Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ugye hagyjam faképnél a...

Ugye hagyjam faképnél a doktornőt és inkább ne fizessek neki hálapénzt? Meg akarja indítani négy nappal a kiírt időpont előtt a szülésemet, mert nyaralni megy.

Figyelt kérdés
2015. aug. 1. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyetértek veled.. Nem kell nála szülni, menjen nyaralni nyugodtan. Babának meg a legjobb, ha akkor jön, amikor szeretne. Nyilván ha nincs olyan ok, ami indokolná a szülés megindítását előbb - de ez nem az orvos nyaralása.
2015. aug. 1. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem engedném. Menjen szépen nyaralni, de ne az én pénzemből!
2015. aug. 1. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Én nekem már több napja ezen kattog az agyam, köszönöm a megerősítést. Szerintem se és a férjem szerint se fog pénzt kapni.
2015. aug. 1. 16:47
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Menjen nyaralni! De tőlem nem kapna pénzt az tuti.
2015. aug. 1. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek, hogy léteznek orvosi indokok a szülés megindítására, de a nyaralás nem tartozik ezek közé.


Nekem a szülésznőmmel volt félig-meddig hasonló szitum. Vele túl sokat nem találkoztam a terhesség alatt, talán 2-3 alkalommal, abból a leghosszabb egy 20 perces "bemutatjuk a szülészetet" körbevezetés volt.

Amikor bementem elfolyt vízzel, a szülésznő fél óra után közölte, hogy neki lejárt a munkaideje és másnap tízkor (!!) előadást tart, úgyhogy haza kell mennie aludni.

Szerencsére emlékeztem egy névre az ottani szülésznőgárdából, akit javasoltak. Be is tudták hívni. Tök profi volt, reggel 5-re meg is volt a gyerek.


Másnap este bejött az "eredeti" szülésznő, némi duma, hogy hááát, ő nem gondolta, hogy ilyen gyors lesz, stb. Aztán várakozóan nézett. Én is. Kapcsolt, hogy itt pénz nem lesz és eloldalgott.

A beugrós természetesen kapott, ő megdolgozott érte.

2015. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Védd a picit és válts orvost! Simán találsz nála lelkiismeretesebbet, nem lesz nehéz! Az az orvos, aki nem a te és a babád érdekeit helyezi az első helyre, az nem hogy pénzt nem kapna, de egészen biztos félnék, ha ő döntene a szülés közben bizonyos dolgokról, és folyton védeni akarnám magunkat, mert megkérdőjelezném a motivációját (pl. lejár a műszak, kezdődik a sorozat, várják otthon, stb.). Légy őszinte, ha a szülés közepén azt mondaná, legyen inkább császár, benned nem merülne fel, hogy most megint hova siet? Még ha ott is tudna lenni a szülésnél, az én bizalmam ezzel elveszett volna. Akkor már inkább váltanék az utolsó héten, de nem bíznám a babám egy ilyen emberre.
2015. aug. 1. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Én nem hagynám, hogy kierőszakolja belőlem a gyereket (meg a pénzt)
2015. aug. 1. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Menjen nyaralni jó messzire!
2015. aug. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
63%
Csatlakozom az előttem szólókhoz. Keress normális dokit, de lehet, hogy egy szülésznő is elég, vele megszülhetsz ügyeletben, sőt! Egy jó szülésznővel az árok partján is :-)
2015. aug. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ahogy te érzed. Ha biztosan ezért akarja megindítani, nem csak feltételezés, akkor nyugodtan hagyd ott. De ezt azért nem árt biztosra tudni, nehogy valami más oka legyen rá és veszélybe kerülsz, mert nem figyelnek rád.

Ha nyaralásról van szó és nem ragaszkodsz hozzá, akkor egyértelmű a döntés szerintem.

2015. aug. 2. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!