Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik magankorhazban szültek?...

Akik magankorhazban szültek? Ti meg fizettetek külön az orvosnak?

Figyelt kérdés
Nekem eszembe nem jutna meg az 500ezer+ Ft mellé borítékot adni, de a múltkor találkoztam egy ismerősömmel, aki azt mondta, hogy ok adtak boriteköt az orvosnak a magankorhazban, ahol szültek, mert szépen osszevarrtak stb.
2015. aug. 27. 15:46
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Igen. Az orvosom külön díját neki adtam. A magánkórház díjazása egyértelmű, ott van, hogy mi van benne (többnyire az átlag ellátás és 4 napi teljes ellátás, külön szoba bentalvós férjjel plusz pénz, stb.). Ha nem akarsz ott sem ügyeletesnél szülni, akkor meg kell fogadnod egy orvost, aki bejön és ellát. Ennek külön díja van. De általában (korrekt orvosnál) ez is szerződéses és nem borítékos eljárás.
2015. aug. 27. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
46%

Itt egy példa: (oldal közepe felé) [link]



PL.

Szülés 1: ügyeletes orvos + ügyeletes szülésznő 315 000 Ft


Szülés 6: az ön magánorvosa + választott szülésznő 345 000 Ft Nem tartalmazza az ön magánorvosa közreműködői díját

2015. aug. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
2es amit te írsz ott az orvos külsős. Akkor persze, hogy kell az orvosnak külön fizetni. De ha a klinikán dolgozó orvosok közül választ akkor nem kell külön fizetni.
2015. aug. 27. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

aki magánklinián hálapénzt ad az meg is érdemli.

eszem megáll

2015. aug. 27. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Minek kell még hálapénz amikor több százezret fizetnek. Amúgy a gyerek normál esetben magától is megszületne, esetleg a varrás amit el lehet szúrni.
2015. aug. 27. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
81%
Akkor ott a 4es csomag. Belsős orvos nem külsős. Egy 100assal több. Ugyanaz, mintha borítékba adnád. Csak itt számla van.
2015. aug. 27. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Az ismerősöm olyan csomagot választott, amelyben már minden, de nagyon minden benne volt, így az orvos "tiszteletdíja" is. Ennek ellenére adtak még pénzt, mert meg voltak elégedve vele. Arra lennék kíváncsi, hogy ez mennyire bejáratott, vagy cask nekem non-sence -e az egész. Nagy nehezen úgy döntöttem, hogy rendben, rászánom a pénzt a magánklinikára, több okból kifolyólag is (most mindegy, nem is ez a téma). De bele sem gondoltam, hogy azon felül még adjak valamit. Ugye nem várják el automatikusan? Nem pont az a lényege, hogy a szerződésben foglalt összeget adóval mindennel együtt kifizeti az ember és nem zsebre dugja?
2015. aug. 27. 18:27
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Maternity klinikán szültem. A csomagban benne volt az orvosom tiszteletdíja is. Külön nem adtam hálapenzt, de nem is várta. Ezt tisztáztuk is a terhesgondozáskor.
2015. aug. 27. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem hogy nem kell, de nem is lenne szabad!
2015. aug. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Róbert Klinikán szültem kétszer is.

Mindkétszer ott dolgozó válaszott orvossal szültem,és számla ellenében a pénztárban fizettem.

Nem fizettük sohasem egy fillért sem,a szülésznőmnek vittem a másodiknál egy szép csokrok(mert akkor volt a névnapja és annyira kedves volt),de ez sem megszokott

Nem kell és nem is szabad fizetni és szerintem egyébként el sem fogadnák

2015. aug. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!