Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért van ennyi ősrégi/elavult...

Miért van ennyi ősrégi/elavult szabály a legtöbb szülészeten?

Figyelt kérdés
2015. aug. 16. 22:51
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Nem is feltétlen a körülményekre értettem,bár valóban azok is bőven mások:

Csodaszép szobák,mint nálunk egy szép hotel,apuka bent alhat,finom ebédek stb.

Hanem a szemléletre gondoltam:

A babát nem vitték el miután megszületett egyetlenegyszer sem,minden orvos/nővér a szobába jött őhozzá

Segítettek szoptatásban/fürdetésben

Folyamatosan mentek megnézni miben segíthetnek

Vajúdás alatt bármilyen póz megengedett(nem az orvos kényelme van előtérbe helyezve)

Nem kell kérni,hanem "alap" a gátvédelem

stb


Ezek nálunk még magánkórházakban is alig érhetőek el.

2015. aug. 17. 12:23
 12/24 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Se a szülésznők, senki nem kapott semmit. De szívem szerint, ha jobban állnánk anyagilag, mindenkinek adtam volna valamennyit aki foglalkozott velem. Mert nem keresnek jól sajnos, pedig megérdemelnék. Gondolom Angliában van mit a tejbe aprítani, akár orvosként, akár szülésznőként, tehát ott felesleges is lenne a hálapénz. De ha minden orvos és szülésznő itthagyna bennünket, akkor mi lenne velünk. Ők az igazi hősök számomra akik otthon maradjak, és a kevés fizetésük miatt nem ítélem el a hálapénzt. Aki akar és tud az adjon.
2015. aug. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Itthon maradtak - bocs. Mobilról nehezen

írok.

2015. aug. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
Győrben rooming-in rendszer van, tehát melletted van a baba, és ha te meg tudod fizetni, kérhetsz vip szobát.
2015. aug. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"A babát nem vitték el miután megszületett egyetlenegyszer sem,minden orvos/nővér a szobába jött őhozzá "


Mi történik, ha elviszik egy pár percre a babádat megvizsgálni? Összedől a világ? Nyugi, régen is elvitték, mert a szülő nő pihent, a család meg kiszolgálta.


Testhelyzet: a legtöbb helyen szabadon választható, egyébként sok nőnek meg pont a szülőágy a kényelmes.


Gátvédelem: Jánosban szültem, ott mindenkinek megtették kérés nélkül. Régen is megtették, de ennek is van kockázata. Statisztikailag több a később inkontinenssé váló nő.


Kórházban tartózkodás: minél kevesebbet van a nő a korházban, annál kevesebbe kerül a biztosítónak. Angliában spórol az egészségügy. Ezért is van kevesebb vizsgálat a terhesség alatt, mert nem gazdaságos, pénz. A több vizsgálat több szűrési lehetőség is.


Ösztönök, ősi tudás... ha tudnád kedves első, hogy hány nő halt bele a szülésbe régebben! Ez volt az egyik fő halálok. Ha ez hiányzik, akkor hajrá. Nekem még szültek otthon a dédanyáim és bizony volt is komplikációjuk. Halva szülés, fogyatékosság. Csak ez ugye az élet része volt és szültek sokat.


Bármi komplikáció van, azért a kedves páciens az orvost veszi elő, ezért is védik magukat túl. Perre menés nagy divat lett. Inkább több vizsgálat, kevesebb hibázási lehetőség...

Sorolhatom még, mert a hőbörgés helyett nem ártana egy picit meghallgatni a másik oldalt is. Egyáltalán ne gyertek nekem Angliával, mert hírhedten szar az ellátás minősége Európán belül. Vigyorognak, csak éppen nem tudnak semmit..ne legyen gond, mert lehet, hoyg enm veszik észre. HA nincs gond, a fenekedet kinyalják.

Én maradok a magyar orvosoknál akkor is, ha időnként picit maradiak.

2015. aug. 17. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

A fizetés dologhoz nekem annyi hozzáfűznivalóm lenne:


Sajnos úgy érzem a szakma,maga az orvosok/nővérek sem akarják rendezni a hálapénz kérdést,ha igen,akkor nem itt tartanánk..Nekik igenis sokszor előnyös ez a helyzet.


Fontosnak tartom,hogy az orvosok mind anyagilag és emberileg is meg legyenek becsülve.

DE!Látni kell,hogy a ts többi tagja sem keres úgy,mint Angliában:egy tűzoltó,egy rendőr,egy gyógypedagógus stb.

Arról nem is beszélve,hogy egy lakás bérlése/megvásárlása ott mennyibe kerül.

Én még nem láttam szegény orvost túl sokat(biztos van),de azért őszintén megvallhatjuk,hogy nem élnek ők olyan rosszul..


Másrészt,amit leírtam,csomó dolog a kórházon belül szerintem nem pénz kérdése

2015. aug. 17. 14:20
 17/24 A kérdező kommentje:

Nem értek Veled egyet így,hogy videókon,személyes tapasztalat útján láttam,hogy sok minden,hogy megy másképp.

Nem csak Angliáról beszéltem..

Egyébként írta valaki,hogy lehet kevesebb a vizsgálat,de sokkal modernebb(pl.nincs amio stb).


Azt se mondom,hogy ott minden tökéletes,és,hogy itthon minden szar.


De számomra(lehet más számára nem) égbekiáltó a különbség

2015. aug. 17. 14:26
 18/24 A kérdező kommentje:

A kórházban tartózkodásról:


Itthon a legvicesebb a helyzet,az oep akkor fizet a kórháznak ha

császár után 48 órát

hüvelyi szülés után 72 órát van bent a kismama.

2015. aug. 17. 14:28
 19/24 anonim ***** válasza:
Kicsit más, de mégis idepasszol. Magyar orvos asszony, aki ha jól emlékszem pont az említett országban él, hazahozta a férjét a győri kórházba daganat műtétre, mert mint nyilatkozta pár hónapja a megyénkbeli napilapban, odakint jobb a felszereltség, de a magyar orvosok szakértelmében jobban bízott. Ez most csak úgy beugrott. Nekem fontosabb az a biztonság, amit a saját dokimba vetett bizalmam táplál, mint hogy szállodai luxuskörülmények legyenek.
2015. aug. 17. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Azt hiszem ottkinnt nem is lehet dokit választani, személytelenebb az egész. Vagy ebben tévedek?
2015. aug. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!