Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Miért alkalmazzák, ha fizikai...

Miért alkalmazzák, ha fizikai behatással nem szabad gyermeket világra segíteni? (amikor a szülő nő hasát nyomják) tekinte, hogy többek között, olvasom hogy ez miatt halt meg egy újszülött

Figyelt kérdés

sőt több helyen olvastam, hogy ezzel veszélyeztetik a magzatot, de én mostanában szültem és a velem párhuzamosan szülő anyukából is "verték" ki a gyereket. napjainkban.

én ezt nem értem.


az újszülött "Halálát az oxigénhiányos állapot mellett a szülés során elszenvedett fizikai sérülések, valamint ezek által kiváltott sokkos állapot okozta"

[link]


2015. aug. 28. 13:29
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
0%

Egyik ismerősömből is úgy passzírozták ki a gyermekét. Én sem értem, teljesen embertelen, szerintem ilyenkor még várni kellene valamennyit, nem hinném, hogy világra jövetelre kész babát annyit kellene győzködni fizikálisan :(


Helyileg hol halt meg a baba, melyik megyében vagy kórházban?

2015. aug. 28. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
93%

Mindent lehet jól és rosszul csinálni, ez feltehetően műhiba volt.


Belőlem is kipréselték, ugyanis a szülőcsatornába szorult. Ha nem teszik, ott fulladt volna meg. Te melyiket választottad volna?

Ha jól csinálják, akkor az sem a gyereknek, sem az anyának nem okoz sérülést.

2015. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hol tart a szülés. Az is okozhat maradandó károsodást, ha nem segítenek. Az orvos feladata, hogy megítélje a legbiztonságosabb módot az anya és a baba számára. A cikkben sajnos mindkét orvos hatalmasat tévedett.
2015. aug. 28. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 A kérdező kommentje:

szentesi kórházban történt amiről most olvastam(link)


de egy orvosnak szakszerűnek kellene lennie, nem pánikban összetörni az amúgy is ijedt babát..az orvosok meg emberek.


hálát adhatok megint, hogy az én babámhoz nem nyúltak, pedig alig volt szívhangja, tartósan kritikus alatt égis hagyták az egész szülés természetes folyamatát nálam.

2015. aug. 28. 13:46
 5/34 anonim ***** válasza:
Az én babámnak félig kint volt már a feje, de onnan sehova nem mozdult. Kicibálták, nyomták a hasam, mert én hiába nyomtam nem ment.Inkább, mint hogy megfulladjon. Még mindig jobb mint a vákum.
2015. aug. 28. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
Azért adj hálát, hogy nem lett baja a babádnak. Ha nincs ekkora mázlid? Most te is pereskedhetnél.
2015. aug. 28. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
Nekem nyomták is meg vákuummal húztàk is. Gyönyörű egészséges kisfiam született. Az orvosok nem jókedvükből kínozzàk a kismamát. A gyerek élete a tét!!!
2015. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
Azért egy gyerekneurológushoz majd úgy fél-egy éves korában elvinném, 4-es. Nem akarlak ijesztgetni, de a magzati oxigénhiányból eredeztethető problémák sokszor csak iskoláskorban derülnek ki (tanulási nehézségek.)
2015. aug. 28. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
100%
Te orvos vagy, hogy megkérdőjelezed a kompetenciájukat? Én nem. Én elhiszem, hogy nem jókedvükben csinálják. Az meg, aki örül, hogy hagyták a gyerekét alacsony szívhanggal, de legalább természetesen születhetett meg, no comment.
2015. aug. 28. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:

2-vel egyetértek.

Én nem voltam egyáltalán kitágulva, a fiam szívhangja 100 alá esett.

Az ügyeletes kézzel tágított, az orvosom a hasamon térdelve préselte ki a fiam (kb 60 kilós doktornő)

Én hálás vagyok neki, hogy gyorsan reagált, és nem vitt műtőbe felvágni.

10/10-es lett a fiam apgarja.


Szóval nincs ezzel baj, ha jól csinlja az orvos.


Nővérem fia azért lett szellemileg visszamaradott, mert hagyták az eseményeket maguktól haladni, és 18 óra vajúdás után oxigénhiánnyal született a gyerek...


Na, akkor melyik módszer a jobb???

Ha egy jó orvos jól végzi a dolgát.

2015. aug. 28. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!