Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mit tegyek? 7 hónapos teres...

Mit tegyek? 7 hónapos teres vayok nayon várom a babát, de rettegek a szüléstől.

Figyelt kérdés
2015. aug. 10. 16:54
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
*g
2015. aug. 10. 16:54
 2/12 anonim ***** válasza:

Sok mindent nem tud tenni azon kívül, hogy nem rettegsz.

Naponta nők milliói esnek át rajta és a fejlett országokban még belehalni se nagyon szoktak. Szóval nálad is nagy az esélye, hogy nem lesz semmi bajod.Nyugtasson ez a tudat.

2015. aug. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
szerinted más nem retteg tőle? Nézz videókat, készülj fel rá és ne parázz.
2015. aug. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ne kattogj rajta, mert tényleg borzalmasan fog fájni, mert beleszuggerálod magadba.

Én ettől sose paráztam, úgy voltam vele, hogy valahogy kijön az a kisbaba. Kérj EDA-t, úgy nem fogsz érezni semmit. Én kétszer szültem vele, és csúcs szuper, fájdalom mentes szüléseim voltak :)

2015. aug. 10. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valahogy ki kell jönnie a babának, bent még nem naradt egy sem. Természetes hogy tartassz tőle. Nekem a védönők,pár doki azt mondták,hogy császároznak arra készültem fel. 4 óra alatt természetes úton megszületett a kisfiam.Hozzàteszem 146 cm vagyok és 51 kg voltam a terhessèg végén, amugy 35 kilónál több nem igen vagyok.Ha nekem ment akkor szerintem mindenkinek :D kitartás, ne parázz.
2015. aug. 10. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

a szülés fizikailag olyan fárasztó mintha lefutnád a maratont, de csodálatos dolog is egyben.

én utána(mikor már kitoltak) simán felkeltem kimentem zuhanyozni, nagyon jól esett :)

szóval ennyire viselt meg.

2015. aug. 10. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
6- os vagyok. hozzáteszem hogy természetes úton szültem, nem császárral, és érzéstelenítés nélkül, élesben.
2015. aug. 10. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

megint a hatos vagyok - és még valami eszembe jutott.

...hátha elfogadod a tanácsomat.

a szülés egy olyan folyamat amikor részlegesen kikapcsol az agyad, távol fogsz kerülni a környezetedben levő emberektől, magadba zárkózol.

ilyenkor magadba kell fordulni teljesen, engedd át magadat az ösztöneidnek, ne foglalkozz azzal hogy mit mondanak rólad vagy mit gondolnak.

kapcsold ki az eszedet és add át magad az érzésnek.

ha ebben a félig nem észnél levő állapotban maradsz, akkor nagyon hamar tágulni fogsz, és kipottyan a baba.

nekem 8 óra alatt kijött.

2015. aug. 10. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Utolsó, mennyire igaz amit írtál :) tényleg mintha nem is lett volna ott senki, még a páromra se figyeltem csak magamra és azon voltam hogy meglegyen a baba. Aztán egyszercsak kint volt :) 4-es voltam.
2015. aug. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki retteg kicsit. De próbálj nem gondolni rá. Én csak a vége felé gondoltam rá így, rettegéssel, de ami segített nekem sokat, az egy beszélgetés volt a szülésznőmmel a szülés előtt pár héttel. Elmondta mi fog történni, feltehettem a kérdéseim. És utána valahogy megnyugodtam, nem gondoltam már félelemmel az egész dologra. Végül simán és gyorsan ment a szülés. Nem úgy, ahogy elképzeltem. És nem is fájt annyira. És még egy dolog: ne olvasgass fórumokon szüléstörténeteket! Amikor szülésre kerül a sor, ahogy előttem is írták, egy más lelkiállapotba kerülsz, el fog múlni ez a rettegés....ha előbb nem.
2015. aug. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!