Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Akik csaszarmetszessel szultek...

Akik csaszarmetszessel szultek, mik a tapasztalatok? Erzestelenitovel vagy altatassal csinaltatok?

Figyelt kérdés
felek az erzestelenitotol, hogy megiscsak fajni fog, es ezert az altatason gondolkodom. Van hatranya? Mennyibe kerul a szules?
2013. ápr. 9. 18:41
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Nekem érzéstelenítéskor inkább az a pár apróbb pici szúrás fájt, amivel érzéstelenítették a területet, ahova utána a nagy tű került beszúrásra, amit egyáltalán nem éreztem. Az altatást semmi szín alatt nem vállaltam volna, mert szerettem volna hallani, ahogy felsír, és nem akartam tovább várni ezzel. És azért sem akartam altatást, mert akkor a baba későn sírt volna fel :) Ne félj, nem lesz semmib baj!
2013. ápr. 9. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Érzéstelenítettek, és ennek örülök. Én nem akartam lemaradni a babám első pillanatairól.

Amúgy nem fájt, nem éreztem semmit, csak hogy "pakolgatnak".

Nekem amúgy komplikáció miatt lett császár, csak úgy nem választottam volna.

2013. ápr. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én fiam is császárral született,mert nagyon magas volt a vérnyomásom,korababa is volt és a nyakára volt tekerve a köldökzsinór,így én sem választottam ezt és olyan gyorsan történt,fel sem tudtam készülni rá.

Gerincbe kaptam spinális érzéstelenítést és nekem fájt ahogy beszúrták,mert sajnos nem tudtam kellőképp ellazulni...

Pillanatok alatt lezsibbadtam deréktól lefelé és fájdalmat nem éreztem egyáltalán.

Azt,hogy matatnak azt igen,vagy mikor kihúzták a fiamat.

Az altatást nem vállaltam volna,mert én attól félek nagyon,másrészt meg így érzéstelenítéssel tényleg nem fáj,tehát ettől nem kell félned.

2013. ápr. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én 10 órát vajúdtam, mikor még mindig csak két ujjnyira voltam nyitva és rendszertelenné váltak a fájások, majd zöld lett a magzatvíz. Így a dokim nem várt tovább és toltak a műtőbe. Akkor eszembe se jutott, hogy ott a gerincebe fogok szurit kapni, de egyáltalán nem fájt. Sokkal rosszabb volt, hogy ott is jöttek még a fájások közben meg mondták, hogy görnyedjek mégjobban előre. De a nagy hasamtól már nem tudtam jobban. Na, megkaptam a szurit, ne félj tőle, tényleg alig érezni és utána nekem olyan megkönnyebbülés volt, hogy hú. Semmit nem éreztem, csak olyasmit, mintha jobbra balra lökdösnék a pocakomat. Aztán egyszer csak a paraván mögül rámkukucskált egy kis fej. :-) És nem bánom, hogy így alakult, mert mikor kivették kiderült, hogy még a köldökzsinór is kétszer rá volt tekeredve a nyakára, úgyhogy életmentő beavatkozás volt. Én ugyanannyi összeget adtam a dokinak, mintha simán szültem volna meg.

Pár nap alatt fel is gyógyultam, most várom a másodikat, októberben érkezik is :-)

2013. ápr. 10. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez doki függő, hogy mennyire fáj az érzéstelenítő, mivel sokatok írja, hogy fájt. Nem tudom, de én abszolút nem éreztem semmit, csak egy pici szúrást. Utána se semmit, csak hogy rángatnak, meg az egyik doki rámfekszik, mert nehezen tudták kivenni a babát. Én semmiképpen sem akartam altatást, szörnyű lett volna, ha lemaradok róla, amikor a kisbabám felsír.

Hogy mennyibe kerül, azt nem tudom, van olyan doki, aki megmondja mennyit kér, de az enyém pl nem, így annyit adtam neki, amennyit gondoltam. Mondjuk nem fukarkodtam, mert egész terhességem alatt csodálatos volt (már 9. héttől veszélyeztetett voltam, többször kellett futni be a kórházba. Amikor meg bent voltam, még a szabadnapjain is bejött és megnézett, hogy vagyok).

2013. ápr. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Szo szerint ugyanaz a kommentem, mint a 2.

Altatas ellen szol meg az is, hogy a Babara nezve lehet mellekhatasa.

2013. ápr. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Engem egy nap vajúdàs utàn műtöttek, semmit sem tàgultam...én gerincbe kaptam a szurit, utàna felerősítették a fàjàsokat, hàtha, de semmi nem történt. Utàna mondta a doki, hogy műteni kell, érzéstelenítéssel (azt hittem, csak altatàssal csinàljàk, dokit nem tudtam ràdumàlni), nekem iszonyatos volt, alig birtak lefogni, benyugtatoztak, de ugy is éreztem, hogy mi történik...ha pàrom nincs ott, nem tudom, mi lett volna...a gyerek síràsàt még hallottam félàlomban, valami gàzzal nagy nehezen kiütöttek. Olyan volt mint a horrorfilmekben, lekötöztek előtte, full olyan volt, mintha a halàlba vinnének, mondom, orvosok (2férfi) alig tudtak lefogni...senkinek nem kívànom...
2013. ápr. 18. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Mâr nem tudom, mit szurkàltak belém, nem voltam magamnàl...

Mindent a biztosito fizetett, maànklinika volt, "szép" munkàt végeztek, szépen gyógyultam, nagyon sokat törődtek velem:)

2013. ápr. 18. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Még annyi, hogy kb 250.000 volt, ha jol emlékszem.
2013. ápr. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Sajnos van úgy, hogy nem kívánságműsor. Én is császárral szültem, az utolsó pillanatig úgy volt, hogy érzéstelenítést kapok, de végül altattak, mert nem volt idő kivárni az érzéstelenítés hatását. Tiltakozni sem volt időm, de nem is tettem volna mert bíztam az orvosban, és azt akartam, (érthető módon) hogy a babának jó legyen, és nem saját magamon gondolkodtam. Természetesen én is féltem volna az altatástól, ha előre hónapokig ezen filózok, mint ahogy én is az érzéstelenítést szerettem volna, ha már császárra kerül sor. De most utólag belegondolva, jó volt az orvos megérzése, mert a kislányom nyakán volt a köldökzsinór, a magztvizem órákig folyt, és minderre éjszaka került sor, tehát nem volt idő lacafacázni. Az lehet, hogy általánosságban nem valami jó az altatás a babára nézve, de nálunk szerencsére semmi gond nem volt. Lányom 10/10 értékkel született, azonnal felsírt, semmi káros hatással nem volt rá az altatásom. Neki így volt a legjobb. Az, hogy én utána milyen rosszul voltam, mellékes, és múlandó dolog. Egész éjszaka köhögő rohamaim voltak az intubálás miatt, de köhögni nem igazán tudtam, a hasam miatt. Borzalmas éjszaka volt, fizikailag. Ugyanakkor lelkileg felemelő érzés, hogy tudtam, a lányom jól van, és túl vagyunk a dolgon. Szóval azt mondom, hogy sokszor nem az "akarom" vagy "nem akarom" játszik az egészségügyben, hanem a MUSZÁJ. Utólag persze érthető, hogy (itt is) mindenki azt írja, "nem akartam az altatást, mert..." de ha esetleg úgy alakul hogy altatták volna, akkor azt írná, amit én írtam. Így volt a legjobb a gyermekemnek. Természetesen én is sajnálom, hogy nem hallhattam amikor felsírt, ez az egy, amit nagyon sajnálok. Kívánom, hogy mindenkinek problémamentes legyen ha altatással császározzák.
2013. máj. 6. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!