Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szülés után székrekedés ellen...

Szülés után székrekedés ellen mi vált be? Fáj a gátam is, a próbálkozástól aranyerem is lett, nem megy a dolog.

Figyelt kérdés
Szombaton szültem, azóta kétszer volt minimális székletem, de a nagy erőlködéstől aranyerem is lett igy most még nehezebb. Glicerines kúp, Guttalax nem vált be... Valakinek ha volt ilyen hogy sikerült végül?
2015. aug. 21. 16:05
 1/5 anonim ***** válasza:
Sok rostos innivaló, élőflórás joghurt és próbáld meg a Szenna teát és ha teheted, akkor próbálj meg picit sétálni.
2015. aug. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lágy, rostdús étrend, ahogy első írj, és Laevolac szirup.

Nekem mindkét szülés után ez segített.

Aranyérre Sperti kúp és Hemorid kenőcs, ezt szoptatás alatt is használhatod.

A húgom pl. grapefruitot evett kefírrel, neki az jött be.

2015. aug. 21. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

én csütörtökön napközben szültem (szerdán egész éjjel a wc-n ültem, már szégyelltem magam, hogy mennyit tojok) :) :)

szóval vasárnap engedtek haza, akkor azt kamuztam, volt kaksi, de közben halvány ingerem se volt rá, haza akartam menni :) - nem is aggódtam, szerintem szülés előtt 1 heti adagot kitermeltem - elnézést, ha túl közönséges vagyok :)

aztán úgy kedden, vagy szerdán volt először produktum...

de én nem aggódtam.

mivel minden okkal történik.


ne aggódj, amúgy meg orvosilag a minimális széklet is széklet.

nekem 6 nap szünet volt, eszembe se jutott, hogy bajom lehet.


én rengeteg - napi 3-4 liter mentesvizet ittam, szomjas is voltam, meg küzdöttem a szoptatásért (ami már most 27 hónapja megy!) :) ja, és volt ám étvágyam is.


esetleg egy kis aszaltszilva, sok-sok folyadék, és egy jó kis mozgás (nyújtózás) segít. egyél sok gyümölcsöt - most kiváló az őszibarack, meg szőlőt (az szerintem csinálja a tejet is) meg esetleg laktoherb teát igyál (abban meg van édeskömény, ami a pocódnak és a babapocónak is jó)


ne erőlködj a wc-n, óvatosan töröld meg magad mindig alul. a szülés alapból is kihozhatja az aranyeret, majd visszamegy idővel!

2015. aug. 21. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A sok magnézium is nagyon jó hashajtó, de amúgy nekem is a sok gyümölcs héjastól , sok rostos narancslé és a bélbaktériumok, olyan joghurtok, amikbe utólag beleteszik, illetve pl amiket anibiotikum mellé szoktak felírni. Ezek mind javítják az emésztést, normális székletet csinálnak. A sok folyadék is fontos, de nem elég.
2015. aug. 23. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Próbálj meg sört meg tejet inni nem kellemes de a hatás garantált meg rengeteg szilva és rostos gyümölcs
2015. aug. 31. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!