Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szülés » Császár után miért nem szabad...

Császár után miért nem szabad emelni a fejet? Mitől fájdulhat meg?

Figyelt kérdés
2015. szept. 12. 07:10
 1/10 anonim ***** válasza:
1%
Mert a fej emeléssel feszíted a hasad.Gondolj a hasprés gyakorlatokra.Persze ott a mellkasadat emeled főleg,de azért a fejedet is.
2015. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%
A spinális érzéstelenítő miatt, amit gerincbe adnak. Az ugyanis az agyvízbe is bekavar. Részben emiatt sem árt műtét után a sok víz fogyasztása. Mondjuk a spinálus utáni migrén nekem attól függetlenül előjött, hogy nem emeltem a fejem...
2015. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Nem császár, hanem epidurális érzéstelenítés után. Az érzéstelenítő mellékhatása lesz a fejfájás, ha azelőtt kelsz fel, hogy teljesen elmúlna a hatása.
2015. szept. 12. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, miért lett lepontozva az utolsó (én nyomom neki a zöld pacsit). Valóban az érzéstelenítés miatt alakul ki a fejfájás a korai mozgásnál.

Császárom nem volt, a térdemet műtötték, a férjemnek meg a lágyéksérvét, és mindnkettőnknek elmondták, hogy ne emelgessük a fejünket, ha nem akarunk brutál fejfájást.

2015. szept. 12. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak szólok, hogy a 3-as és a 4-es az azonos százalék ellenére nem ugyanaz a személy.
2015. szept. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Hármas vagyok, én bokaműtétnél választhattam, hogy altassanak-e, vagy érzéstelenítéssel műtsenek. Az altatást választottam, így csak egy éjszakát kellett bent töltenem, és nem kellett mozdulatlanul feküdnöm 12 órát a műtét után.

Aki lepontozott, az talán nézzen utána a dolognak.

2015. szept. 12. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
3-as nem egészen írta jól, spinális után nem szabad emelni a fejet, epidurális esetén lehet. Spinálisnál átszúrják a gerincvelőiburkot, amin keresztül agyvíz távozhat, ha megemeled a fejed, akkor nagyobb eséllyel távozik agyvíz, ezért fájhat a fejed. Az epidurális a burkot nem érinti elvileg, ott nincs ilyen probléma, fel lehet kelni.
2015. szept. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek cseppre pontosan megvan az a mennyiségű agyvize, ami kiegyensúlyozott állapotban szükséges az életfeltételek jó működéséhez. Amennyiben érzéstelenítés után felkel/függőleges helyzetből felemelkedik - a még nem összezáródott szúrcsatornából (ahol megbökték) távozik ez a folyadék. Azt érdemes tudni, hogy elég egyetlen csepp ahhoz, hogy ez a kiegyensúlyozottság megbomoljon és amint ez bekövetkezik, a nyomáskülönbség hatására napokig tartó őrületes fejfájás veszi kezdetét.

Van, amikor érzéstelenítés során is veszít az illető a folyadékból, ilyenkor hiába tartja be a fekvést, önhibáján kívül ki fog alakulni a fejfájás.

Van erre már egy módszer, a plach-terápia, amikor a páciens saját véréből fecskendeznek be az elveszített folyadék helyére, így megszűnik a fejfájás.

2015. szept. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm Mindenkinek!

De akkor,ha jól értem, akkor ez csak a spinálisnál fordulhat elő?

2015. szept. 13. 07:15
 10/10 anonim ***** válasza:
Úgy van, ahogy a 7. válaszoló írta!
2015. szept. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!