Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szūlés után mikor lehet?

Szūlés után mikor lehet?

Figyelt kérdés
Tegnap volt 3-hete, hogy szūltem ès szeretnèm tudni, hogy kb.mikortòl lehet szexuális kapcsolatom? Fájni nem fáj semmim! csak azèrt mèg is fèlek! Szerintetek várjam meg a 6-hetet kontrol vizsgálatot hogy minden rendben van, vagy finoman lehet probálkozni ? Ti megvártátok a vizsgálatot ?

2015. aug. 1. 14:50
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen megvárnám a 6 hetet és hogy a doki áldását adja rá.
2015. aug. 1. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Jo neked, hogy szules utan 3 hettel ilyen vagyaid vannak...

ha jot akarsz, kivarod a hat hetet.

2015. aug. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen megvártam a 6 hetes kontrollt, egyrészt mivel előtte 1 héttel még barnáztam a vérzést követően, másrészt szerettem volna, ha a dokim áldását adja rá.
2015. aug. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Van aki nem vàrja ki a 6 hetet, ès nem lesz belőle baja. De ez szerencsejàtèk így. Azèrt van a 6 hetes kontroll, hogy ott az orvos megnèzze, hogy minden oké-e, ha igen, àldàsàt adja a dologra, ès így rizikó nèlkül tudtok együtt lenni.
2015. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) maradok a 6-hètnèl :)
2015. aug. 1. 16:00
 6/10 anonim ***** válasza:

Mindkét gyermekem születését követően megvártuk a 6 hetes kontrollt, sőt: a második babám születése után többet is vártunk, mert totál ki voltunk merülve: a két gyerkőccel nem volt fáklyás menet az első pár hét.

Komoly fertőzésveszélynek teszed ki magad, ha nem várod meg a kontrollt és a doki engedélyét. Addig legyetek találékonyak!

2015. aug. 1. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Én még csak nem is természetesen szültem, hanem császármetszésem volt, mégis az orvos közölte, hogy 6 hétig tilos a nemi élet. Szerintem mondták neked is, mert ezt el szokták mondani, csak lehet nem figyeltél.

Amúgy teljesen mindegy, hogy ki hogy szül, a 6 hetet azért kell megvárni, mert ennyi idő kell, hogy a női szervezet odabent egy szülés után regenerálódjon, minden rendben legyen, ha a 6 hét letelte előtt mondjuk élsz nemi életet, akkor nagy a veszélye egy felszálló fertőzésnek, ami igen komoly gyulladást okozhat odabent, illetve bármilyen sérülés is lehet.

És igen, megvártuk a 6 hetet.

2015. aug. 1. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
6 hétig tilos, és nem egyszerűen a hat hetet kell megvárni naptár szerint, hanem hogy túl legyél a 6 hetes kontrollon, az orvos megvizsgáljon, és feloldja a tilalmakat.
2015. aug. 1. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Közösülés és ujjazás ne legyen a 6 héten belül. Okkal várnak ennyit. Lochia sem folyik belőled?
2015. aug. 2. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves kérdezó, de jó neked. Nekem még 3 hetesen a vérzésem se mult el, 6 hetesen meg még inkontinenciám volt és a párom nem nagyon vágyott rám ...
2015. aug. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!