Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » VBAC-os anyukák! Hogy sikerült...

VBAC-os anyukák! Hogy sikerült a császár utáni sima szülés? Hogy indult be? Fájással vagy magzatvízzel? Indították? Fájdalomcsillapítást kaptatok? Mennyi idő volt mire meglett a baba? BNetapintás tényleg olyan rossz?

Figyelt kérdés
31 hetes VBAC-ra készülő kismama vagyok és izgulok nagyon, illetve félek:S

#császár után sima szülés
2014. aug. 27. 08:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, én nem a kérdésre válaszolok, vagyis egyenlőre még nem tudok, én is csak sortárs vagyok. :) Terveztem is hasonló kérdés kiírását, úgyhogy nagyon kiváncsi vagyok a válaszokra.
2014. aug. 27. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
78%
Én VBAC - s vagyok (és jelenleg 16 hetes kismama), leírom nektek a tapasztalataimat. Túlhordással kezdtem, terminuskor persze befektettek a kórházba. (Fogadott dokim nem volt.) 40 + 4 naposan ráírták a kórlapomra, hogy betöltött 41. héten programcsászár, ha nem indul el. Abban a kórházban császár után tilos volt az oxitocinos indítás, a prosztaglandinos is, mert az kimutathatóan fokozza a heg mentén történő méhrepedés kockázatát. 40+6 naposan este (jó sok lépcsőzés után) végre éreztem "valamit", front lehetett, mert sok szülés indult be aznap éjjel. Reggelre, szinte fájások nélkül (mert az a "valami" görcsnek se volt nevezhető, csak mint az enyhe gyomorideg, olyan volt) 2 ujjnyira tágultam. (Közben aludtam a vajúdóban.) Így burkot repesztettek reggel hatkor. Utána nagyon fájós fájásaim voltak, de mivel "nem haladtunk semmit", oxitocint kötöttek be. (Kicsit furcsálltam, hogy akkor most mégis szabad? Azt mondták, csak indítani nem szabad vele, ha elindult, akkor már lehet.) Jó sokat vajúdtam oxis rásegítéssel, végig fekve, mert a protokoll miatt kötelezően rajtam volt a CTG. 5 centinél egyszer tolófájások jöttek, akkor csökkentették az adagot, és kaptam valami görcsoldót. Estefelé 2 perces fájások voltak, de a szünetekben aludtam, máig sem tudom, hogy hogyan :) Aztán jött egy doki, megvizsgált, és azt mondta, hogy nyomhatok. (Ez volt az első olyan vizsgálat, ami nem fájt, később jöttem rá, hogy végig kézzel is tágítottak...) 2 nyomásra megvolt a szép nagy babám (3800 g), és akkora, de akkora örömöt éreztem, mint még soha előtte, és akkor már tudtam, hogy megérte! A picimet egy kicsit a hasamra tették, aztán elvitték fürdetni. Csak egy nagyon pici gátmetszésem volt, pár órával később simán tudtam ülni. A betapintást nem éreztem, mert elaltattak arra a pár percre, mire felébredtem, már össze is voltam öltve. Le akartam pattanni a szülőágyről, de rám szóltak, hogy nem szállhatok le, és hoztak egy tolószéket, amin áttoltak a vajúdóba megfigyelésre. Borzasztó szomjas voltam, de az altatás miatt még fél óráig nem ihattam. (Később bepótoltam :) Aztán hozták a babámat az első szopira. Pozitív élmény maradt a hosszú vajúdás ellenére is, mert maga a születés pillanata csodálatos volt, és mert másnap már teljesen jól voltam, nem fájt semmim (a császár után meg hónapokig fájt a hegem.) Ha sikerül, én ismét sima szülést szeretnék. Drukkolok nektek! (Nektek lesz valaki mellettetek? Mert nálam nem volt ott más, csak az éppen ügyeletes szülésznő, de nem sokat foglalkozott velem...)
2014. aug. 27. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszi szepen a törteneted megosztasat! Nagy remenyt ad!:) en kint vagyok nemetben itt nincs orvosfogadas, az ügyeletesnel lehet csak szülni. Remelem engem is inkabb elaltatnak a betapintasnal..:S most kellesz menjek bejelentkezni a korhazba h majd ott akarok szülni. Van kád, vizben akartam vajudni de lehet ezt nem engedik VBAC-nal:S
2014. aug. 27. 14:37
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát igen, VBAC - nál nem sok mindent engednek, de reménykedek :) Most sem fogadok majd orvost, mert jobbak a tapasztalataim az ügyeletesekkel. Viszont lesz, amit másképp tervezek, pl. nem engedem, hogy olyan korán burkot repesszenek, mert amíg el nem folyik a magzatvíz, addig lehet állni, labdázni meg sétálni is. Azt is szeretném, ha bent lenne velem valaki, csak engedjék be! (A kórházban csak 1 db egyágyas szülőszoba van, és a 3 ágyasba meg nem biztos, hogy beengedik a kiválasztott családtagot.) Majd írj még :)(2-es)
2014. aug. 27. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
és mikor fogsz szülni?én okt végén vagy lehet előbb, ki tudja...:)
2014. aug. 27. 16:48
 6/11 anonim ***** válasza:
Én február elején fogok szülni, még van időm gondolkodni, tervezgetni :)
2014. aug. 28. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Nagyon örülök a kérdésnek,bár nem vagyok kismama de a kisteso tervezése miatt nézelődöm. Remélem mindannyiotoknak sikerülni fog és minden rendven lesz. megkérdezhetem hogy mennyi idő mulva vállaltatok kistesót? A kislányom még csak fél éves,de ugy gondoltuk ha 2év lenne köztük az jo lenne.Nem tudom igy engedik e a VBAC-.

Illetve azt szeretném még megkérdezni hogy befolyásolja a második szülés kimenetelét hogy mi volt a császár oka?

2014. szept. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
3,5 év lesz köztük.nekem minimum 2-3 évet javasoltak nehogy hegszétválás legyen.legutóbb a doki azt mondta eddig ugy néz ki elég vastag lesz a hegem sima szüléshez...az nem mindegy miért volt csaszar...mert pl ha vmi kronikus betegseg miatt akkor nyilván a 2. is csaszar lesz...én toxemiás voltam és 9 ora alatt is csak 2 ujjnyit tagultam, oxi sem használt ezert lett csaszar...:S
2014. szept. 6. 17:17
 9/11 anonim ***** válasza:

És probaltatok előtte valami praktikát vagyis marmit felkészülni a szülésre.Pl életmodvaltas vagy mondjuk joga v szülésfelkészités?bármi változas a terhesség előtt alatt v szülés előtt pl tea v homeopatia?

Nekem simán csak azért mert termisustullépés és fajasgyengeség miatt volt csasar nem vmi betegség miatt. Nekem sem hatott (a dokik szerint,mert én kegyetlenül szenvedtem) az oxitocin. Kivancsi vagyok h ilyen masodjara is előfordulhat e. És a hegnek vastagnak kell lennie marmint mi szamit annak.?Bocsi a sok kérdésért....7#

2014. szept. 7. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Február végére várom a babánkat, a lányunk éppen másfél éves lesz. Az orvosom nekem azt mondta hogy epidurálisban csinálja a betapintást. De itt kiábrándítottak, hogy ezt mondani szokták, hogy ne féljünk még attól is.
2014. szept. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!