Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Nektek segített a szülésznő...

Nektek segített a szülésznő szüléskor? Pontosan mit mondott, mit csinált?

Figyelt kérdés
2015. szept. 9. 13:39
 1/6 Bella169 ***** válasza:
75%

Nekem nagyon sokat segített.

Fogadott szülésznőm volt, és pont úgy jött ki, hogy lejárt a műszakja és mi akkor mentünk, így csak velem foglalkozott. Szinte végig bent volt a szülőszobán, néha ment csak ki pár percre, hogy hozzon valamit. Mindenben támogatott, ajánlatokat tett, mit kéne tennem, hogy jobb legyen vagy hogy gyorsabban haladjunk. Mindenről tájékoztatott (pl ha kaptam valami gyógyszert, hogy az mire van). Mindemellett lelkiekben is sokat segített. Biztatott, dicsért, végig pozitív volt. A férjemmel is kedves volt. Megmutatta neki mivel, hogyan tud nekem segíteni, amellett persze, hogy ő is folyton biztatott, hogy jól csinálom.

Összességében jó hangulat volt végig, és gyorsan is haladtunk. Nekem alacsony a fájdalomküszöböm és nagyon szenvedtem a fájdalomtól, de ennek ellenére, pozitív élmény maradt a szülésem, és ez nagyban köszönhető volt a férjemnek, a szülésznőmnek és az orvosomnak (aki szintén nagyon pozitív, és biztató volt.)

Egyetlen negatív kijelentés vagy beszólás sem hangzott el (pl, hogy ne sikogassak már hanem tűrjem csendben, helyette inkább biztattak, hogy könnyebb lesz ha nem ordítok, de ezt mind úgy hogy nem volt negatív felhangja), vagy olyan tett amit rosszul éltem volna meg.

2015. szept. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt fogadott orvosom, se szülésznőm, hálapénzt se adtam senkinek, mégis olyan pozitív volt a szülésem, mint az elsőnek.

A szülésznő volt ott kitoláskor, mikor majdnem bepánikoltam az elején, hogy jaj olyan, mintha szétszakadnék, akkor is kedvesen megnyugtatott.

Mindig mondta mikor mit csináljak, így sikerült gátmetszés nélkül szülnöm.

2015. szept. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sem volt sem orvosom, sem szülésznőm.

A szülésznő egy tündér volt, Ő volt ott végig. Rengeteget segített. A babámat bejött meglátogatni mielőtt hazamentünk, pedig mondtam neki, hogy csak megköszönni tudom, hogy ilyen szép élménnyé tette a szülést.

2015. szept. 9. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vàlasztott orvosom volt, szülésznőm nem. Nem emlémszem, hogy sokat segìtett volna a sz.nő, össz talàn annyit, hogy hozott egy labdàt. Nem volt se kedves, se nem kedves, ràadàsul vàltàsban érkezett, a szülés elején még egy màsik sz.nő volt benn velünk. Az újjal sem nagyon volt időnk összebaràtkozni kb. 2 óra alatt, többségében békénhagytak, inkàbb az orvosommal tàrgyaltam. Most sz.nőt is szeretnék fogadni.
2015. szept. 9. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
nekem választott orvosom volt, aki óránként bejött és megkérdezte a szülésznőt, hogy hogy állunk. pont ezért a következőnél csak szülésznőt tervezek fogadni :) nagyon nagyon aranyos volt, bármit kértem megtette, segített ahogy tudott, kitolásnál is félrelökte a dokit, hogy a gátvédelemmel próbálkozzon, szóval le a kalappal előtte :)
2015. szept. 9. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
50%
Nálam nem sokat segített, bár a vége felé hozott be egy ágytálat. Megszidott, amikor vajúdás közben felültem. Nem is volt fogadott, de nem is vártam el, hogy körbeugráljon. Ami jó volt, hogy időnként megjelent, így ha baj lett volna, tudott volna az orvosnak szólni.
2015. szept. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!