Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Ti szülnétek/szültetek meztele...

Ti szülnétek/szültetek meztelenül? Miért igen/miért nem?

Figyelt kérdés
Egy másik kérdés ihlette.

2015. szept. 9. 14:34
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Mivel császár lett a vége, igen, ott aztán nincs semmi az emberen. De előtte is csak egy vékony hálóing volt rajtam. A szülés szerintem nem az a hely, ahol ilyeneken kell gondolkodni. Ha olyan emberek vesznek körül, akik előtt nem mer meztelenkedni az ember, akkor rossz kísérőket választott, érdemes rajtuk elgondolkodni. Ez egy mélységesen intim esemény az ember életében.
2015. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
51%
Szinte úgy szülünk. Az h takarva van egy kicsit a mellünk nem nagy dolog. :D Ami a lényeg úgyis kint van, számomra már az annak számít. :D
2015. szept. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem. Miért kellene meztelennek LENNI?
2015. szept. 9. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Mivel császár lett a szülésem vége, ott meztelen voltam, nem volt rajtam hálóing. Ekőtte a vajúdás alatt volt rajtam, de az egész a nyakamban volt, mivel folyamatosan ctg-ztek. Kicsit zavart, átsuhant az agyamon, hogy legszívesebben levenném, mert a nyakamba minek, de aztán nem volt se kedvem, se erőm ezzel foglalkozni. Szóval végülis szülnék meztelenül.
2015. szept. 9. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
73%

Én is meztelen szültem. Nem volt császár a vége, de nekem akkor nagyon rossz volt az egészségügyi állapotom mert szívbeteg voltam még a műtét előtt szültem és igen csak okozott nálam gubancokat a vajúdás idejekor. CT-től kezdve minden rám volt kötve, igaz a hálóing rajtam volt de egyre feljebb húzták, nekem is a nyakamba volt már az egész végül az egyik ápoló csaj lehúzta mert annyira tekeredett, csavarodott rajtam hogy már majdnem veszélyes lett volna az egész. De akkor őszintén nagyon nem zavart hogy meztelen vagyok mert meleg is volt, meg ott akik körülöttem ugráltak láttak már ilyet, a férjem is ott volt de ő is látott már úgy és őt sem az érdekelte hogy most meztelen vagyok vagy sem, szegény is izgulhatott eléggé mert majdnem életembe került a szülés. de végül a kislányunk egészséges lett én meg szülés után egy picit mellemre kaptam a kicsit, de utána vitték is ellátni a babámat meg minden közbe én sem voltam a legjobban engem be is takartak nyakig és gyorsan átvittek belgyógyászatra az intenzívre mert fulladozni kezdtem és sajnos a szívbillentyű problémám miatt az erőlködéstől víz került a tüdőmbe mert vízhajtót ne szedhettem meg semmit ezért is kerültem intenzívre hogy szem előtt lehessek. Addig a babámmal az ápolók foglalkoztak meg a férjem is kettő osztály közt rohangált fel alá. Másnap amikor kezdtem jobban lenni visszavittek a szülészetre de ott is erős megfigyelést kaptam. Amikor a kicsivel hazamehettünk volna akkor kerültem át vissza a belgyógyászatra különböző vizsgálatokra, stb...


Lényeg hogy én emiatt voltam meztelen de nem zavart a dolog mert jobban érdekelt más mint az hogy meztelen vagyok vagy sem. Amikor műtöttek másfél évvel később a baba miatt is húztuk ameddig lehetett meg szerencsére nem is lett rosszabb az állapotom így akkor műtöttek, ott is az elővizsgálatokon már meztelen voltam de betakarva és a műtőbe is meztelen voltam. Nem értem sokakat miért zavarja hogy orvosnál meztelen kell lenni főleg ha sok minden történik ők úgy is láttak már több ezer meztelen embert és ők csak azt nézik amit ténylegesen kell nekik.

2015. szept. 12. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
NEM! Visszatartanám amíg nem kapok bál iruhát :D
2015. szept. 13. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el nem fogsz azzal törődni, az elején úgy is rajtad van a hálóing, de aztán mikor már kitolási szak van felhúzzák a hálóinget.

De hidd el ők már mindent láttak :)

2015. szept. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%

Nem szülnek meztelenül,hálóing van rajtuk és alul kellszabadon lenni,a mellnek,felső testnek nem!Műtét esetén is le van a mell rész takarva!


Szükségtelen a szó szetinti meztelenség,alul kell szabadon lenni.

2015. szept. 19. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

5\8!


Nem tudok veled egyetérteni,műtőben is letakarják műtös köppennyel az embert (olyannal amit ha baj van gyorsan le lehet kapni,másodpercek alatt)és az a testrész lesz szabadfon amit műtét során érinteni kell.Ahol a teljes testet műtik ott is takarva vannak és mindig amit épp műtenek azt a testrészt teszik szabaddá,majd ismét letakarják és következik az újabb testrész.

(Nagyon elhízott majd lefogyott emberek felesleges bőrrészét amikor eltávolítják fokozatosan végzik a műtétet,nem teljesen ruha nélkül a betegen.Azért is mert csak az adott testrészre,műtendő területre tudjanak koncentrálni,és azt fertőtlenítik)


Az emberek nem egyformák hiába lát orvos rengeteg embert ruha nélkül,de ha nem indokolt a teljes meztelenség akkor figyelni kell a páciens szeméremérzetére és el kell kerülni.Orvos ide-vagy oda, a többség nem szeret meztelenül lenni ha erre nincs is szükség!Az kiszolgáltatott helyzet és nem szülêsről általánosságról beszélek.Én háziorvos előtt sem szeretnék így ácsorogni!De akiket ismerek azok sem.


Bőven van gyerekes ismerősöm,rokonom de senki nem szült meztelenül,mindig volt hálóing rajtuk.

2015. szept. 19. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!