Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Szült már valaki a Misgav...

Szült már valaki a Misgav Ladach féle császármetszéssel? Vélemények, tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2015. szept. 6. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jó módszer, kevesebb fájdalommal jár könnyebb felépüléssel.
2015. szept. 6. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
39%
Elméletben jól hangzik. A kérdés csak az, hogy ilyen kevés varrás és biztosítás mellett meg marad -e az esély a császár utáni hüvelyi szülésre, illetve a következő magzat biztonságos kihordására milyen statisztika van. Mert az egy dolog, hogy nem varrnak több rétegben, mert gyorsabb és OLCSÓBB (mert ennek a módszernek a kidolgozása emiatt történt elsősorban), és persze, ha kevesebbet vágnak, kevesebb a vérzés, gyorsabb a felépülés. Na, de vajon teljes -e ez a felépülés, eléggé záródik-e a heg (a leírás alapján az utólagos összehúzódások miatt máris lazul a varrás, nem a heg biztosítása a cél, hanem az aktuális vérzés megállítása, nem mindegy). Én aggódnék, hogy elég biztonságos-e egy későbbi gyermek vállalásakor.
2015. szept. 6. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pozitiv tapasztalatom volt, én mind a kétszer igy szültem, vagyis az orvos ezzel a módszerrel csinálta a császármetszést. Már jópár évvel ezelőtt. Másodjára direkt ezért mentem ismét hozzá,mert tudtam hogy igy császároz.( Én másodjára is császárral szerettem volna szülni.) Nagyon gyorsan kész volt az egész, talán fél órát ha voltam a műtőben, nagyon hamar ment a felépülés. Fájdalom csekély volt, teljesen elfogadható, nem akadályozott semmiben,mozogni is tudtam és a gyereket is el tudtam látni. Semmilyen komplikáció vagy utólagos gond nem volt és nincs. Magam részéről nagyon meg voltam elégedve.
2015. szept. 6. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a 2. volt ezzel. Gyorsabb volt a felépülésem sokkal. Nekem bejött.
2015. szept. 6. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Valaki tudja esetleg, hogy Gyöngyösön a Bugát Pál kórházban alkalmazzák- e ezt a módszert?

Azt tudom, hogy Budapesten már több kórházban így csinálják.

2015. szept. 6. 15:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!