Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Hajolgatástól elfolyhat a víz?

Hajolgatástól elfolyhat a víz?

Figyelt kérdés
Anyósom folyton ezzel ijesztget. 30. Hétben vagyunk. Pakolok a "nagy" után, ellatom a háztartást stb. Nem fáj semmim. Nem okoz gondot semmi. De mindig ezzel jön hogy ne csináljam mert beindul a szülés. Tényleg nem szabad?
2015. szept. 10. 16:22
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak ijesztget! Bár nem tudom minek! Akkor kb. minden 3.kismama hamarabb szülne.

Én még emelgetem is a nagyot, sőt, anyukám beteg, őt ápolom, néha "cipelem", 36 hetes vagyok és még nem folyt el a vizem.

2015. szept. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én is emelem a másikat. 13kg muszáj néha. Boltba járok, természetesen, ott is szatyrot cipelek,itthon takarítok, stb. Muszáj megcsinálni. Mégsem szaladhat a ház még 2 hónapig és a férjem sem csinálhat meg mindent helyettem. Nem teszek olyat, ami eddig ne lett volna az életem része, nem tologatok bútort,de én nem hiszem el,hogy attól, hogy összeszedem a játékokat (néha hajolva néha guggolva ahogy épp kényelmes) koraszülött lesz a babám.
2015. szept. 10. 16:38
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, a hajolgatástól elfolyhat. Nekem első gyereknél így is történt. Éppen vetkőztem, lehajoltam, hogy levegyem a nadrágom, és akkor folyt el a víz, a 34. héten. De szerintem ha be akar indulni a szülés, akkor édes mindegy, hogy mit csinál az ember éppen. Megreped a burok, és kész. Egy egészséges terhesség nem fog beindulni a 30. héten, csak azért, mert az ember elpakol a gyereke után. Most a 38. hétben járok, én is emelgetem a nagyobbikat, lépcsőzök, bevásárolok, stb. Mégsem indul be a szülés. Szóval nincs miért aggódnod szerintem, ha már nem bírod, úgyis jelezni fog a tested, hogy sok a terhelés. Akkor majd nem hajolgatsz.
2015. szept. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A hajolgatástól csak akkor reped meg a burok, ha már eljött az idő, ha már érett. De akkor már szinte a semmitől is megreped. Nekem 8 nappal a kiírt dátum előtt repedt meg, mikor felültem az ágyban.
2015. szept. 11. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem, max akkor ha amugy is beindulna ,akkor viszont mindegy mit csinálsz ígyis ugyis beindul.
2015. szept. 11. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor, ha már úgy is megszületne. Igazából túl sok dologgal rémítgetik a kismamákat, holott, fele annyi dolgot kellene csak kerülni, mint amik "tiltólistásak".

Ne biciklizzen valaki 60 vagy annál nagyobb fokos köves lejtőn, 9. hónapba már ne tervezzen repülőutakat és ennyi. Sima házimunka nem veszélyes. Maltert keverni, plafont festeni értelemszerűen nem kell, de gyerekjátékokat pakolni, port törölni, felmosni nem para. Ha úgy érzed, hogy fáradsz, pihenj közben és utána folytasd, én úgy szoktam.

2015. szept. 11. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!