordul meg a fejedben, hogy ilyen esetben fizess... megis mire??? Erthetetlen...
2015. máj. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Wiky93 ***** válasza:
49%

Nem illő! Ki ne fizesd!

Amúgy általában nincsenek is ott a szülésen.. :( nyáron meg főleg..szabin vannak!

2015. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
70%
Elso vagyok. Nekem eleve taszito, ha egy doki megmondja mennyi a szules, mivel az halapenz es ne o dontse mar el, hogy mennyire legyek halas.
2015. máj. 18. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Akkor egyértelműen nem fizetsz. A szülés levezetéséért fizetnél ha meg nem csinálja ezt meg akkor nincs is mire fizetni..
2015. máj. 18. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz ott, nem fizetsz. Én legalábbis így tennék. Egy nem elvégzett munkáért mégis mi járna?
2015. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én dokim nem jött be szülésre (hajnalban szültem, ő meg végig ki volt kapcsolva, a kórházból sem érték el őt). Így nem kapott semmit sem. Az ügyeletesnek viszont adtam, mert nagyon jó fej volt.
2015. máj. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében egy szolgáltatásért fizetsz. Azért, hogy személy szerint ő legyen ott, komplikáció esetén ő döntsön, ő kísérje végig a szülésedet.

Ha nincs ott, nem szolgáltat, ha nem szolgáltat, nem fizetsz. Ez ennyire egyszerű.

Gondolom, a magánrendelésére jársz, ott kifizeted a tarifáját. Ha mégsem érne be és tényleg nagyon jó doki, amúgy elégedett vagy vele, egy borral vagy valami aprósággal megköszönném, hogy figyelmes volt az elmúlt hónapok alatt. De fizetni a semmiért nem fizetnék.

2015. máj. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem megy be a szüléshez, akkor nem kell neki fizetned.

Ilyen esetben azt szokták csinálni, hogy nyaralás előtt bemutat egy kollégájának, aki hívhatsz, ha abban az időszakban indul be a szülés.

Amúgy ne áltasd magad, az orvosok nem a Balatonhoz járnak nyaralni :D

2015. máj. 18. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
57%

érdekes...volt már hasonlo kérdés, akkor leirtam a barátnom esetét...fogadott orvosa volt, barátnomnél beindult a szulés, persze doki nem volt, probálta volna hivni ki volt kapcsolva...3 nap mulva volt csak elérheto telefonon!, akkor jott vissza a nyaralásábol...a barátnomék nem fizettek, az orvos meg számon kérte oket.

mikor ezt leirtam ide keményen 0%-ra pontoztak le

2015. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, szerinted ide mindig ugyanazok írnak? Más emberek, más vélemények!


Még szép, hogy nem adnék egy fillért sem.

2015. máj. 18. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!