Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Kedves Anyukák! Nektek hogy...

Kedves Anyukák! Nektek hogy sikerült?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Lassan 5 hónapja szültem, és nagyon le szeretnék már fogyni.

67 kg-val kezdtem, 95el mentem szülni. ( vagy lehet többel) :D sajnos nem szoptatok. Mikor hazajöttünk a kórházból 86 kg voltam, utána szépen lement 80-ra, de most biztos vagyok megint vagy 85 kg. Minden féle megoldás érdekel, viszont éhezni nem szeretnék. Viszont én csak akkor tudok fogyni, ha sanyargatom magam, azt meg szeretném elkerülni. Edzőterembe nem tudok járni, mert nem lenne időm rá, mivel apuka nagyon sokat dolgozik. Valami megoldás? Kérlek tanácsoljatok nekem valamit! Köszönöm!! :)


2015. szept. 9. 10:23
 1/9 anonim ***** válasza:
Van baba-mama torna, amit mindketten élveznétek. De nem aggódnék a helyedben, mert amint megtanul mászni, járni a babád te is többszörösére emeled a napi mozgást. :) én ekkor majd egy tízest ledobtam. Mondjuk a lányom felmászott egy évesen az ablakpárkányra is. Egy percre sem tudtam leülni. Kihasználtam, mentünk minden felé mozogni, együtt boldogan. Jó babázást.
2015. szept. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Maminbaba, Gyerünk anyukám, közös séta. Mi a fiammal (4 hónapos) minden este sétálunk 6-8 km-t.
2015. szept. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Vegyél egy szobabicót vayg egy elipszis-trénert, azzal tudsz mozogni a baba mellett is, vagy mikor alszik :) Éhezni nem kell, csak ne egyél cukrosat, liszteset, olajosat, krumplit, rizset minimálisat. Ha nagyon hiányzik a kenyér, tészta, rizs akkor TK, alkalomadtán. Egyél sok husit, zöldséget, gyümölcsöt :)
2015. szept. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Én minden nap órákat sétáltam

Letöltöttem egy lépésszámlálót és addig mentem amíg meg nem lett a 10 ezer lépés.Erre hamar rá lehet kapni és pár hónap alatt 20 ezer lett a cél.Mivel a gyerek babakocsiban jól aludt így azt hiszem neki is jó volt.

Étkezésen is változtattam elhagytam majdnem minden édességet de pl nyáron fagyiztam ennyi volt.

Kenyér, krumpli, tészta minimálisan ettem.Este egy kaukázusi kefírt ittam már csak 6 után ami eltelít, rendbe teszi a beleket.

Egy a lényeg többet mozogj mint amennyit eszel és akkor el fog indulni.

2015. szept. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is a szobabiciklit javaslom.

Mellette pedig a Norbi update-t, én csak azzal fogytam 5 kg-ot egy hónap alatt, hogy nem ettem fehér kenyeret és cukrosat,helyette vettem eritritet és Norbi dr Schwarz kenyeret, viszont heti egyszer amikor anyóséknál eszünk az a bűnözős napom, ott jöhet minden, csak nem óriás adagokban.

2015. szept. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én már a szülés utáni első nap elkezdtem tenni érte, hogy jó formában legyek, még pedig azt tettem, h ugyanúgy egészségesen táplálkoztam, mint eddig világéletemben:)



Rossza hozzáállás egyébként. Nem azzal kell kezdeni, h éhezés, azt nem, soha nem akarok éhes lenni, sanyargatás (azaz bármi erőfeszítés) nem, edzőterem nem. Úgy kell hozzáállni, hogy bármire képes vagyok, h lefogyjak. Itt nem 5 kiló pluszról van szó, hanem 20-ról, itt nem lehet lazázni, ha azt akarod, h lemenjen, bizony át kell állni a zöldségekre, sovány húsokra. Igen, nagyon éhes leszel az első időkben, igen, sanyargatásnak fogod érezni. Cukor helyett méz, de csak minimális, nasi nincs, üdítő nincs, tej van és víz, péksütik elfelejtve, helyettük reggelire lehet főzni köleskásást, zabkását gyümölcsökkel, fahéjjal, (ezekből elég megenni egy kis tálkával és nem leszel éhes), normál müzli, (nem a csokis gabonapehely, pirítós rozskenyérből egy szelet sajttal, paradicsommal, keverj tonhalkrémet, tojáskrémet, egyél főtt tojást paprikával, uborkával, csak úgy kenyér nélkül. Vacsorára én is egy natúr kefírt iszom. 5 hónapja szültél, kell a mozgás, de egy kis babakocsis andalgástól nem fogsz fogyni, mondjuk arra jó, h addig sem eszel.

2015. szept. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

A lépésszámláló tényleg jó ötlet. Én most vagyok 29 hetes terhes a második lányommal. Vettem egy egyszerű lépésszámlálót (Decathlonban kétezer valahányszáz forintért), és becéloztam a napi 10000 lépést. Már nehéz a hasam a kardio edzéshez, viszont az előző terhességemnél nagyon bejött, hogy sokat mozogtam terhesen, 10 kiló plusszal mentem szülni, így nagyon hamar felépültem a szülés után és visszanyertem a régi súlyomat. Most is ezt szeretném.

Amúgy annó a lányom babakorában kb. napi 8-10 kilométert babakocsiztunk (tavaszi baba volt, napközben csak így aludt el), és azért ennyi gyaloglás igenis hasznos. A többi válaszolónak igaza van, tölts le 180 grammos szénhidrát szegény diéta mintákat a netről, és egyél e szerint. Napi ötszöri étkezést jelent, ha betartod az étkezési időpontokat, még csak éhes sem leszel. Viszont tilos a cukor, üdítő, péksütemény és társai.

2015. szept. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Torna, torna, torna!

Baba-mama torna, Maminbaba

sok sok séta, kocogás a babával

Torna otthon a babával, baba nélkül

Hajrá, menni fog :)

2015. szept. 9. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
73%

Első lépésben egy jól megtervezett diéta a legfontosabb! Enélkül hiába mozogsz, esélytelen a fogyás. A diétához és orvosi, vagy dietetikusi segítséget vennék igénybe, aki egyénre szabottan fogja neked ajánlani és kontrollálni is. Edzések közül a heti három a minimu, de inkább 4-5 legyen. Én futok este (altatás után) és egy alkalommal megyek aerobicra, ami cardio és erősítés egyben.

Én a fogyókúrámat fehérjeporokkal csináltam végig, melyhez szintén van egy program, amit nagyon be kell tartani. Meg van szabva, hogy mikor lehet húst, gyümölcsöt, zöldséget, fehérjét enni. Gabona pár hétig kilőve. Ezzel fogytam le kb 20 kilót az előző terhességemnél is

2015. szept. 9. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!