Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Mennyibe kerül felfogadni egy...

Mennyibe kerül felfogadni egy szülésznőt?

Figyelt kérdés

Javasolták többen, hogy orvos helyett inkább szülésznőt fogadjak fel, mert az orvos csak akkor szokott ott lenni szülésnél, ha komplikáció lép fel (pl. sürgősségi császárra van szükség vagy hasonló), míg a szülésznő gyakrabban látogatja a kismamát már vajúdás közben is.


Ez igaz amúgy, tényleg jobban törődnek a kismamával a szülésznők?


Illetve ugyanúgy kell szülésznőt fogadni, mint orvost: érdemes megkérdezni a kórház személyzetét, hogy kit ajánlanak?


Illetve ugyanannyit szoktak adni hálaként szülésznőnek is, mint az orvosnak? Szülésznők esetében van-e előre meghatározott tarifa?



2015. aug. 5. 18:45
 1/6 Bella169 ***** válasza:

Akkor sorjában:

Érdemes elösször is utána kérdezni, hogy az adott kórházban lehet e csak szülésznőt fogadni. (pl ahol én szülök szülésznőt csak akkor fogadhatsz ha van fogadott orvosod.)


A természetes szülést a szülésznők vezetik le, tehát ők vannak inkább jelen a vajúdásnál. Persze van olyan doki aki már a vajúdás alatt is ránéz a kismamájára de ez ritka.


Az orvos a kitolási szakaszra megy be, meg utána varr, meg rendbetesz odalent. (Nem csak akkor ha komplikáció van)


Ha fogadsz orvost és szeretnél mellé szülésznőt is, akkor érdemes utána nézni/érdeklődni, hogy melyik szülésznővel szeret/szokott együtt dolgozni. (Simán meglehet kérdezni az orvost, hogy kit/kiket ajánl) Inkább az orvosod érdemes szerintem kérdezni, mint a személyzetet.


Az ár is változó. Itt is mint az orvosoknál valaki fix tarifás, valaki azt mondja amennyit gondolsz. Az enyém pl az utóbbi, és kb fele mint a doki. (forintosítva, a szülésznőm azt mondta, hogy 25-30 között szokott nagy átlagba kapni, de annyit adunk amennyit tudunk és amennyire elégedettek vagyunk, a doki 40-80 közötti átlagot mondott.)

2015. aug. 5. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát az nagy szívás lenne, ha csak dokival együtt fogadhatnék szülésznőt :( Mennyi pénz az már :(
2015. aug. 5. 19:03
 3/6 Bella169 ***** válasza:
Megszabad kérdezni hol fogsz szülni?
2015. aug. 5. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Valószínűleg Cegléden, de még nem tuti.
2015. aug. 5. 19:11
 5/6 anonim ***** válasza:
Ismerősöm 80ért fogadott orvost, és mellé szülésznőt, akivel szeret együtt dolgozni. Árban a szülésznő azt mondta, hogy a dokinak adott összeg fele.
2015. aug. 5. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem fogadott dokim volt az elejétől és tőle kérdeztem meg, hogy melyik szülésznővel szeret együtt dolgozni. Ajánlott valakit, akit szimpatikusnak találtam, így felfogadtam. A szülésznő az elejétől a végéig velem volt (szabadnapos volt éppen, sőt mire végeztünk kezdte a műszakját, így utána is "felügyelt" :)), a doki pedig kb. óránként jött megvizsgálni (ő éppen dolgozott aznap egy másik emeleten), majd a kitolástól kezdve már nem ment sehova (császár lett a vége).

Dokinak 60 ezret, szülésznőnek 30 ezret adtunk.

2015. aug. 5. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!