Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Megéri külföldön szülésznőnek...

Megéri külföldön szülésznőnek tanulni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok, és erősen gondolkozom rajta. Biológia szakos vagyok, abból emelt szinten fogok érettségizni, kémia faktot viszont nem vettem fel, óránk már nem lesz több (mikor választani kellett, még nem gondoltam bele jobban abba, hogy kéne). Nem szülész-nőgyógyász szeretnék lenni, csak szimplán szülésznő. Milyen a munkájuk? A kémia mennyire szükséges? Hova menjek tanulni?

2015. júl. 27. 22:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha németül tudsz: Ausztriában azt írják, 6 szemeszteres képzés, a főiskolák listáját itt találod. [link]

A főiskoláknak eltérő felvételi szabályai stb. lehetnek, tehát ha az osztrák képzés érdekelne, valamennyi főiskolát át kellene böngészned. Ausztriában egyébként szülésznők vezetik le a szülést, csak komplikáció esetén hívják az ügyeletes orvost. Foglalkoznak még a terhes nőkkel felkérésre illetve ellátják a gyermekágyas anyákat is felkérésre. A biztosító csak bizonyos feltételekkel támogatja ezeket a látogatásokat, tehát a legtöbb esetben az anyának fizetnie kell a szülésznőnek, hogy felkeresse őt. A szülésznők privát praxisokat is szoktak kialakítani, szülésfelkészítést végeznek, kismama csoportokat alakítanak, felkészítenek a terhességre, anyaságra is. Vannak praxisok, amikben szülőszobák is vannak, ha valaki így privát úton szülne, annak a költségeit magának kell állni. Tehát szülésznőként elég sok lehetőség van elhelyezkedni és általában tele is van a naptárjuk elfoglaltsággal.

2015. júl. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Ez például a bécsi főiskolának a képzési programja:

[link]

2015. júl. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm:)
2015. júl. 29. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!