Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Már a 2. babánkat várom,10...

Már a 2. babánkat várom,10 hetes vagyok, de rettegek a szüléstől, pedig egyszer már átéltem. Csak erre tudok gondolni, és hiába vagyok az elején, már rettegek. Hogyan barátkozzak meg a gondolattal?

Figyelt kérdés

Az 1.babám még csak 8 hónapos,a 2.-at még nem terveztük,de közbejött.Persze,örültünk neki,meg minden,de még el se tudtam felejteni az elsővel való fájdalmat,és kínlódást.

Pedig állítólag azt az ember elfelejti szülés után,de nálam nem így van.:)

Nagy gátmetszésem volt,mert nagy is volt a baba,meg meg is szorult,bevérzett a szemem az erőlködéstől,meg a kislányom szeme is bevérzett,mert megszorult,ráadásul a kislányom kulcs csontja is eltörött szülésnél,amit persze nem mondtak meg,utólag tudtuk meg.

Ja,és simán szültem,fájdalomcsillapító nélkül.Nem kaptam infúziót.

Kedves kismamák!Ti nem féltek?


2014. ápr. 14. 12:12
 1/10 anonim ***** válasza:
46%
En a helyedben nem a szulestol felnek hanem attol ami utana jon! En legalabbis jobban paraztam attol hogy hogyan fogok 2 gyermeket egyedul ellatni
2014. ápr. 14. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is rettegtem a szüléstől a másodikkal (az első borzalmas volt és megfogadtam, hogy soha többé nem szülök). Annyira féltem , hogy a kitolásnál is" visszamcuppantottam "szegény gyereket, pedig már majdnem megszületett. Később mondta a szülésznőm, hogy ez a szüléstől való rettegés miatt volt. Muszáj lesz felkészülnöd lelkileg, de gondolj arra, hogy ha minden rendben van, akkor nagyon valószínű, hogy pillanatok alatt meg fogsz szülni. Én 2,5 óra alatt szültem meg az első fájástól számítva. Visszagondolva, azt a két órás vajúdást fél lábon is ki lehet bírni.
2014. ápr. 14. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Azt szokták mondani, hogy minden terhesség más, ez nem tudom mennyire valós mert nekem egy gyerekem van még csak, de lehet benne valami. A másik, hogy a második állítólag gyorsabb.

Nézd, már nem tudsz meglépni a szülés elöl :) az a baba ki fog jönni valahogy :) gondolj arra, hogy azt a pár órát kibírod, sőt lehet könnyebb szülésed is lesz mint az előzővel.

Soknmindent nem tudsz tenni, inkább tereld el a figyelmed, ne ezzel foglalkozz, még nagyon soká szülsz.

2014. ápr. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
én is sokkal jobban parázom most. ez természetes. az elsőnél nm tudtuk mitől is kell félni. de én reménykedem abban,h. gyorsabb lesz,mint az előző,pedig az első is csak 3-4 órát tartott. a varrástól viszont rettegek. még az is lehet fogadok altatóorvost az eda miatt,csak sikerüljön jól beadni. mert az első szülésemnél nem hatott...
2014. ápr. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Hát,nekem is szülés után a varrás rettenetes volt.

Nekem éjfélkor kezdődtek a fájások,és reggel fél 8-ra szültem meg. 7 és fél órát "kínlódtam".:)

2014. ápr. 14. 12:52
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elején én is nagyon rettegtem. 29 hetes vagyok, elmúlt ez az érzés.
2014. ápr. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia,ha ez vigasztal...én is 7-8 órát kínlódtam első babámmal.

Aztán a 2.-nál a kemény fájások mikor beindultak összeszedtem magma,szóltam anyuméknak,kb eltelt 1 óra mire beértünk a kórházba.Onnantól még kb 1,5 óra volt mire megszültem:))Mikor kibújt kisfiam az volt az első gondolatom,hogy "huh,komolyan ennyi volt?":D

Ilyen szülést kívánok neked is!

Az azt követő dolgoktól se félj,nehéz lesz az eleje,de simán összerázódtok majd:)

Ja és én is végigparáztam a 2. terhességem a szülés miatt:)

2014. ápr. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azért még nagyon frissek az élményeid, biztos ezért él benned ennyire élénken.


Tudom nehéz egy fizikai fájdalmat szembeállítani a lelkivel, de én mindent megadtam volna azért, hogy kínok kínját éljem át, csak ne legyen koraszülött a babám. Sajnos nem így lett, egy egész hónapig voltunk kórházban, mire hazajöhettünk, cserébe mindezt egy problémamentes, fél órás császárért. Két hetesen érhettem először hozzá. :( Hidd el, nem jobb. Én is félek a következőtől, de attól, ohgy megismétlődik ez a rémálom.


Próbálj meg arra gondolni, hogy csak az a fontos, a picivel rendben van minden, a többi igazán nem számít, mert elmúlik a fájdalom, begyógyul minden.


Lehet az orvos/szülésznő is ludas abban, hogy ilyen gyötrelmesre sikeredett a szülés. Nem gondolkodtál váltáson?


Azt nem is kommentálom, hogy eltört a válla szegénynek. :( Hogy-hogy csak utólag közölték, hogy jöttetek rá? Remélem semmi gondja nincs ebből!

2014. ápr. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát,nálunk úgy van,hogy annál szülsz,aki éppen ott van.:)

A kulcs csont törés akkor lett észrevéve,amikor vittük csípőficamra,ott mondta az orvos,hogy tudtam-e,hogy el volt törve a lányom kulcs csontja.Mondtam,hogy nem,akkor már sírtam,hogy biztos akkor törtem el valamikor,amikor felvettem.De mondta a dokinő,hogy nem,ez szülésnél törött el,aztán nekiállt ott mutogatni,hogy hogyan jön ki a baba a szülőcsatornán,és mikor törik el.

Rögtön tudta,hogy megrekedt a baba,meg azt is mondta,hogy ezt a kórházba nem szokták elmondani,mert fel lehetne őket jelenteni miatta.

Én meg ott "rángattam" törött kulcs csonttal,mikor felvettem szoptatni,vagy pelenkázni.Gondolhatjátok,milyen fájdalmai lehettek szegénynek.

Hát,nagyon mérges voltam,de már utólag nem lehetett mit tenni...

De,ha rosszul forrt volna össze?Akkor?Hát,nagyon felelőtlen orvosok vannak,inkább a saját bőrüket mentik...

2014. ápr. 14. 16:02
 10/10 A kérdező kommentje:

A lányom teljesen rendben van egyébként,csak egy búbot lehet érezni a kulcs csontján,ahogy összeforrt,de mondta a dokinő,hogy az majd el fog tűnni,ahogy nyúlik a csont.:)

De rendesen tudja használni a kezét,meg minden,csak nagyon dühítő az ilyen,úgyhogy a következő szülésnél az lesz az első,hogy erre odafigyelek,rögtön rákérdezek,megtapogatom neki,meg minden,mert már tudom,hogy mit kell nézni,és ezt minden spontán szült kismamának ajánlom,nehogy úgy járjanak,mint én!:)

2014. ápr. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!