Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » A kiírt időpont előtt 1-2...

A kiírt időpont előtt 1-2 nappal be lehet feküdni a kórházbaha még nincs semmi jel?

Figyelt kérdés
Csak mert első kislányomat várom, és nagyon félek. Biztonságban érezném magam, ha ott kezdődnének a fájások, azonnal tudjak szólni. 38hkm
2010. máj. 24. 16:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Megertem, hogy aggodsz, de teljesen felesleges. Ha meg is kezdodnek a fajasok, akkor sem fog nagy esellyel 1-2 oran belul megszuletni a gyermeked. Persze mas kerdes, ha mondjuk annyira messze laksz a korhaztol, hogy ugy gondolod, nem ernel be. Hidd el, sokkal jobb otthon, a megszokott kornyezetedben vajudni legalabb addig, amig nem lesznek 5-7 perces fajasaid, vagy el nem folyik a magzatviz. A kiirt idopont csak egy becsult datum. Bar eleg nagy pontossaggal meg tudjak mondani, de azert a 38. ettol igazabol nem erhet nagy meglepetes, ha beindulnak a fajasok. Ne aggodj, nem lesz semmi baj.
2010. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A dokitól vagy a kórháztól függ, gondolom. Amúgy sz@r a kórházban, ne akarj csak úgy befeküdni.

Nálunk úgy van, hogy ha betöltöd a 40. hetet, naponta kell bemenni vizsgálatra (amnioszkópia meg nst) és ha betöltöd a 41. hetet, akkor fektetnek be. Várnak pár napot, és indítják a szülést. Én ápr. 2án feküdtem be, de mivel akkor volt húsvéthétfő, csak 6án indították a szülést. Egyedül voltam a szobában, gáz volt, akkor nyit rád orvos, ápolónő, takarítónő, amikor neki jólesik, ha nem vagy ott mert pl wczel, számonkérik, stb. Borzasztó volt, belőlem nagyon sokat kivett. Ráadásul szülés után még egy hétig bentfogtak minket.

2010. máj. 24. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatást, választ. Sok bldogságot nektek! :)
2010. máj. 24. 16:23
 4/9 anonim ***** válasza:

Van, aki megengedi, rá kell kérdezni az orvosnál!

Én sem ajánlom egyébként. Tudom, hogy hülyén hangzik, de a kórházban jobban fáj a vajúdás mint otthon! Én elsőnél túl korán mentem be, most a második szülésnél sokkal később fogok, 5 perces fájásokkal fogok elindulni vagy ha elmegy a víz.

2010. máj. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nekem be kellet feküdni, mert túlhordtam több, mint egy héttel, még aznap éjjel jelzett a babám, hogy na ő ugyan nem kér a kórházi kosztból, inkább jön kifelé.

Nekem jó volt és biztonságot adó, hogy ott indult meg a szülésem. Viszont csak úgy nem feküdtem volna be.

Ha messze laksz a kórháztól vagy bizonytalan a bejutásod egyeztess a dokiddal, nagy valószínűséggel megengedi, ha tényleg indokolt.

2010. máj. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
én 1 hétig feküdtem bent magas vérnyomás miatt.szerintem ne feküdj be,mert nagyon rossz bent.
2010. máj. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tudom hogy rossz bent, tapasztaltam (nem betegség) és köszi a válaszokat. Kis faluban lakom, és hát nincs oylan közel egy olyan város ahol van kórház, majd meglátom. Épp ma pakoltam be.
2010. máj. 24. 20:14
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem nem indult be a szülés a kiírt időpontig, így már másnap be kellett feküdnöm, még aznap este fél10kor elfolyt a magzatvíz, a köldökzsinór a nyakára tekeredett és nem volt jó a szívhang, úgyhogy vittek is császározni és 23.47kor már meg is volt a pici. Ebből a szempontból jobb volt, de ha otthon indultak volna be a fájások és nem folyik el a víz, biztos nem mentem volna be csak 5 perces fájásokkal. Azért egy kicsit bánom, hogy ilyen gyorsan történt minden, szerettem volna megtudni hogy milyen a szülés.

4 hónapos kislány anyukája

2010. máj. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Szia! :) Sok boldogságot és egészséget!
2010. máj. 25. 12:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!