Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hogy állapíthatom meg h. a...

Hogy állapíthatom meg h. a magzatvízem szivárog és nem csak több a folyásom?

Figyelt kérdés
36 hetes vagyok és kb negyed óràja olyat tapasztaltam mintha kicsit bepisiltem volna és nem tudom mi van
2015. aug. 20. 13:24
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha elfolyik a magzatvized, akkor az sok víz, tehát észre fogod venni. Ha pl. ágyban fekszel akkor csurom víz lesz a lepedő tőle, nem csak pár csepp.
2015. aug. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Azt hogy szivárgás-e te nem tudod megállapítani. Azt már igen, ha elfolyik a magzatvíz.

Létezik rá egy teszt -hasonló a terhességi teszthez. Amikor én hasonlót tapasztaltam és magzatvízszivárgástól tartottam, a magánorvosomnál megcsináltattam a tesztet (Bp.-en). Negatív lett.

Szerintem beszélj az orvosoddal, ne maradj kétségek közt.

2015. aug. 20. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mikor nekem is ilyen problémám volt, akkor azt a tanácsot kaptam, hogy üljek le csupasz alsótesttel egy lepedőre. Üldögéljek rajta egy ideig. Ha kicsi a folt, akkor folyás, ha nagy lesz a folt, akkor magzatvíz (mert az folyamatosan folydogál). Ha bizonytalan vagy, akkor menj be az ügyeletre. Szüléshez közel, megnő a folyás mennyisége és ez sokszor megrémíti a kismamákat.
2015. aug. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,nem hiszem,h.az volt :)azóta nem volt gond :)
2015. aug. 20. 14:48
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
A Loritan nevű magzatvíszivárgást kimutató betét pont erre a célra lett kitalálva, otthon elvégezhető teszt. Gyógyszertárban lehet kapni, de még bababoltban is láttam. Elég drága, egy dobozban 3 db betét van kb 4000 Ft.
2015. aug. 20. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem az volt, de szerencsére a 40. héten. Több napja már gyanakodtam rá, nagyon kevéske volt, de az állaga teljesen vizes. Egy pisilés alkalmával, mikor álltam fel, rácseppent a wc karimára, na akkor tudtam, hogy ez magzatvíz. Ha ilyet tapasztalsz, rögtön kórház. Egyébként a Loritan betét tényleg jó ötlet.
2015. aug. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ma reggel is éreztem tiszta volt,semmi nyàlka de baromi kevés mint a folyàs...
2015. aug. 21. 06:40
 8/8 anonim ***** válasza:
Akkor az biztosan nem az. :)
2015. aug. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!